CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Romania sta pe o comoara. Zacamantul foarte rar care se gaseste doar la noi

publicat 2018-04-22 00:30:03 (Capital)
Romania sta pe o comoara. Zacamantul foarte rar care se gaseste doar la noi Cunoscuta pentru utilizarea la pavare sau la fabricarea cimentului, o varietate a acestei roci, descoperita intr-o cariera din Harghita, a ajuns sa faca furori printre agricultori, datorita proprietatilor sale nutritive. ...continuare.

Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare a castigat primul meci. Azi, tot in Harghita, meciul doi al seriei

publicat 2018-04-21 08:45:14 (Libertatea)
Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare a castigat primul meci. Azi, tot in Harghita, meciul doi al seriei Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018 incepe pe 20 aprilie. Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare. Primul meci al seriei se joaca azi, in Covasna, de la ora 19.00. ACTUALIZARE 21 aprilie. Meciul doi al seriei se joaca azi, tot in Covasna, de la ora 19.00. […] Post-ul Finala Ligii Nationale de baschet feminin 2018: Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare a castigat primul meci. Azi, tot in Harghita, meciul doi al seriei apare... ...continuare.

PROBLEMELE JUSTIȚIEI stau ASCUNSE in spatele SCANDALULUI REVOCARII. Revenirea protocoalelor SRI-MJ. "Este peste Constitutie!"

publicat 2018-04-17 21:15:09 (Evenimentul-Zilei)
PROBLEMELE JUSTIȚIEI stau ASCUNSE in spatele SCANDALULUI REVOCARII. Revenirea protocoalelor SRI-MJ. Este peste Constitutie! Decizia presedintelui Klaus Iohannis de a refuza, luni, revocarea din functie a sefei DNA, Laura Codruta Kovesi, nu ar trebui sa surprinda pe nimeni, afirma liderul UDMR, Kelemen Hunor. Totusi, din perspectiva deputatului de Harghita, exista probleme mult mai grave in sistem, cum ar fi protocoalele de colaborare dintre SRI si structurile din subordinea Ministerului Justitiei. ...continuare.

Bataie cu pietre in curtea spitalului din Miercurea Ciuc. Doua familii de romi, retinute

publicat 2018-04-13 17:30:03 (Antena3)
Bataie cu pietre in curtea spitalului din Miercurea Ciuc. Doua familii de romi, retinute Autoritatile din Harghita au retinut 11 persoane, dupa ce doua familii de romi s-au luat la bataie. Acestea au inceput sa arunce cu pietre una in alta chiar in curtea Spitalului Judetean din Miercurea... ...continuare.

Cod galben de vant puternic si de ceata. Zonele vizate

publicat 2018-04-08 10:45:17 (Mediafax)
Cod galben de vant puternic si de ceata. Zonele vizate Administratia Nationala de Meteorologie a emis, duminica, atentionari nowcasting cod galben de vant puternic pentru judetul Caras-Severin si cod galben de ceata pentru Harghita. ...continuare.

Meteorologii, avertisment de ultima ora. Fenomene periculoase in mai multe judete

publicat 2018-04-08 09:30:02 (Antena3)
Meteorologii, avertisment de ultima ora. Fenomene periculoase in mai multe judete Administratia Nationala de Meteorologie a emis, duminica, atentionari nowcasting Cod galben de ceata si vant puternic valabile in orele urmatoare in mai multe localitati din judetele Harghita si... ...continuare.

Rafalele de vant creeaza probleme si in Harghita 

publicat 2018-04-01 21:15:03 (Cotidianul)
Rafalele de vant creeaza probleme si in Harghita  Circa 2.000 de familii din mai multe localitati din Harghita [...] The post Rafalele de vant creeaza probleme si in Harghita  appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Rafalele de vant creeaza probleme si in Harghita: 2.000 de familii, fara energie electrica

publicat 2018-04-01 20:00:11 (Mediafax)
Rafalele de vant creeaza probleme si in Harghita: 2.000 de familii, fara energie electrica Circa 2.000 de familii din mai multe localitati din Harghita au ramas, duminica, fara energie electrica, la 400 dintre acestea distribuitorul reusind remedierea defectiunilor, alte echipaje fiind pe teren. Judetul este sub avertizare cod galben, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Cod galben de ceata, sambata dimineata, in Harghita

publicat 2018-03-31 09:45:14 (Libertatea)
Cod galben de ceata, sambata dimineata, in Harghita Meteorologii au emis o avertizare nowcasting cod galben de ceata, sambata dimineata, in Harghita. Avertizarea de tip nowcasting este valabila pana la ora 10.00 in localitati din judet. Administratia Nationala de Meteorologie transmite ca pana la ora 10:00, in judetul Harghita, cu preponderenta in Toplita, Gheorgheni, Ditrau, Remetea, Joseni, Suseni, Ciumani, Sarmas, Lazarea, Galautas, Subcetate si […] Post-ul Cod galben de ceata, sambata dimineata, in Harghita apare prima data in... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro