CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Gafa facuta de Carmen Dan la sedinta de urgenta de la MAI: "Doamna ministru, Intorsura nu este la noi, ci la Covasna"

publicat 2018-07-08 12:45:12 (Libertatea)
Gafa facuta de Carmen Dan la sedinta de urgenta de la MAI: Doamna ministru, Intorsura nu este la noi, ci la Covasna O sedinta de urgenta a avut loc, duminica, dupa inundatiile de sambata si in contextul noilor avertizari meteo. Carmen Dan a discutat cu prefectii din fiecare judet afectat de inundatii si a comis o gafa, intrebandu-i pe cei din Buzau despre situatia din Intorsura Buzaului. "Doamna ministru, Intorsura nu este la noi, ci la Covasna", a […] Post-ul Gafa facuta de Carmen Dan la sedinta de urgenta de la MAI: "Doamna ministru, Intorsura nu este la noi, ci la Covasna" apare prima data in... ...continuare.

Furtunile au facut prapad in tara. Doua persoane, luate de viitura in Salaj. Autoritatile sunt in cautarea lor VIDEO

publicat 2018-07-08 08:45:13 (Romania-TV)
In Covasna nu a mai plouat, iar localnicii au inceput sa isi repare locuintele afecatate de prapadul de acum o saptamana, informeaza Romania ...continuare.

TRAGEDIE in Romania! Un barbat a fost LOVIT de tren. Nu a avut NICIO ȘANSA

publicat 2018-07-07 19:45:05 (Evenimentul-Zilei)
TRAGEDIE in Romania! Un barbat a fost LOVIT de tren. Nu a avut NICIO ȘANSA Un barbat a murit, sambata, dupa ce a fost lovit tren. Tragedia s-a petrecut in apropierea unei gari din judetul Covasna. ...continuare.

Barbat lovit de tren in Covasna

publicat 2018-07-07 11:00:16 (Realitatea-TV)
Barbat lovit de tren in Covasna Accident mortal in judetul Covasna! Un barbat a murit vineri noaptea dupa ce a fost lovit de un tren in apropiere de Gara Ozun. Accident mortal! Din primele informatii primite de la IPJ Covasna, este vorba despre un barbat de 47 de ani care si-a pierdut viata dupa ce a fost lovit de o garnitura de tren in apropiere de gara Ozun."Evenimentul s-a petrecut in jurul orei 00:00, iar rezultatul cercetarilor efectuate pana la acest moment ne conduce spre ipoteza unei sinucideri. Cercetarile au fost... ...continuare.

Traficul rutier in continuare inchis pe trei drumuri nationale, la o saptamana dupa inundatii

publicat 2018-07-07 08:30:09 (Mediafax)
Traficul rutier in continuare inchis pe trei drumuri nationale, la o saptamana dupa inundatii Traficul rutier este in continuare inchis pe trei drumuri nationale din judetele Covasna, Suceava si Vrancea, din cauza inundatiilor din weekend-ul trecut. ...continuare.

Cercetat penal dupa ce si-a batut nevasta, apoi a incendiat casa. Ce l-a infuriat pe barbat

publicat 2018-07-07 07:15:11 (ProTV)
O cearta în cuplu s-a încheiat cu flacari, interventia politiei, dar si un dosar penal pentru doi soti din localitatea Reci, judetul Covasna. ...continuare.

Protest in Bucuresti al romanilor din Harghita, Covasna si Mures fata de folosirea limbii maghiare in administratie. "Limba Romana trebuie sa fie stapana in Inima Țarii!"

publicat 2018-07-06 21:45:09 (Libertatea)
Protest in Bucuresti al romanilor din Harghita, Covasna si Mures fata de folosirea limbii maghiare in administratie. Limba Romana trebuie sa fie stapana in Inima Țarii! Un protest in Bucuresti al romanilor din Harghita, Covasna si Mures va avea loc sambata, 28 iulie. Sute de oameni sunt asteptati sa iasa in strada, pentru a-si arata nemultumirea fata de proiectul Codului Administrativ care oficializeaza limba maghiara in Prefecturi si in serviciile publice deconcentrate. Mitingul este organizat la initiativa Forumului Civic al Romanilor din […] Post-ul Protest in Bucuresti al romanilor din Harghita, Covasna si Mures fata de folosirea limbii maghiare... ...continuare.

TELVERDE pentru DISCRIMINARILE la care sunt supusi romanii din Harghita, Covasna si Mures

publicat 2018-07-06 19:30:03 (Evenimentul-Zilei)
TELVERDE pentru DISCRIMINARILE la care sunt supusi romanii din Harghita, Covasna si Mures Catalin Ivan deschide cabinet europarlamentar in Sfantu Gheorghe si infiinteaza o linie telverde pentru sesizarea discriminarilor la care sunt supusi cetatenii romani din Harghita, Covasna si Mures ...continuare.

A memorat calendarele din 1933 pana in 2066. Povestea tanarului cu autism din Covasna

publicat 2018-07-06 14:15:04 (Evenimentul-Zilei)
A memorat calendarele din 1933 pana in 2066. Povestea tanarului cu autism din Covasna Zolika este un tanar cu autism din Covasna care a reusit sa memoreze calendarele cuprinse intre anii 1933 si 2066. ...continuare.

100 de ani de la Marea Unire: Romanii DISPAR din Harghita si Covasna

publicat 2018-07-05 19:31:18 (Evenimentul-Zilei)
100 de ani de la Marea Unire: Romanii DISPAR din Harghita si Covasna Ritmul de scadere a populatiei romanesti este mult mai mic decat al celei maghiare. Parohiile ortodoxe sunt in pericol sa dispara. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro