CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Doi pui de urs, salvati de politisti in Covasna, dupa ce mama lor a fost lovita de tren

publicat 2018-06-09 13:00:17 (ProTV)
Doi pui de urs, ramasi orfani dupa ce mama lor a fost accidentata mortal de o garnitura de tren în localitatea Malnas, au fost salvati de politistii covasneni si transferati la un centru specializat din judetul Harghita. ...continuare.

COD GALBEN de precipitatii pentru Arad si Timis. In Harghita este ceata

publicat 2018-06-09 08:15:12 (Mediafax)
COD GALBEN de precipitatii pentru Arad si Timis. In Harghita este ceata Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, sambata dimineata, doua atentionari cod galben, una de precipitatii pentru judetele Arad si Timis si alta de ceata, pentru judetul Harghita. ...continuare.

Atentionari meteo de ULTIMA ORA. Oamenii trebuie sa se pregateasca: COD GALBEN de INUNDAȚII. Ce zone vor fi afectate, in urmatoarele ore

publicat 2018-06-06 18:00:02 (Antena-1)
Atentionari meteo de ULTIMA ORA. Oamenii trebuie sa se pregateasca: COD GALBEN de INUNDAȚII. Ce zone vor fi afectate, in urmatoarele ore Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) a emis, miercuri, noi atentionari Cod galben de inundatii, valabile pana la miezul noptii in bazine hidrografice din judetele Alba, Hunedoara, Covasna, Brasov, Harghita si Sibiu. ...continuare.

Atentionare ANM! Cod galben de furtuna in mai multe judete

publicat 2018-06-06 13:15:02 (Antena3)
Atentionare ANM! Cod galben de furtuna in mai multe judete Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, miercuri, noi avertizari nowcasting cod galben de furtuna, pentru mai multe judete. Potrivit meteorologilor, pana la ora 14.00, in judetele Harghita si... ...continuare.

Grav ACCIDENT cu doi morti si 13 raniti pe DN 12 in Harghita

publicat 2018-06-04 20:00:14 (Puterea)
Grav ACCIDENT cu doi morti si 13 raniti pe DN 12 in Harghita Grav accident de circulatie in judetul Harghita. Doua persoane au murit si 13 au fost ranite dupa ce un microbuz s-a ciocnit frontal cu un autoturism pe DN12, in localitatea Sancraieni. O persoana din masina mica a murit pe loc, iar o a doua la scurt timp dupa ce a ajuns la spital. O a treia victima este in stare grava. 12 pasageri din microbuz au suferit rani mai usoare. A fost activat planul rosu de interventie, iar la fata locului au ajuns fortele de interventie ISU cu o autospeciala... ...continuare.

Accident mortal, Planul Rosu a fost activat! Sunt peste 20 de raniti

publicat 2018-06-04 15:45:07 (CanCan)
Un microbuz a fost implicat intr-un accident grav, in judetul Harghita, in urma impactului cu un autoturism. Peste 20 de persoane au fost ranite, iar soferul autoturismului a murit. ISU a activat Planul Rosu de interventie.        Accident grav in judetul Harghita. Un microbus plin cu pasageri a lovit, in plin un autoturism, pe DN 12, […] The post Accident mortal, Planul Rosu a fost activat! Sunt peste 20 de raniti appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Grav accident de microbuz in Harghita, s-a activat "planul rosu"

publicat 2018-06-04 14:45:15 (Realitatea-TV)
Grav accident de microbuz in Harghita, s-a activat "planul rosu" Grav accident de microbuz in Harghita, s-a activat codul rosu. Un mort, mai multi raniti Soferul a murit, o femeie este incarcerata, iar alte sase persoane au fost ranite, dupa ce un microbuz si un autoturism s-au ciocnit, transmite Realitatea TV. Conform purtatorului de cuvant al ISU Harghita, autoritatile au activat planul rosu de interventie in situatii de urgenta, care presupune suplimentarea resurselor medicale de la nivelul intregului judet. In urma activarii planului rosu au mai fost... ...continuare.

Accident grav in Sancraieni, Harghita, intre o masina si un microbuz cu 20 de persoane. A fost activat planul rosu de interventie

publicat 2018-06-04 14:45:12 (Libertatea)
Accident grav in Sancraieni, Harghita, intre o masina si un microbuz cu 20 de persoane. A fost activat planul rosu de interventie Accident grav in Sancraieni, Harghita, intre o masina si un microbuz cu 20 de persoane. Un barbat a murit, dupa ce masina in care se afla s-a ciocnit violent de un microbuz. A fost activat planul rosu de interventie. Impactul violent a avut loc, luni, pe DN12, in localitatea Sancraieni. Un autoturism s-a ciocnit cu un […] Post-ul Accident grav in Sancraieni, Harghita, intre o masina si un microbuz cu 20 de persoane. A fost activat planul rosu de interventie apare prima data in... ...continuare.

ACCIDENT GRAV de microbuz. Un MORT si peste 20 de RANIȚI. ISU a activat PLANUL ROȘU

publicat 2018-06-04 14:45:05 (Evenimentul-Zilei)
ACCIDENT GRAV de microbuz. Un MORT si peste 20 de RANIȚI. ISU a activat PLANUL ROȘU Un microbuz a fost implicat intr-un accident grav, in judetul Harghita, in urma impactului cu un autoturism. Peste 20 de persoane au fost ranite, iar soferul autoturismului a murit. ISU a activat Planul Rosu de interventie. ...continuare.

Accident GRAV in Harghita: un microbuz si un autoturism s-au ciocnit. S-a declansat Planul Rosu de interventie

publicat 2018-06-04 14:30:17 (Romania-TV)
Accident GRAV in Harghita: un microbuz si un autoturism s-au ciocnit. S-a declansat Planul Rosu de interventie Autoritatile din Harghita au activat, luni, Planul Rosu de interventie dupa ce un autoturism si un microbuz s-au ciocnit in zona localitatii Sancraieni, cel putin o persoana fiind incarcerata, potrivit news.ro. Planul Rosu a fost activat la ora 13.45, mai multe echipaje de politie, pompieri si medici deplasandu-se catre locul accidentului. Deocamdata, nu exista date cu privire la modul in care s-a produs accidentul sau cate persoane sunt implicate. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro