CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Scene reprobabile la Constanta! Finalul de meci de la HC Dobrogea Sud - Dunarea Calarasi a fost plin de nervi

publicat 2018-05-10 21:00:10 (Gazeta-Sporturilor)
Scene reprobabile la Constanta! Finalul de meci de la HC Dobrogea Sud - Dunarea Calarasi a fost plin de nervi HC Dobrogea Sud Constanta s-a impus pe teren cu 23-22 în disputa cu AHC Dunarea Calarasi, din faza a doua a play-off-ului Ligii Nationale de handbal masculin, dar finalul partidei a fost marcat de incidente între jucatori. Dupa primele doua meciuri, scorul era egal, 1-1, astfel ca întâlnirea decisiva de la Constanta a fost una încrâncenata. ... ...continuare.

Scene reprobabile la Constanta! Finalul de meci de la HC Dobrogea Sud - Dunarea Calarasi a fost plin de nervi: jucatorii, la un pas de bataie

publicat 2018-05-10 20:45:10 (Gazeta-Sporturilor)
Scene reprobabile la Constanta! Finalul de meci de la HC Dobrogea Sud - Dunarea Calarasi a fost plin de nervi: jucatorii, la un pas de bataie HC Dobrogea Sud Constanta s-a impus pe teren cu 23-22 în disputa cu AHC Dunarea Calarasi, din faza a doua a play-off-ului Ligii Nationale de handbal masculin, dar finalul partidei a fost marcat de incidente între jucatori. Dupa primele doua meciuri, scorul era egal, 1-1, astfel ca întâlnirea decisiva de la Constanta a fost una încrâncenata. ... ...continuare.

EXCLUSIV Planuri mari pentru a face senzatie in Liga 1: gazon nou, instalatie de incalzire si transferuri » Anamaria Prodan se implica direct

publicat 2018-05-07 14:45:12 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Planuri mari pentru a face senzatie in Liga 1: gazon nou, instalatie de incalzire si transferuri » Anamaria Prodan se implica direct Dunarea Calarasi a promovat matematic si a pus deja la punct toate detaliile pentru primul sezon din istorie în prima liga. Noaptea de sâmbata a fost dedicata sarbatoririi primei promovari din istorie în Liga 1 a trupei de pe malul Dunarii. De astazi, oficialii echipei dau drumul unor investitii serioase pentru a putea juca la Calarasi din sezonul viitor. "A fost un sezon greu, dar frumos. Suntem neînvinsi de 30 de etape, avem 26 de victorii. ... ...continuare.

Eleva geniala care a uimit NASA. Cum arata naveta spatiala in care incap 7.000 de oameni: "Curajul mi-a fost rasplatit"

publicat 2018-05-05 21:30:02 (Adevarul)
Eleva geniala care a uimit NASA. Cum arata naveta spatiala in care incap 7.000 de oameni: Curajul mi-a fost rasplatit Ana Maria Papurica (16 ani), din Calarasi, a proiectat o naveta spatiala in care pot sa traiasca 7.000 de oameni. Cu acest proiect a castigat locul al treilea in cadrul unei competitii NASA la care au participat 2.500 de persoane din intreaga lume. ...continuare.

MOMENT ISTORIC in fotbalul romanesc. O echipa A PROMOVAT pentru prima data in Liga I

publicat 2018-05-05 20:45:18 (Evenimentul-Zilei)
MOMENT ISTORIC in fotbalul romanesc. O echipa A PROMOVAT pentru prima data in Liga I Dunarea Calarasi a castigat, sambata, partida disputata, pe teren propriu, cu Ripensia Timisoara, scor 3-1, si a promovat in primul esalon. ...continuare.

Dunarea Calarasi a promovat in Liga 1

publicat 2018-05-05 15:45:21 (OnlineSport)
Dunarea Calarasi a promovat in Liga 1 Cu cinci etape ramase de disputat din campionatul Ligii 2, echipa Dunarea Calarasi a obtinut matematic promovarea in prima liga a Romaniei. ...continuare.

liveSCORE ACUM se joaca etapa 33 din Liga a 2-a » Putem afla prima echipa promovata in Liga 1

publicat 2018-05-05 11:45:18 (Gazeta-Sporturilor)
liveSCORE ACUM se joaca etapa 33 din Liga a 2-a » Putem afla prima echipa promovata in Liga 1 ACUM se joaca trei merciuri din etapa a 33-a din Liga a 2-a. De la ora 12:00 se disputa meciul Dunarea Calarasi - Ripensia, iar gazdele îsi pot asigura azi promovarea. Daca Dunarea Calarasi, echipa lui Dan Alexa, obtine cel putin un egal este matematic promovata în Liga 1. ... ...continuare.

Liga 2 la fotbal, etapa 33. Dunarea Calarasi poate promova matematic azi

publicat 2018-05-05 11:30:19 (Libertatea)
Liga 2 la fotbal, etapa 33. Dunarea Calarasi poate promova matematic azi Liga 2 la fotbal, etapa 33. Dunarea Calarasi poate promova matematic azi. Esalonul secund si-ar putea stabili azi prima promovata matematic. Dunarea Calarasi mai are nevoie de un punct pentru a ajunge, in premiera, in prima divizie. Misiunea calarasenilor nu e imposibila, deoarece au meci acasa cu Ripensia Timisoara, o formatie linistita, aflata la mijlocul […] Post-ul Liga 2 la fotbal, etapa 33. Dunarea Calarasi poate promova matematic azi apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

6 transferuri pentru a face fata cu FCSB, Dinamo si CFR Cluj

publicat 2018-05-03 17:30:17 (Gazeta-Sporturilor)
6 transferuri pentru a face fata cu FCSB, Dinamo si CFR Cluj Dunarea Calarasi poate obtine matematic promovarea în primul esalon la capatul disputei cu Ripensia care are loc sâmbata pe stadionul Ion Comsa. ”Am înteles ca galeria noastra pregateste ceva pentru acest moment special. Noi vom ramâne ancorati în realitate pâna la finalul campionatului. ... ...continuare.

Șase transferuri pentru a face fata cu FCSB, Dinamo si CFR Cluj

publicat 2018-05-03 17:15:13 (Gazeta-Sporturilor)
Șase transferuri pentru a face fata cu FCSB, Dinamo si CFR Cluj Dunarea Calarasi poate obtine matematic promovarea în primul esalon la capatul disputei cu Ripensia care are loc sâmbata pe stadionul Ion Comsa. ”Am înteles ca galeria noastra pregateste ceva pentru acest moment special. Noi vom ramâne ancorati în realitate pâna la finalul campionatului. ... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro