CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




liveSCORE Continua lupta pentru promovarea in Liga 1 » Liderul joaca ACUM

publicat 2018-04-21 11:00:10 (Gazeta-Sporturilor)
liveSCORE Continua lupta pentru promovarea in Liga 1 » Liderul joaca ACUM  Etapa cu numarul din Liga secunda continua astazi cu 5 partide în care sunt implicate si pretendentele la promovare, Dunarea Calarasi si FC Arges. live Foresta Suceava - CS Afumati 0-0live Luceafarul Oradea - Balotesti 0-0live Miroslava - Dunarea Calarasi 0-0live Pandurii Tg. Jiu - UTA Arad 0-0Începe la ora 12:00 FC Arges - Metaloglobus DuminicaCS Snagov - Chindia TârgovisteASU Poli - Satu Mare 3-0 ("masa verde")ASA Tg. ... ...continuare.

Cod galben de vant puternic in 12 judete, vineri dimineata

publicat 2018-04-20 08:15:16 (Romania-TV)
Cod galben de vant puternic in 12 judete, vineri dimineata Potrivit meteorologilor, pana la ora 10:00, in judetele Ialomita, Braila, Buzau (zona joasa), Calarasi, Constanta si Tulcea se vor semnala intensificari ale vantului care, la rafala, vor atinge viteze de 55 - 65 km/h, izolat 70 km/h. De asemenea, pana la ora 9:00, in zona de munte, la peste 1.800 de metri, a judetelor Arges, Prahova, Dambovita, Suceava, Valcea si Gorj, vantul va sufla, la rafala, cu viteze de 90 - 100 km/h. ...continuare.

Autostopistii asasini, filmul crimei din Calarasi. Cum si-au planuit cei doi adolescenti atacul

publicat 2018-04-18 12:45:14 (Romania-TV)
Autostopistii asasini, filmul crimei din Calarasi. Cum si-au planuit cei doi adolescenti atacul Cei doi adolescenti, cu varste de 16 si 18 ani, si-au planuit in detaliu atacul. Voiau sa fure o masina si sa ajunga cu ea la o femeie de 28 de ani din Brasov, de care se indragostise baiatul de 16 ani. Doi soti din Calarasi i-au vazut pe adolescenti pe maginea drumului si i-au luat la ocazie, in localitatea Drajna. Cand au ajuns in comuna Tudor Vladimirescu, cei doi baieti, care stateau pe bancheta din spate, au declansat atacul. Barbatul care conducea a fost injunghiat in gat si a murit.... ...continuare.

Salonul de primavara 2018 Calarasi - expozitie de pictura

publicat 2018-04-18 12:00:13 (Realitatea-Romaneasca)
La Muzeul Dunarii de Jos, institutie de cultura aflata in subordinea Consiliului Judetean Calarasi, a avut loc sambata, 14 aprilie 2018, deschiderea Salonului de primavara. Evenimentul a avut loc la sediul Muzeul Dunarii de Jos din strada Progresului, nr. 4. "Am participat cu doua lucrari in acril - un peisaj de iarna (padure) si un peisaj dunarean cu barci specific zonei calarasene. Ma bucur ca ceilalti artisti au raspuns invitatiei curatorului Ana Amelia Dinca, care an de an organizeaza... ...continuare.

Salonul de primavara 2018 Calarasi - expozitie de arta plastica

publicat 2018-04-18 11:45:20 (Realitatea-Romaneasca)
La Muzeul Dunarii de Jos, institutie de cultura aflata in subordinea Consiliului Judetean Calarasi, a avut loc sambata, 14 aprilie 2018, deschiderea Salonului de primavara. Evenimentul a avut loc la sediul Muzeul Dunarii de Jos din strada Progresului, nr. 4. "Am participat cu doua lucrari in acril - un peisaj de iarna (padure) si un peisaj dunarean cu barci specific zonei calarasene. Ma bucur ca ceilalti artisti au raspuns invitatiei curatorului Ana Amelia Dinca, care an de an organizeaza... ...continuare.

ALERTA in Delta Dunarii: Cod Portocaliu de INUNDATII

publicat 2018-04-17 22:00:17 (Puterea)
ALERTA in Delta Dunarii: Cod Portocaliu de INUNDATII Hidrologii avertizeaza ca incepand de marti a intrat in vigoare un cod portocaliu de inundatii pe Dunare, in Delta Dunarii. Atentionarea este valabila pana vineri. Codul portocaliu este valabil in intervalul 17.04.2018 ora 16:00 - 20.04.2018 ora 16:00 pe Dunare, ȋn Delta Dunarii (judetul Tulcea). Un cod galben vizeaza sectoarele aval Clarasi - Galati si zona situata in aval de Galati. In intervalul 17.04.2018 ora 16:00 - 20.04.2018 ora 16:00 pe Dunare, pe sectorul aval Calarasi - Galati,... ...continuare.

Alerta meteo! Cod portocaliu de inundatii in Delta Dunarii pana pe 20 aprilie

publicat 2018-04-17 21:15:02 (Antena3)
Alerta meteo! Cod portocaliu de inundatii in Delta Dunarii pana pe 20 aprilie Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) a emis, marti, avertizari Cod galben si Cod portocaliu de inundatii, valabile pana la sfarsitul lunii aprilie pe sectorul aval de Calarasi... ...continuare.

Cod portocaliu de inundatii in Delta Dunarii pana pe 20 aprilie

publicat 2018-04-17 20:15:04 (Bursa)
Cod portocaliu de inundatii in Delta Dunarii pana pe 20 aprilie Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) a emis, astazi, avertizari Cod galben si Cod portocaliu de inundatii, valabile pana la sfarsitul lunii aprilie pe sectorul aval de Calarasi al Dunarii, se arata intr-un comunicat al institutiei, dat publicitatii. ...continuare.

Cod portocaliu de inundatii in Delta Dunarii pana pe 20 aprilie

publicat 2018-04-17 18:15:17 (Romania-TV)
Cod portocaliu de inundatii in Delta Dunarii pana pe 20 aprilie Codul portocaliu de fenomene hidrologice extreme este valabil in intervalul 17 aprilie, ora 16:00 - 20 aprilie, ora 16:00, pe Dunare, in Delta Dunarii (judetul Tulcea). In acest context, INHGA precizeaza ca ridica avertizarea de inundatii ce viza sectorul romanesc al Dunarii, amonte Calarasi. De asemenea, hidrologii noteaza ca sectorul Dunarii - aval Gruia este aparat impotriva inundatiilor prin lucrari de indiguire. Prognoza INHGA releva, totodata, ca o avertizare Cod galben de depasiri ale... ...continuare.

COD GALBEN de ceata si vant puternic

publicat 2018-04-15 08:15:16 (Romania-TV)
COD GALBEN de ceata si vant puternic CODG GALBEN: Valabil de la ora 6:00 pana la ora 9:00 In zona : Judetul Constanta; Judetul Tulcea; Se vor semnala : - ceata care determina vizibilitate scazuta, local sub 200 m si izolat sub 50 m. COD GALBEN: Valabil de la ora 6:00 pana la ora 9:00 In zona : Judetul Ialomita: Slobozia, Fetesti, Țandarei, Amara, Facaeni, Bordusani, Grivita, Scanteia, Cazanesti, Saveni, Ciochina, Reviga, Perieti, Mihail Kogalniceanu, Traian, Milosesti, Gheorghe Doja, Gura Ialomitei, Salcioara, Ograda, Gheorghe... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro