CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Imagini spectaculoase cu rotitul cocosului de munte, surprinse intr-o padure din Harghita | VIDEO

publicat 2018-04-26 19:15:13 (Mediafax)
Imagini spectaculoase cu rotitul cocosului de munte, surprinse intr-o padure din Harghita | VIDEO Imagini spectaculoase cu rotitul cocosului de munte, un fel de "dans nuptial" pentru a atrage femelele si a se impune in fata masculilor rivali, au fost surprinse intr-o padure din judetul Harghita. ...continuare.

1990 Tg. Mures. UN MARTIE SANGEROS. ROMANII si UNGURII s-au macelarit reciproc

publicat 2018-04-25 10:45:06 (Evenimentul-Zilei)
1990 Tg. Mures. UN MARTIE SANGEROS. ROMANII si UNGURII s-au macelarit reciproc 15-20 martie In judetul Harghita, maghiarii aniverseaza Revolutia ungara de la 1848. Cu aceasta ocazie se arboreaza drapelul maghiar pe institutiile publice, primarii, case de cultura, scoli, spitale, case particulare. ...continuare.

Trafic ingreunat pe drumurile din cinci judete din tara din cauza cetii dense

publicat 2018-04-25 10:30:48 (Ziarul-Financiar)
Trafic ingreunat pe drumurile din cinci judete din tara din cauza cetii dense Se circula cu dificultate, in conditii de ceata, miercuri dimineata, pe drumurile nationale din judetele Iasi, Cluj, Alba, Mures si Harghita, din cauza cetii dense. Vizibilitatea scade chiar si sub 50 de metri. ...continuare.

Vremea se strica! Avertizari de fenomene periculoase: COD GALBEN. Ce se va intampla in urmatoarele ore

publicat 2018-04-25 09:45:02 (Antena-1)
Vremea se strica! Avertizari de fenomene periculoase: COD GALBEN. Ce se va intampla in urmatoarele ore Administratia Nationala de Meteorologie a emis, miercuri, doua atentionari nowcasting Cod galben de ceata valabile in ora urmatoare in judetele Cluj, Harghita si Mures. ...continuare.

Si-au tatuat numele bolii pe brat pentru a fi salvati in cazul in care li se face rau

publicat 2018-04-25 00:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Si-au tatuat numele bolii pe brat pentru a fi salvati in cazul in care li se face rau Trei pacienti diabetici din Harghita sunt primii din Romania care si-au tatuat pe incheietura mainii stangi insemnele si numele acestei boli, pentru ca, in situatia in care li se face rau si nu pot fi chestionati cu privire la afectiunea de care sufera, sa poata fi identificati usor de echipajele de prim ajutor. ...continuare.

Romania sta pe o comoara! Zacamantul foarte rar care se gaseste doar la noi

publicat 2018-04-22 16:00:02 (Antena3)
Romania sta pe o comoara! Zacamantul foarte rar care se gaseste doar la noi Cunoscuta pentru utilizarea la pavare sau la fabricarea cimentului, o varietate a acestei roci, descoperita intr-o cariera din Harghita, a ajuns sa faca furori printre agricultori, datorita proprietatilor sale... ...continuare.

Romania sta pe o comoara. Zacamantul foarte rar care se gaseste doar la noi

publicat 2018-04-22 00:30:03 (Capital)
Romania sta pe o comoara. Zacamantul foarte rar care se gaseste doar la noi Cunoscuta pentru utilizarea la pavare sau la fabricarea cimentului, o varietate a acestei roci, descoperita intr-o cariera din Harghita, a ajuns sa faca furori printre agricultori, datorita proprietatilor sale nutritive. ...continuare.

Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare a castigat primul meci. Azi, tot in Harghita, meciul doi al seriei

publicat 2018-04-21 08:45:14 (Libertatea)
Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare a castigat primul meci. Azi, tot in Harghita, meciul doi al seriei Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018 incepe pe 20 aprilie. Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare. Primul meci al seriei se joaca azi, in Covasna, de la ora 19.00. ACTUALIZARE 21 aprilie. Meciul doi al seriei se joaca azi, tot in Covasna, de la ora 19.00. […] Post-ul Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare a castigat primul meci. Azi, tot in Harghita, meciul doi al seriei apare... ...continuare.

COD GALBEN emis de ANM. Sunt afectate toata Moldova si centrul Transilvaniei

publicat 2018-04-19 09:00:18 (Romania-TV)
COD GALBEN emis de ANM. Sunt afectate toata Moldova si centrul Transilvaniei Conform Administratiei Nationale de Meteorologie (ANM), intre orele 8:30 si 14:30, in zona joasa a judetelor Suceava, Bacau, Vrancea, Neamt, dar si in Vaslui, Botosani, Galati si Iasi se vor semnala intensificari ale vantului care, la rafala, vor atinge viteze de 50 - 60 km/h, izolat 70 km/h. De asemenea, pana la ora 10:00, va fi ceata si vizibilitate redusa, local, sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri in localitati din judetele Brasov, Alba, Harghita, Mures si Sibiu. Avertizarile de... ...continuare.

PROBLEMELE JUSTIȚIEI stau ASCUNSE in spatele SCANDALULUI REVOCARII. Revenirea protocoalelor SRI-MJ. "Este peste Constitutie!"

publicat 2018-04-17 21:15:09 (Evenimentul-Zilei)
PROBLEMELE JUSTIȚIEI stau ASCUNSE in spatele SCANDALULUI REVOCARII. Revenirea protocoalelor SRI-MJ. Este peste Constitutie! Decizia presedintelui Klaus Iohannis de a refuza, luni, revocarea din functie a sefei DNA, Laura Codruta Kovesi, nu ar trebui sa surprinda pe nimeni, afirma liderul UDMR, Kelemen Hunor. Totusi, din perspectiva deputatului de Harghita, exista probleme mult mai grave in sistem, cum ar fi protocoalele de colaborare dintre SRI si structurile din subordinea Ministerului Justitiei. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro