CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




CALENDAR ORTODOX 2 IUNIE! E mare sarbatoare, ce NU trebuie sa faci cu niciun chip astazi! Moastele sfantului sunt facatoare de mari minuni!

publicat 2018-06-02 09:00:05 (Antena-1)
CALENDAR ORTODOX 2 IUNIE! E mare sarbatoare, ce NU trebuie sa faci cu niciun chip astazi! Moastele sfantului sunt facatoare de mari minuni! In a doua zi a Ciresarului, crestinii ortodocsi il pomenesc  pe Sf. Mare Mc. Ioan cel Nou de la Suceava. Ca in fiecare zi de sarbatoare, astazi nu se spala haine, nu se munceste la camp, iar relatiile intime sunt strict interzise. ...continuare.

Noua condamnare pentru Adina Prisacariu, "spaima soselelor din Suceava"

publicat 2018-06-01 21:45:15 (Libertatea)
Noua condamnare pentru Adina Prisacariu, spaima soselelor din Suceava Noua condamnare pentru Adina Prisacariu, "spaima soselelor din Suceava". Tanara din Granicesti, care si-a pierdut sotul intr-un accident provocat chiar de ea, a fost condamnata de Judecatoria Suceava la doi ani de inchisoare pentru conducere fara permis. Totodata, instanta i-a interzis Adinei Prisacariu sa mai conduca o masina timp de doi ani si sase luni. […] Post-ul Noua condamnare pentru Adina Prisacariu, "spaima soselelor din Suceava" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

"Spaima soselelor" a mai primit doi ani de inchisoare pentru ca a condus fara permis. La cat a ajuns pedeapsa sa cumulata

publicat 2018-06-01 21:45:01 (Adevarul)
Spaima
soselelor a mai primit doi ani de inchisoare pentru ca a condus fara permis. La cat a ajuns pedeapsa sa cumulata Adina Prisacariu - "Spaima soselelor" din Suceava a fost condamnat de Judecatoria Suceava la doi ani de inchisoare pentru conducere fara permis. Judecatorii i-au contopit toate pedepsele, astfel ca Adina are de executat cinci ani si doua luni de inchisoare. ...continuare.

CALENDAR ORTODOX 2018: Sambata, mare sarbatoare, cine nu respecta interdictiile risca sanatatea familiei

publicat 2018-06-01 13:45:13 (Romania-TV)
CALENDAR ORTODOX 2018: Sambata, mare sarbatoare, cine nu respecta interdictiile risca sanatatea familiei Ziua de 2 iunie e o data foarte importanta in inima credinciosilor ortodocsi. Este ziua in care Biserica il pomeneste pe Sfantul Mare Mucenic Ioan cel Nou de la Suceava, martir pentru credinta, cunoscut ca facator de minuni. Ramasitele lui pamantesti se afla la noi in tara de peste 6 veacuri. Sfantul Ioan cel Nou de la Suceava necontenind sa infaptuiasca miracole, chiar si dupa trecerea in nefiinta.   Ortodoxe Sf. Mare Mc. Ioan cel Nou de la Suceava; Sf. Ier. Nichifor Marturisitorul,... ...continuare.

Accident spectaculos in Suceava. O masina a daramat un gard si s-a rasturnat

publicat 2018-06-01 08:45:21 (Romania-TV)
Accident spectaculos in Suceava. O masina a daramat un gard si s-a rasturnat Un sofer a pierdut controlul volanului,iar masina s-a izbit violent de gardul unei locuinte si s-a rasturnat. La fata locului au ajuns pompierii dar si politistii. Citeste si Accident cu un autoturism, un autocar si un TIR. O adolescenta de 18 ani a murit Potrivit lui Alin Galeata, purtator de cuvant ISU Suceava, in urma impactului au rezultat doua victime, neincarcerate. Acestea erau constiente. Victimele au fost preluate de echipajele SMURD si transportate la spital. Politistii urmeaza sa... ...continuare.

EXCLUSIV Poliístul atacat cu sabia in Suceava a fost externat pentru a sta cu familia

publicat 2018-05-31 17:30:11 (Libertatea)
EXCLUSIV Poliístul atacat cu sabia in Suceava a fost externat pentru a sta cu familia Poliístul atacat cu sabia in Suceava a fost externat pentru a sta cu familia. Dan Ciprian Sfichi, luptatorul de la Serviciul de Actiuni Speciale (SAS) care a ajuns la spital dupa ce un interlop i-a crapat capul in urma unei descinderi la Radauti, se simte din ce in ce mai bine. Politistul Dan Ciprian Sfichi, […] Post-ul EXCLUSIV Poliístul atacat cu sabia in Suceava a fost externat pentru a sta cu familia apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Tragedie pe o sosea din Suceava: o tanara de 18 ani a murit!

publicat 2018-05-29 23:00:06 (CanCan)
Un accident cumplit a avut loc, marti seara, pe DN 2, in zona localitatii Ratos, din judetul Suceava. Un TIR, un automobil si un autocar cu copii, inregistrat in Ucraina, s-au ciocnit, iar tanara si-a pierdut viata. "Pe DN 2, la kilometrul 473, intre localitatile Siret si Balcauti, judetul Suceava, a avut loc un eveniment […] The post Tragedie pe o sosea din Suceava: o tanara de 18 ani a murit! appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Accident mortal in Suceava. Masina s-a izbit dintr-un autocar plin cu pasageri intr-un TIR

publicat 2018-05-29 22:45:12 (Realitatea-TV)
Accident mortal in Suceava. Masina s-a izbit dintr-un autocar plin cu pasageri intr-un TIR O tanara de 18 ani a murit, marti seara, intr-un accident petrecut pe DN 2, intre localitatile Siret si Balcauti, judetul Suceava, dupa ce prietenul ei, un tanar de 19 ani, a lovit din spate un autocar, apoi a pierdut controlul volanului si a patruns pe contrasens, unde a lovit un TIR. Un grav accident rutier a avut loc pe DN2, intre localitatile Siret si Balcauti. O fata de 18 ani, din localitatea Mihaileni, judetul Botosani, a murit, iar un tanar de 19 ani, din Negostina, a fost dus in coma... ...continuare.

Accident grav in Suceava: O tanara a murit, iar prietenul ei e in stare grava dupa ce masina lor a lovit un autocar si un TIR

publicat 2018-05-29 22:00:18 (Mediafax)
Accident grav in Suceava: O tanara a murit, iar prietenul ei e in stare grava dupa ce masina lor a lovit un autocar si un TIR O tanara de 18 ani a murit, marti seara, intr-un accident petrecut pe DN 2, intre localitatile Siret si Balcauti, judetul Suceava, dupa ce prietenul ei, un tanar de 19 ani, a lovit din spate un autocar, apoi a pierdut controlul volanului si a patruns pe contrasens, unde a lovit un TIR. ...continuare.

Accident grav in judetul Suceava

publicat 2018-05-29 21:45:05 (Antena3)
Accident grav in judetul Suceava O persoana a murit si alta a fost ranita intr-un accident rutier produs marti seara pe DN2 intre Siret si Balcauti, in urma coliziunii frontale dintre un autoturism si un TIR.  Cele doua victime,... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro