CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Concordia provoaca prima infrangere pentru Sepsi in playout

publicat 2018-05-07 20:00:15 (OnlineSport)
Sepsi Sf.Gheorghe ramasese singura echipa fara victorie in playout pana la ora meciului de luni seara cu Concordia Chiajna. Recordul a cazut dupa un 2-0 administrat de ilfoveni chiar pe terenul din Covasna dupa o ploaie vijelioasa de vara. ...continuare.

Un nou cutremur a avut loc in Buzau

publicat 2018-05-04 15:15:31 (Romania-TV)
Un nou cutremur a avut loc in Buzau Potrivit Institutului National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului, cutremurul cu magnitudinea 3 s-a produs la ora 13.52, la o adancime de 144 de kilometri. Este al doilea seism de magnitudine 3 inregistrat vineri in judetul Buzau, primul avand loc la ora 01.41, la o adancime de 127 de kilometri, informeaza News.ro. Cel mai puternic cutremur de la inceputul acestui an s-a produs in 25 aprilie. Seismul a avut magnitudinea 4,6 si s-a produs in apropierea urmatoarelor orase: Covasna... ...continuare.

CUTREMUR in judetul Buzau

publicat 2018-05-04 10:30:15 (Puterea)
CUTREMUR in judetul Buzau Potrivit Institutului National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului, seismul cu magnitudinea 3 s-a produs la ora 01.41, la o adancime de 127 de kilometri. Cel mai puternic cutremur de la inceputul acestui an s-a inregistrat in 25 aprilie. Seismul a avut magnitudinea 4,6 si s-a produs in apropierea urmatoarelor orase: Covasna (12 kilometri), Intorsura Buzaului (25 de kilometri, Targu Secuiesc (27 de kilometri), Nehoiu (35 de kilometri) si Sfintu Gheorghe (52 de kilometri). In 26... ...continuare.

Cutremur in Romania vineri dimineata. Ce magnitudine a avut

publicat 2018-05-04 07:15:29 (Romania-TV)
Cutremur in Romania vineri dimineata. Ce magnitudine a avut CUTREMUR IN ROMANIA. Potrivit Institutului National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului, seismul cu magnitudinea 3 s-a produs la ora 01.41, la o adancime de 127 de kilometri. Cel mai puternic cutremur de la inceputul acestui an s-a inregistrat in 25 aprilie. Seismul a avut magnitudinea 4,6 si s-a produs in apropierea urmatoarelor orase: Covasna (12 kilometri), Intorsura Buzaului (25 de kilometri, Targu Secuiesc (27 de kilometri), Nehoiu (35 de kilometri) si Sfintu Gheorghe (52... ...continuare.

ACS Sepsi Sfantu Gheorghe, campiona Romaniei la baschet feminin. Este al treilea trofeu consecutiv pentru echipa din Covasna

publicat 2018-04-27 21:00:11 (Libertatea)
ACS Sepsi Sfantu Gheorghe, campiona Romaniei la baschet feminin. Este al treilea trofeu consecutiv pentru echipa din Covasna ACS Sepsi Sfantu Gheorghe, campiona Romaniei la baschet feminin. Este al treilea trofeu consecutiv pentru echipa din Covasna. ACS Sepsi SIC Sf Gheorghe a castigat al treilea sau titlu consecutiv de campioana nationala la baschet feminin, vineri, dupa ce a invins-o pe CS Municipal Satu Mare cu scorul de 85-76 (21-23, 19-17, 25-21, 20-15), in […] Post-ul ACS Sepsi Sfantu Gheorghe, campiona Romaniei la baschet feminin. Este al treilea trofeu consecutiv pentru echipa din Covasna apare prima... ...continuare.

ALERTA: CUTREMUR de 5 grade in Romania!

publicat 2018-04-25 21:00:30 (Puterea)
ALERTA: CUTREMUR de 5 grade in Romania! Cel mai puternic seism de la inceputul anului a fost resimtit puternic miercuri seara in zona Covasna. Mai exact, conform INFP, cutremurului a avut o intensitate de 5 grade pe scara Richter. Seismul s-a simtit si in Capitala si in mai multe orase din estul tarii. Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INCDFP) transmite: In ziua de 25/04/2018 la ora 20:15:47(ora Romaniei) s-a produs in Romania un cutremur cu magnitudinea 5 pe scara Richter, la adancimea de... ...continuare.

BREAKING NEWS: Cutremur puternic in Romania, in urma cu putin timp. L-ati simtit?

publicat 2018-04-25 20:30:20 (Realitatea-TV)
BREAKING NEWS: Cutremur puternic in Romania, in urma cu putin timp. L-ati simtit? Un cutremur de 5 grade s-a inregistrat miercuri seara in Romania, anunta Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP). Cutremurul de azi s-a simtit si in Bucuresti. In ziua de 25/04/2018 la ora 20:15:47(ora Romaniei) s-a produs in Romania un cutremur cu magnitudinea 5 pe scara Richter, la adancimea de 144.738km.Cutremurul s-a produs in apropierea urmatoarelor orase: Covasna(12km), Intorsura Buzaului(25km), Targu Secuiesc(27km), Nehoiu(35km), Sfintu... ...continuare.

BREAKING NEWS: CUTREMUR puternic in apropiere de Covasna

publicat 2018-04-25 20:30:20 (Romania-TV)
BREAKING NEWS: CUTREMUR puternic in apropiere de Covasna Un seism de 5 pe scara Richter s-a produs la ora 20:15:47 (ora Romaniei), la o adancime de 144.738 km, potrivit Institutului National de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pamantului. Cutremurul a avut loc in apropierea urmatoarelor orase: Covasna (12km), Intorsura Buzaului (25km), Targu Secuiesc (27km), Nehoiu (35km), Sfintu Gheorghe (52km). Citeste si: Romania va fi lovita de un cutremur extrem de puternic: "Va fi o suprafata foarte mare, de la Moscova la Cairo" In acest an, cel mai... ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea 5 in zona Vrancea

publicat 2018-04-25 20:30:17 (Libertatea)
Cutremur cu magnitudinea 5 in zona Vrancea Un cutremur cu magnitudinea 5 a avut loc in zona Vrancea. Seismul s-a produs la ora 20.15 si a fost localizat la adancimea de 144 de kilometri, potrivit INFP. Cutremurul cu magnitudinea 5 a avut loc in apropiere de orasele Covasna (12 km),Intorsura Buzaului(25km), Targu Secuiesc(27km), Nehoiu(35km), Sfintu Gheorghe(52km), potrivit sursei citate. Acesta este cel […] Post-ul Cutremur cu magnitudinea 5 in zona Vrancea apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

CUTREMUR in ROMANIA. Peste 2,5 grade pe RICHTER

publicat 2018-04-25 20:30:09 (Evenimentul-Zilei)
CUTREMUR in ROMANIA. Peste 2,5 grade pe RICHTER Un cutremur cu magnitudinea de 2,6 grade pe scara Richter a avut loc in Transilvania, judetul Covasna. Seismul a avut loc la 139 kilometri adancime. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro