Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 648 649 Pag. urm. »

EMILIANO SALA // Mesaj tulburator trimis de Emiliano Sala din avionul disparut: "Frate, sunt mort! Nu stiu daca vor trimite pe cineva sa ne caute pentru ca nu ne vor gasi! Ce frica imi e"

publicat 2019-01-23 09:45:09 (Gazeta-Sporturilor)
EMILIANO SALA // Mesaj tulburator trimis de Emiliano Sala din avionul disparut: Frate, sunt mort! Nu stiu daca vor trimite pe cineva sa ne caute pentru ca nu ne vor gasi! Ce frica imi e Atacantul Emiliano Sala (28 de ani), golgeterul argentinian al lui Nantes, se îndrepta spre capitala Țarii Galilor pentru a semna contractul cu Cardiff City, noua sa echipa din Premier League. Avionul sau a disparut de pe radar deasupra Canalului Mânecii si nu a mai ajuns la destinatie! Ce stim pâna în acest moment:  a fost confirmat oficial ca în avionul privat se aflau doua persoane, atacantul Emiliano Sala si pilotul. ... ...continuare.

AUSTRALIAN OPEN // Peformanta exceptionala: avem un jucator calificat in sferturile de finala de la Australian Open

AUSTRALIAN OPEN // Peformanta exceptionala: avem un jucator calificat in sferturile de finala de la Australian Open Filip Cristian Jianu, 17 ani, s-a calificat în aceasta dimineata în sferturile de finala ale turneului de juniori de la Australian Open. Românul l-a învins în minimum de seturi pe americanul Toby Alex Kodat, 16 ani, scor 7-5, 6-3. Românul a jucat excelent pe toata durata meciului si a continuat parcursul imbatabil de la Melbourne: Jianu e în sferturi si nu a pierdut niciun set pâna acum. ... ...continuare.

SERENA WILLIAMS - KAROLINA PLISKOVA // VIDEO Serena Williams, bulversata de Karolina Pliskova dupa eliminarea de la Australian Open: "Nu am vazut asa ceva! Pur si simplu, a inchis ochii si nu i-a mai pasat"

publicat 2019-01-23 09:30:06 (Gazeta-Sporturilor)
SERENA WILLIAMS - KAROLINA PLISKOVA // VIDEO Serena Williams, bulversata de Karolina Pliskova dupa eliminarea de la Australian Open: Nu am vazut asa ceva! Pur si simplu, a inchis ochii si nu i-a mai pasat Serena Williams, 37 de ani, loc 16 WTA, a fost eliminata de la Australian Open 2019 de cehoaica Karolina Pliskova, locul 7 WTA, scor 4-6, 6-4, 5-7. Americanca a avut 5-1 în decisiv si a ratat 4 mingi de set. (Detalii AICI) La conferinta de presa de dupa meci, Serena Williams a vorbit despre duelul contra Karolinei Pliskova si a laudat modul în care cehoaica a jucat pe final. „Ea a jucat cel mai bun tenis al ei spre finalul meciului. ... ...continuare.

AUSTRALIAN OPEN // Naomi Osaka a depasit-o pe Simona Halep in clasamentul WTA » Se implineste cel mai pesimist scenariu? Halep mai poate cobori un loc la finalul turneului

publicat 2019-01-23 09:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
AUSTRALIAN OPEN // Naomi Osaka a depasit-o pe Simona Halep in clasamentul WTA » Se implineste cel mai pesimist scenariu? Halep mai poate cobori un loc la finalul turneului Naomi Osaka (4 WTA) s-a calificat în aceasta dimineata în semifinalelede la Australian Open dupa victoria în minimum de seturi reusita în fataElinei Svitolina (7 WTA), scor 6-4, 6-1. Victoria japonezei, campioana la US Open în 2018, înseamna ca aceasta va trece la rândul ei peste Simona Halep, în clasament începând de lunea viitoare. ... ...continuare.

SERENA WILLIAMS - KAROLINA PLISKOVA // VIDEO Serena Williams, bulversata de Karolina Pliskova dupa eliminarea de la Australian Open: "Nu am vazut asa ceva! Pur si simplu nu i-a mai pasat"

SERENA WILLIAMS - KAROLINA PLISKOVA // VIDEO Serena Williams, bulversata de Karolina Pliskova dupa eliminarea de la Australian Open: Nu am vazut asa ceva! Pur si simplu nu i-a mai pasat Serena Williams, 37 de ani, loc 16 WTA, a fost eliminata de la Australian Open 2019 de cehoaica Karolina Pliskova, locul 7 WTA, scor 4-6, 6-4, 5-7. Americanca a avut 5-1 în decisiv si a ratat 4 mingi de set. (Detalii AICI) La conferinta de presa de dupa meci, Serena Williams a vorbit despre duelul contra Karolinei Pliskova si a laudat modul în care cehoaica a jucat pe final. „Ea a jucat cel mai bun tenis al ei spre finalul meciului. ... ...continuare.

AUSTRALIAN OPEN // Naomi Osaka a depasit-o pe Simona Halep in clasamentul WTA » Se implinest cel mai sumbru scenariu? Halep mai poate cobori un loc la finalul turneului

publicat 2019-01-23 09:00:09 (Gazeta-Sporturilor)
AUSTRALIAN OPEN // Naomi Osaka a depasit-o pe Simona Halep in clasamentul WTA » Se implinest cel mai sumbru scenariu? Halep mai poate cobori un loc la finalul turneului Naomi Osaka (4 WTA) s-a calificat în aceasta dimineata în semifinalelede la Australian Open dupa victoria în minimum de seturi reusita în fataElinei Svitolina (7 WTA), scor 6-4, 6-1. Victoria japonezei, campioana la US Open în 2018, înseamna ca aceasta va trece la rândul ei peste Simona Halep în clasament începând de lunea viitoare. ... ...continuare.

Un impresar cunoscut e invitatul lui Costin Ștucan la emisiunea GSP LIVE » Urmareste emisiunea AICI

publicat 2019-01-23 08:45:07 (Gazeta-Sporturilor)
Un impresar cunoscut e invitatul lui Costin Ștucan la emisiunea GSP LIVE » Urmareste emisiunea AICI Impresarul Dumitru Tudor, alias „Mitica Ciorba”, e invitatul lui CostinȘtucan la emisiunea GSP LIVE din aceasta dimineata. Cei doi vor dezbate detalii nestiute din lumea impresarilor, vor diseca cele mai importante tranzactii din istoria recenta a campionatului si vor analiza starea actuala a fotbalului românesc. ... ...continuare.

Serena Williams, ELIMINATA de la Australian Open de Karolina Pliskova! Americanca a avut 4 mingi de meci si 5-1 in decisiv!

publicat 2019-01-23 07:00:07 (Gazeta-Sporturilor)
Serena Williams, ELIMINATA de la Australian Open de Karolina Pliskova! Americanca a avut 4 mingi de meci si 5-1 in decisiv! Serena Williams, 37 de ani, loc 16 WTA, a fost eliminata de la Australian Open 2019 de cehoaica Karolina Pliskova, scor 4-6, 6-4, 5-7. A fost un meci cu o rasturnare de scor teribila în setul decisiv.  Serena Williams a avut 5-1 în decisiv si a ratat 4 mingi de meci în fata jucatoarei de 26 de ani, locul 7 WTA, care s-a calificat în semifinalele de la Australian Open, cea mai buna performanta din cariera.    ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 648 649 Pag. urmatoare »