Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 435 436 Pag. urm. »

Hermannstadt - Craiova 0-1. Ruben Albes, dupa un octombrie de cosmar: "Uneori nu inteleg ceva"

publicat 2020-11-01 00:30:08 (Gazeta-Sporturilor)
Hermannstadt - Craiova 0-1. Ruben Albes, dupa un octombrie de cosmar: Uneori nu inteleg ceva Craiova s-a impus in deplasarea de la Hermannstadt, scor 1-0.  Ruben Albes, 35 de ani, antrenorul sibienilor, a oferit declaratii la finalul partidei. Detalii despre Hermannstadt - Craiova 0-1, AICI "Am pierdut, dar sunt mandru de jucatorii mei. Am jucat cu un rival puternic. Am avut ocazii, inclusiv un penalty ratat, dar acesta e fotbalul. Nu cred ca jucatorii mei au fost tematori.  Am reusit sa ne imbunatatim jocul cu trecerea timpului. ... ...continuare.

Ladislau Boloni, prima victorie pe banca lui Panathinaikos » Vesti imbucuratoare din Grecia

publicat 2020-10-31 23:30:08 (Gazeta-Sporturilor)
Ladislau Boloni, prima victorie pe banca lui Panathinaikos » Vesti imbucuratoare din Grecia Panathinaikos, echipa antrenata de Ladislau Boloni, a invins-o pe Lamia, scor 2-0, in etapa cu numarul 7 a campionatului din Grecia. Aceasta este prima victorie a antrenorului roman de la preluare echipei din Atena. Runda precedenta, "verzii" au remizat pe teren propriu, 1-1 contra celor de la Volos. ... ...continuare.

Penalty contestat de Craiova in meciul cu Hermannstadt! Marcel Birsan nu a stat pe ganduri

publicat 2020-10-31 23:00:07 (Gazeta-Sporturilor)
Penalty contestat de Craiova in meciul cu Hermannstadt! Marcel Birsan nu a stat pe ganduri Hermannstadt a beneficiat de o lovitura de pedeapsa in minutul 36 al duelului cu CS Universitatea Craiova, la scorul de 0-1. Hermannstadt - CS Universitatea Craiova e liveTEXT AICI Paul Papp a debutat astazi la CS Universitatea Craiova. Fundasul adus de la Sivasspor a fost sanctionat de Marcel Birsan in minutul 35, pentru un presupus fault comis asupra lui Fabio Fortes. ... ...continuare.

Valeriu Iftime il "urecheaza" pe Croitoru: "A pierdut pe mana lui... Mi-e frica de retrogradare!"

publicat 2020-10-31 22:30:09 (Gazeta-Sporturilor)
Valeriu Iftime il urecheaza pe Croitoru: A pierdut pe mana lui... Mi-e frica de retrogradare! Valeriu Iftime, patronul lui FC Botosani, a tras concluziile dupa infrangerea cu UTA Arad, scor 2-3 (etapa cu numarul 9 din Liga 1). Detalii despre FC Botosani - UTA 2-3 Programul + rezultatele etapei #9 din Liga 1 "A fost un meci frumos, pacat ca l-am pierdut. A fost si greseala aceea de arbitraj, dar si greselile noastre. Sunt dezamagit, pentru ca sunt niste puncte pierdute. E greu sa mai visezi la play-off in aceste conditii. ... ...continuare.

VIDEO Mircea Lucescu ramane neinvins in Ucraina! Cum s-a descurcat portarul de 18 ani care va apara si contra Barcelonei

publicat 2020-10-31 22:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Mircea Lucescu ramane neinvins in Ucraina! Cum s-a descurcat portarul de 18 ani care va apara si contra Barcelonei Dinamo Kiev, formatie antrenata de Mircea Lucescu, s-a impus cu 2-1 in deplasarea de la Dnipro-1 si e lider neinvins in Ucraina.  Mircea Lucescu are probleme serioase de efectiv. Primii doi portari sunt pozitivi cu noul coronavirus, asa ca a fost nevoit sa apeleze la goalkeeperul formatiei de tineret. Ruslan Neshcheret (18 ani) s-a descurcat mai mult decat onorabil. A incasat un gol, in minutul 18, dar la o executie perfecta, aproape de vinclu, a lui Nazarenko. ... ...continuare.

Erik Lincar, derapaj la adresa brigazii feminine care a condus Ripensia - Turris: "Cruce e pe tine! Du-te la Valcea, bea un vin cu sotul"

publicat 2020-10-31 21:30:09 (Gazeta-Sporturilor)
Erik Lincar, derapaj la adresa brigazii feminine care a condus Ripensia - Turris: Cruce e pe tine! Du-te la Valcea, bea un vin cu sotul Turris Turnu Magurele a pierdut in deplasare, scor 2-4, cu Ripensia Timisoara. Antrenorul Erik Lincar (42 de ani) a avut o iesire reprobabila la adresa brigazii de arbitre.  Partida dintre Ripensia si Turris a fost condusa de o brigada 100% feminina. Iuliana Elena Demetrescu, din Ramnicu Valcea, a fost asistata de Petruta Iugulescu si de Daniela Constantinescu. Lincar le-a adresat cuvinte grele la final, considerand ca l-au nedreptatit. ... ...continuare.

Adi Petre n-a spart nici azi gheata in Italia! Cate minute a jucat in Chievo - Cosenza

publicat 2020-10-31 21:15:07 (Gazeta-Sporturilor)
Adi Petre n-a spart nici azi gheata in Italia! Cate minute a jucat in Chievo - Cosenza Adrian Petre (22 de ani) a fost introdus in minutul 76 al partidei pierdute de Cosenza in deplasarea de la Chievo, scor 0-2.  Adi Petre cauta in continuare primul gol de la mutarea in Serie B, la Cosenza. Atacantul imprumutat de la FCSB a bifat 3 aparitii, fiind integralist doar in victoria din Cupa cu Monopoli, scor 2-1. Cosenza nu are nicio victorie in primele 6 etape, strangand 5 puncte, din 5 remize. ... ...continuare.

publicat 2020-10-31 20:45:11 (Gazeta-Sporturilor)
Laszlo Dioszegi, declaratii dupa infrangerea cu Clinceni: "Mi se pare putin ciudat ce s-a intamplat la Astra" ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 435 436 Pag. urmatoare »