Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Noul Ianis 13:00 Noul Ianis

Cele mai citite stiri - 24h

Viata de film a unei legende a handbalului romanesc. Ștefan Birtalan,la 73 de ani. Cand eram mic, am ramas cu tata. Pe mama naturala am revazut-o dupa 24 de ani Viata de film a unei legende a handbalului romanesc. Ștefan Birtalan,la 73 de ani. "Cand eram mic, am ramas cu tata. Pe mama naturala am revazut-o dupa 24 de ani" Horoscop 26 septembrie 2021. Berbecii fac o noua cucerire, Fecioarele isi depasesc limitele Horoscop 26 septembrie 2021. Berbecii fac o noua cucerire, Fecioarele isi depasesc limitele Horoscop 27 septembrie - 3 octombrie 2021, cu Camelia Patrascanu. Berbecii fac o noua cucerire, Fecioarele isi depasesc limitele Horoscop 27 septembrie - 3 octombrie 2021, cu Camelia Patrascanu. Berbecii fac o noua cucerire, Fecioarele isi depasesc limitele Horoscop duminica, 26 septembrie. Zodia care sperie pe toata lumea! Felul tau indeparteaza oamenii Horoscop duminica, 26 septembrie. Zodia care sperie pe toata lumea! Felul tau indeparteaza oamenii HOROSCOP 26 septembrie 2021. O duminica perfecta pentru trei zodii. Astrele le implinesc astazi toate dorintele HOROSCOP 26 septembrie 2021. O duminica perfecta pentru trei zodii. Astrele le implinesc astazi toate dorintele Noua ordine mondiala! Va deveni cea mai mare putere din lume. Toti tremura in fata ei Noua ordine mondiala! Va deveni cea mai mare putere din lume. Toti tremura in fata ei Horoscop 26 septembrie, cu Neti Sandu. Scorpionii isi repara relatia sentimentala Horoscop 26 septembrie, cu Neti Sandu. Scorpionii isi repara relatia sentimentala Lupta incredibila pe stadionul lui Tottenham: Oleksandr Usyk e noul campion la categoria grea! L-a invins la puncte pe Anthony Joshua: Șocant! Lupta incredibila pe stadionul lui Tottenham: Oleksandr Usyk e noul campion la categoria grea! L-a invins la puncte pe Anthony Joshua: "Șocant!" Surpriza anului in box. Ucraineanul Usyk l-a invins pe britanicul Joshua la Londra in fata a 70.000 de spectatori Surpriza anului in box. Ucraineanul Usyk l-a invins pe britanicul Joshua la Londra in fata a 70.000 de spectatori Se aplica chiar de azi. Acesti romani sunt obligati sa respecte regulile. S-a dat ordin Se aplica chiar de azi. Acesti romani sunt obligati sa respecte regulile. S-a dat ordin Ilie Dumitrescu il atentioneaza pe Ionut Chirila: Sa se concentreze pe ce are el de facut! Ilie Dumitrescu il atentioneaza pe Ionut Chirila: "Sa se concentreze pe ce are el de facut!" Filmul de debut al regizoarei Alina Grigore a luat marele premiu la Festivalul San Sebastian Filmul de debut al regizoarei Alina Grigore a luat marele premiu la Festivalul San Sebastian Vesti BUNE! Se acorda noi sume de BANI de la stat pentru aceste persoane Vesti BUNE! Se acorda noi sume de BANI de la stat pentru aceste persoane Ianis Stoica, omul momentului la FCSB: Sunt linistit, nu-mi taie nimeni capul Ianis Stoica, omul momentului la FCSB: "Sunt linistit, nu-mi taie nimeni capul" Europol, ironii la adresa liberalilor: Un barbat amendat ii arata politistului poza cu Iohannis la Congres. Apoi vorbesc de golf Europol, ironii la adresa liberalilor: "Un barbat amendat ii arata politistului poza cu Iohannis la Congres. Apoi vorbesc de golf"

Articole

Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 394 395 Pag. urm. »

Bilant coronavirus: 6.333 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS - CoV - 2

publicat 2021-09-26 13:01:13 (Puterea)
Bilant coronavirus: 6.333 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS - CoV - 2 Pana astazi, 26 septembrie, pe teritoriul Romaniei au fost inregistrate 1.194.106 cazuri de infectare cu noul coronavirus (COVID - 19), dintre care 821 sunt ale unor pacienti reinfectati, testati pozitiv la o perioada mai mare de 180 de zile dupa prima infectare. 1.098.154 de pacienti au fost declarati vindecati. In ultimele 24 de ore au […] The post Bilant coronavirus: 6.333 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS - CoV - 2 appeared first on Puterea.ro. ...continuare.

Referendum local: Cetatenii din Buzau trebuie sa spuna daca vor unificarea cu o comuna

publicat 2021-09-26 12:46:12 (Puterea)
Referendum local: Cetatenii din Buzau trebuie sa spuna daca vor unificarea cu o comuna Locuitorii din Buzau sunt chemati, duminica, la referendum pentru a-si exprima votul cu privire la unirea orasului cu comuna Țintesti.  Locuitorii din Buzau trebuie sa spuna daca sunt de acord cu unirea municipiului cu localitatea Țintesti. Acest lucru ar duce la o dublare a suprafetei orasului. Referendumul este initiat de primarul Buzaului, Constantin Toma. “Reusita Referendumului, […] The post Referendum local: Cetatenii din Buzau trebuie sa spuna daca vor... ...continuare.

Alegeri Germania: Cum a schimbat Angela Merkel Europa in cei 16 ani in care a condus Germania

publicat 2021-09-26 12:31:15 (Puterea)
Alegeri Germania: Cum a schimbat Angela Merkel Europa in cei 16 ani in care a condus Germania Alegerile de duminica din Germania reprezinta sfarsitul unei ere si nimeni nu poate spune cu siguranta ce va urma. Cancelarul german Angela Merkel renunta la putere dupa 16 ani, perioada in care a avut un impact major asupra UE. De-a lungul acestei perioade, a fost un aparator ferm al pastrarii Uniunii Europene unite, chiar daca […] The post Alegeri Germania: Cum a schimbat Angela Merkel Europa in cei 16 ani in care a condus Germania appeared first on Puterea.ro. ...continuare.

Inter a inregistrat primul semiesec dupa 18 victorii consecutive, pe teren propriu, in Serie A (Video)

publicat 2021-09-26 12:31:14 (Puterea)
Inter a inregistrat primul semiesec dupa 18 victorii consecutive, pe teren propriu, in Serie A (Video) Inter Milano a remizat, sambata seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu Atalanta, intr-un meci din etapa a sasea a campionatului Italiei. Seria castigatoare de 18 meciuri pe teren propriu s-a incheiat pentru campioana Italiei.  Gazdele au deschis scorul in minutul 5, prin Lautaro Martinez. Malinovskyi a egalat cu un sut de la distanta, in […] The post Inter a inregistrat primul semiesec dupa 18 victorii consecutive, pe teren propriu, in Serie A (Video) appeared first on Puterea.ro. ...continuare.

Citu ii cere explicatii lui Orban pentru afirmatia privind parteneriatul cu Iohannis: Daca nu, o clarificam noi pentru el / Orban: De cand imi cere mie lamuriri Florin

publicat 2021-09-26 11:46:12 (Puterea)
Citu ii cere explicatii lui Orban pentru afirmatia privind parteneriatul cu Iohannis: Daca nu, o clarificam noi pentru el / Orban: De cand imi cere mie lamuriri Florin Florin Citu ii cere explicatii lui Ludovic Orban pentru afirmatia facuta la finalul Congresului PNL. Orban a anuntat ca parteneriatul sau cu presedintele Klaus Iohannis s-a incheiat. "Ii voi da posibilitatea domnului Ludovic Orban sa clarifice aceasta pozitie, daca nu, o clarificam noi pentru el", a sustinut, duminica, noul lider al PNL. Citu a spus […] The post Citu ii cere explicatii lui Orban pentru afirmatia privind parteneriatul cu Iohannis: Daca nu, o clarificam noi pentru el /... ...continuare.

Brentford - Liverpool 3-3. Egal spectaculos, in Premier League (Video)

publicat 2021-09-26 11:31:12 (Puterea)
Brentford - Liverpool 3-3. Egal spectaculos, in Premier League (Video) Liverpool a remizat, sambata, in deplasare, scor 3-3, cu Brentford, intr-un meci din etapa a sasea a campionatului Angliei. Gazdele au deschis scorul prin Pinnock in minutul 27, dar Liverpool a egalat prin Jota, patru minute mai tarziu. Pana la pauza nu a mai marcat nici una dintre echipe. La 10 minute de la reluare, […] The post Brentford – Liverpool 3-3. Egal spectaculos, in Premier League (Video) appeared first on Puterea.ro. ...continuare.

La conducerea PNL vor si sustinatori ai lui Orban? Citu: Fotbalul se joaca pe goluri, iar politica e pe voturi

publicat 2021-09-26 11:16:11 (Puterea)
La conducerea PNL vor si sustinatori ai lui Orban? Citu: Fotbalul se joaca pe goluri, iar politica e pe voturi Presedintele PNL, premierul Florin Citu, a vorbit, duminica, despre posibilitatea ca sustinatori ai lui Ludovic Orban sa faca parte din noua echipa de conducere a partidului. Premierul spune ca “fotbalul se joaca pe goluri, iar politica e pe voturi”, conform Agerpres. “Vreau sa va spun ca in fotbal se joaca pe goluri, politica e pe […] The post La conducerea PNL vor si sustinatori ai lui Orban? Citu: Fotbalul se joaca pe goluri, iar politica e pe voturi appeared first... ...continuare.

Citu: Vom negocia cu toate partidele pentru a sustine Guvernul, inclusiv cu AUR si PSD. Și USR PLUS negociaza cu ei

publicat 2021-09-26 11:01:14 (Puterea)
Citu: Vom negocia cu toate partidele pentru a sustine Guvernul, inclusiv cu AUR si PSD. Și USR PLUS negociaza cu ei Premierul Florin Citu spune ca va discuta cu toate partidele, inclusiv cu AUR si PSD, pentru ca Guvernul sa nu fie dat jos de alianta celor din USR PLUS. "USR negociaza cu ei, noi de ce sa nu o facem?", a afirmat prim-ministrul, duminica, la Romexpo, unde are loc Consiliul National PNL. Intrebat daca este […] The post Citu: Vom negocia cu toate partidele pentru a sustine Guvernul, inclusiv cu AUR si PSD. Și USR PLUS negociaza cu ei appeared first on Puterea.ro. ...continuare.

Primul esec pentru Manchester United, in acest sezon. Bruno Fernandes a ratat un penalty, in prelungiri (Video)

publicat 2021-09-26 10:31:14 (Puterea)
Primul esec pentru Manchester United, in acest sezon. Bruno Fernandes a ratat un penalty, in prelungiri (Video) Manchester United a suferit primul esec din acest sezon de Premier League, scor 0-1, contra lui Aston Villa, chiar pe Old Trafford. Cristiano Ronaldo a jucat tot meciul, iar Edison Cavani si-a facut revenirea pentru ultimele opt minute. Manchester United nu a reusit sa marcheze in poarta lui Emiliano Martinez, ba chiar s-a vazut condusa dupa 88 de minute, […] The post Primul esec pentru Manchester United, in acest sezon. Bruno Fernandes a ratat un penalty, in prelungiri (Video)... ...continuare.

Edi Iordanescu, nemultumit dupa meciul FCSB - Academica Clinceni 3-2: "E inexplicabil!" (Video)

publicat 2021-09-26 10:16:13 (Puterea)
Edi Iordanescu, nemultumit dupa meciul FCSB - Academica Clinceni 3-2: E inexplicabil! (Video) Antrenorul echipei FCSB, Edward Iordanescu, a declarat dupa meciul cu Academica Clinceni, scor 3-2, ca nu se poate bucura de victorie, mentionand ca jucatorii sai trebuie sa aiba mai multa maturitate si inteligenta specifica. “Nu ne putem bucura de victorie asa cum ar fi trebuit acum. Ma supara ca aratam multa lipsa de maturitate si […] The post Edi Iordanescu, nemultumit dupa meciul FCSB – Academica Clinceni 3-2: “E inexplicabil!” (Video) appeared first on... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 394 395 Pag. urmatoare »