CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Cod portocaliu de inundatii in pe mai multe rauri

publicat 2018-06-29 15:45:11 (Romania-TV)
Cod portocaliu de inundatii in pe mai multe rauri Conform Institutului National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA), in intervalul 29 iunie, ora 14:00 - 30 iunie, ora 18:00, va fi Cod portocaliu de cresteri ale debitelor si nivelurilor, cu posibile depasiri ale Cotelor de aparare, pe raurile din bazinele hidrografice: Olt - bazin superior amonte S.H. Hoghiz, afluentii Oltului aferenti sectorului aval S.H. Hoghiz - amonte Acumularea Dragasani (judetele Harghita, Covasna, Brasov, Sibiu, Valcea, Arges si Olt), Oltet - bazin superior... ...continuare.

Cutremur in Vrancea

publicat 2018-06-27 19:00:19 (Romania-TV)
Cutremur in Vrancea Un cutremur cu magnitudinea 3,1 s-a produs, miercuri, la ora 17:06:05, in judetul Vrancea, anunta Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului. Seismul s-a produs la adancimea de 134 de kilometri, in aproierea oraselor Nehoiu (37km), Covasna (43km), Slanic-Moldova (54km), Targu Secuiesc (54km), Intorsura Buzaului (56km). ...continuare.

CFR Cluj – Sepsi Sf. Gheorghe, primul amical al verii pentru campioni. Remiza cu eurogolul lui Deac. Tribune pline in Covasna! | FOTO

publicat 2018-06-27 10:45:11 (Libertatea)
CFR Cluj – Sepsi Sf. Gheorghe, primul amical al verii pentru campioni. Remiza cu eurogolul lui Deac. Tribune pline in Covasna! | FOTO CFR Cluj – Sepsi Sf. Gheorghe, primul amical al verii pentru campioni. Ardelenii au remizat, scor 1-1, cu formatia covasneana. Echipa lui Eugen Neagoe a deschis scorul in prima repriza, iar campioana a egalat in finalul partidei, prin Ciprian Deac, cel care a reusit un eurogol din lovitura libera! La partida disputata marti, 26 iunie, […] Post-ul CFR Cluj – Sepsi Sf. Gheorghe, primul amical al verii pentru campioni. Remiza cu eurogolul lui Deac. Tribune pline in Covasna! |... ...continuare.

Cod portocaliu de inundatii in 5 judete, pana joi dimineata. Cod galben in 24 de judete

publicat 2018-06-27 07:45:14 (ProTV)
Hidrologii au instituit Cod portocaliu de inundatii pe râuri din judetele Prahova, Brasov, Covasna, Buzau si Vrancea începând de miercuri dupa-amiaza pâna joi dimineata. ...continuare.

Rezultate contestatii 2018 Covasna Evaluare Nationala. Iata notele finale

publicat 2018-06-22 15:15:14 (Realitatea-TV)
Rezultate contestatii 2018 Covasna Evaluare Nationala. Iata notele finale Rezultate contestatii 2018 Covasna Evaluare Nationala. Rezultatele la Evaluarea Nationala 2018 au fost afisate pe site-ul marti evaluare.edu.ro. Tot marti s-au depus si contestatiile. Cand se afiseaza rezultatele finala? Rezultate contestatii 2018 Covasna Evaluare Nationala. Ministerul Educatiei Nationale a centralizat rezultatele inregistrate la Evaluarea Nationala a absolventilor clasei a VIII-a (inainte de contestatii), sesiunea 2018.Peste 73% dintre elevi au primit note peste 5, la... ...continuare.

Un nou CUTREMUR in zona Buzau

publicat 2018-06-21 17:30:32 (Puterea)
Un nou CUTREMUR in zona Buzau Un cutremur cu magnitudine 2,8 a avut loc joi in judetul Buzau. Seismul s-a produs la ora 15:34, la o adancime de 128 km, potrivit infp.ro Cutremurul s-a produs in apropierea oraselor Nehoiu(21km), Covasna(31km), Intorsura Buzaului(37km), Targu Secuiesc(46km), Valenii de Munte(56km). ...continuare.

Accident in judetul Covasna, in care a fost implicat un microbuz cu 18 calatori

publicat 2018-06-20 14:15:08 (Libertatea)
Accident in judetul Covasna, in care a fost implicat un microbuz cu 18 calatori Un accident rutier s-a petrecut, miercuri, in orasul Targu Secuiesc, din judetul Covasna, in care a fost implicat un microbuz cu 18 calatori, care a fost lovit de un autoturism al carui sofer nu a acordat prioritate. O persoana a fost ranita, iar autovehiculul a fost avariat si nu isi mai poate continua drumul. Potrivit […] Post-ul Accident in judetul Covasna, in care a fost implicat un microbuz cu 18 calatori apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Mobilizare uriasa de forte! Echipaje ISU din cinci judete participa la o competitie de descarcerare

publicat 2018-06-20 14:15:02 (Antena-1)
Mobilizare uriasa de forte! Echipaje ISU din cinci judete participa la o competitie de descarcerare In perioada 21-22 iunie, la Brasov se va desfasura etapa a doua a Competitiei Nationale de Descarcerare si Acordarea Primului Ajutor Calificat. In aceasta runda vor participa pompieri brasoveni si colegii lor de la inspectoratele pentru situatii de urgenta din judetele Covasna, Harghita, Mures si Sibiu. ...continuare.

Microbuz cu 18 pasageri, implicat intr-un accident in judetul Covasna

publicat 2018-06-20 13:45:09 (Mediafax)
Microbuz cu 18 pasageri, implicat intr-un accident in judetul Covasna Un microbuz in care se aflau 18 pasageri a fost lovit miercuri de un autoturism, in localitatea covasneana Targu Secuiesc, iar calatorii asteapta alt autovehicul care sa-i duca la Barlad, pentru ca cel implicat in accident nu isi mai poate continua cursa. O persoana a fost ranita. ...continuare.

NOTELE la EVALUAREA NATIONALA 2018. Ce note au luat elevii din COVASNA. EDU.RO a publicat rezultatele

publicat 2018-06-19 12:30:03 (Antena3)
NOTELE la EVALUAREA NATIONALA 2018. Ce note au luat elevii din COVASNA. EDU.RO a publicat rezultatele NOTE EVALUARE NATIONALA COVASNA. Rezultatele Evaluarii Nationale, pe care peste 150.000 de elevi au sustinut-o in perioada 11-14 iunie, au fost afisate marti, atat la institutiile de invatamant, cat si... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro