CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Cum va fi vremea de Paste. Prognoza meteo pe urmatoarele 3 zile

publicat 2018-04-05 15:45:14 (Realitatea-TV)
Cum va fi vremea de Paste. Prognoza meteo pe urmatoarele 3 zile Vineri vremea se va raci fata de joi si va deveni apropiata de normalul termic al perioadei. Temperaturile maxime se vor incadra intre 11 grade la Suceava si 18 grade la Slobozia si Calarasi. ...continuare.

Liga a 2-a, etapa a 28-a. Dunarea Calarasi, Hermannstadt si Chindia joaca in deplasare. Program si clasament

publicat 2018-04-05 09:00:12 (Libertatea)
Liga a 2-a, etapa a 28-a. Dunarea Calarasi, Hermannstadt si Chindia joaca in deplasare. Program si clasament Liga a 2-a, etapa a 28-a. Dunarea Calarasi, Hermannstadt si Chindia joaca in deplasare. Program si clasament. Etapa a 28-a din Liga a 2-a a fost devansata, urmand ca jocurile sa aiba loc joi si vineri, in loc de sambata si duminica. Cele trei echipe din fruntea clasamentului, Dunarea Calarasi, AFC Hermannstadt si Chidia Targoviste […] Post-ul Liga a 2-a, etapa a 28-a. Dunarea Calarasi, Hermannstadt si Chindia joaca in deplasare. Program si clasament apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cod galben si portocaliu de inundatii pe Dunare, pana in 30 aprilie

publicat 2018-04-04 21:45:02 (Bursa)
Cod galben si portocaliu de inundatii pe Dunare, pana in 30 aprilie Hidrologii au emis, astazi, o avertizare cod galben si cod portocaliu de inundatii pe Dumare, urmand a fi afectate judetele Mehedinti, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Calarasi, Ialomita, Braila, Galati, Constanta si Tulcea, se arata intr-un comunicat al Institutului National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor, dat publicitatii. ...continuare.

Tot mai aproape de promovare! Victorie importanta obtinuta de Dunarea Calarasi » Cum arata clasamentul din Liga a 2-a

publicat 2018-04-01 15:45:09 (Gazeta-Sporturilor)
Tot mai aproape de promovare! Victorie importanta obtinuta de Dunarea Calarasi » Cum arata clasamentul din Liga a 2-a Dan Alexa continua sa fie invicibil pe banca Dunarii Calarasi, dupa ce echipa lui s-a impus în meciul cu UTA, 2-1, într-un meci din etapa a 27-a din Liga 1. Dunarea a deschis scorul în minutul 11, prin Valentin Alexandru, care a marcat cu un sut de trei metri. Dupa ce UTA a ratat un penalty, în minutul 35, Dunarea Calarasi a majorat scorul, în minutul 44. Ciprian Rus a înscris cu un sut din sase metri. ... ...continuare.

Calarasiul viseaza frumos: "Tot orasul se gandeste doar la Steaua si Dinamo!"

publicat 2018-04-01 13:00:06 (Gazeta-Sporturilor)
Calarasiul viseaza frumos: Tot orasul se gandeste doar la Steaua si Dinamo! Antrenorul Dan Alexa, 38 de ani, are un mesaj pentru suporterii din Calarasi, dar si pentru jucatori: "Hai sa ne calmam si sa ramânem modesti, altfel vom avea viata grea!". De Ziua Pacalelilor, Dan Alexa încearca sa scoata un nou rezultat bun în actualul sezon de L2. Cu un parcurs incredibil la Calarasi, neînvins de 23 de meciuri!, "Chirurgul" vrea sa dea asaltul spre prima liga. ... ...continuare.

Liga 2, etapa 27. Dunarea Calarasi primeste maine vizita celor de la UTA. Hermannstadt Sibiu joaca azi cu Miroslava

publicat 2018-03-31 13:00:13 (Libertatea)
Liga 2, etapa 27. Dunarea Calarasi primeste maine vizita celor de la UTA. Hermannstadt Sibiu joaca azi cu Miroslava Liga 2, etapa 27. Dunarea Calarasi primeste maine vizita celor de la UTA. Hermannstadt Sibiu joaca azi cu Miroslava. Primele doua clasate au meciuri acasa in aceasta runda. Hermannstadt Sibiu primeste vizita celor de la Știinta Miroslava, in timp ce calarasenii joaca maine cu UTA. Cele doua isi vad linistite de drumul spre Liga 1. […] Post-ul Liga 2, etapa 27. Dunarea Calarasi primeste maine vizita celor de la UTA. Hermannstadt Sibiu joaca azi cu Miroslava apare prima data in... ...continuare.

Grupare din Calarasi, specializata in furturi din autoturisme din Franta, destructurata de politistii romani si francezi

publicat 2018-03-30 12:00:05 (Evenimentul-Zilei)
Grupare din Calarasi, specializata in furturi din autoturisme din Franta, destructurata de politistii romani si francezi Politistii Directiei de Investigatii Criminale a Politiei Romane, sub coordonarea DIICOT Structura Centrala, in colaborare cu politisti ai Directiei Generale a Jandarmeriei Nationale Franceze, au destructurat o grupare infractionala formata din cetateni romani, care ar fi cauzat un prejudiciu de 1.300.000 de euro, prin furturi de componente din autoturisme de lux, pe teritoriul Frantei. ...continuare.

Gafa de proportii a pompierilor: Au scapat o targa cu tot cu victima VIDEO

publicat 2018-03-28 18:45:24 (Romania-TV)
Gafa de proportii a pompierilor: Au scapat o targa cu tot cu victima VIDEO Pompierii de la ISU Calarasi au desfasurat un amplu exercitiu tactic unde a fost simulat un cutremur cu magnitutdinea de 6,8. Salvatorii ar fi trebuit sa scoata mai multe victime din Sala Polivalenta si sa le transporte la cadrele medicale unde ar fi primit ingrijiri medicale. Cea mai mare problema a pompierilor au fost targile. ...continuare.

liveSCORE ACUM » Continua lupta pentru promovare » Azi se joaca 7 meciuri din Liga a 2-a

publicat 2018-03-28 15:15:10 (Gazeta-Sporturilor)
liveSCORE ACUM » Continua lupta pentru promovare » Azi se joaca 7 meciuri din Liga a 2-a ACUM se joaca 4 meciuri din etapa a 23-a din Liga a 2-a, începute la ora 15:00, La 16:00 va începe meciurile CS Balotesi - Dunarea Calarasi si CS Afumati - CS Snagov, iar de la 19:30 se va disputa ultima partida, CS Mioveni - UTA Arad. ... ...continuare.

Avertizare meteorologica - cod galben de ceata in orele urmatoare

publicat 2018-03-26 22:30:10 (Realitatea-TV)
Avertizare meteorologica - cod galben de ceata in orele urmatoare Administratia Nationala de Meteorologie a emis luni seara atentionari nowcasting Cod galben de ceata pentru judetele Ialomita, Giurgiu, Teleorman, Ilfov, Calarasi, Olt si Dolj, valabile pe parcursul urmatoarelor ore. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro