CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Romania va gazdui in 2019, in premiera, Campionatele Europene de Triatlon Multisport

publicat 2018-06-27 16:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Romania va gazdui in 2019, in premiera, Campionatele Europene de Triatlon Multisport Șase sporturi, ramuri ale triatlonului, isi vor desemna campionii europeni anul viitor, la Tirgu Mures. Federatia Romana de Triatlon asteapta, la start, 3.000 de sportivi din 30 de tari ...continuare.

(FOTO) Accidente teribile

publicat 2018-06-27 11:30:04 (Cotidianul)
(FOTO) Accidente teribile Potrivit Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Mures, un barbat a fost ranit grav in urma accidentului, fiind transportat la spital [...] The post (FOTO) Accidente teribile appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Accident GRAV in Mures! Doua TIR-uri s-au ciocnit

publicat 2018-06-27 08:30:05 (Evenimentul-Zilei)
Accident GRAV in Mures! Doua TIR-uri s-au ciocnit Un accident deosebit de grav a avut loc pe DN13 miercuri dimineata. Doua tir-uri s-au ciocnit frontal, unul dintre soferi ramanand incarcerat. ...continuare.

(FOTO) Accident teribil

publicat 2018-06-27 08:15:05 (Cotidianul)
(FOTO) Accident teribil Potrivit Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Mures, un barbat a fost ranit grav in urma accidentului, fiind transportat la spital [...] The post (FOTO) Accident teribil appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Accident grav in Mures. Ciocnire frontala intre doua autotrenuri

publicat 2018-06-27 08:00:13 (Realitatea-TV)
Accident grav in Mures. Ciocnire frontala intre doua autotrenuri Grav accident in Mures!Drumul National 13( E60) a fost blocat pe ambele sensuri, miercuri dimineata, in urma coliziunii frontale intre doua autotrenuri, informeaza Realitatea TV Grav accident in Mures! Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta (ISU) "Horea" al judetului Mures a anuntat ca ambele autotrenuri  sunt pe carosabil, iar o persoana dintr-un autovehicul a necesitat descarcerare, fiind predata echipajelor medicale.  Impactul a avut loc intr-o curba periculoasa. ...continuare.

S-a redeschis Aeroportul Targu-Mures dupa un an si jumatate. A fost refacuta pista de aterizare/decolare

publicat 2018-06-25 20:15:09 (Libertatea)
S-a redeschis Aeroportul Targu-Mures dupa un an si jumatate. A fost refacuta pista de aterizare/decolare S-a redeschis Aeroportul Targu-Mures dupa un an si jumatate, timp in care a fost refacuta pista de aterizare/decolare. Prima cursa care a aterizat pe Aeroportul Transilvania a fost una charter care venea din Antalya. Autoritatile locale anunta ca vor urma si altele spre Dortmund si Memmingen, scrie Agerpres. Cursa catre Antalya a aterizat la o […] Post-ul S-a redeschis Aeroportul Targu-Mures dupa un an si jumatate. A fost refacuta pista de aterizare/decolare apare prima data in... ...continuare.

Aeroportul din Tirgu Mures nu mai este un pericol. Prima cursa a decolat spre Antalya

publicat 2018-06-25 19:30:04 (Evenimentul-Zilei)
Aeroportul din Tirgu Mures nu mai este un pericol. Prima cursa a decolat spre Antalya Luni dimineata, dupa finalizarea lucrarilor de reabilitare a pistei, prima cursa internationala de pasageri a decolat de pe Aeroportul din Tirgu Mures. Aceasta a avut la bord 189 de pasageri fiind operata de compania turca Corendon Airlines si avand ca destinatie Antalya. ...continuare.

Stana din Mures, atacata de urs. Șase porci au fost macelariti de animalul salbatic

publicat 2018-06-24 08:45:12 (ProTV)
Masacru la o stâna din judetul Mures. Sase porci au fost omorâti si alti doi au fost raniti de un urs, venit în cautare de hrana la grajdul unui cioban. ...continuare.

Fermierii au primit, gratis, porcii bazna si mangalita. Pretul carnii lor a explodat

publicat 2018-06-22 18:00:16 (ProTV)
Fermierii din Mures se bucura acum de purceii primiti gratuit din partea Guvernului, ca sa încurajeze în gospodarii cresterea raselor autohtone, bazna si mangalita. ...continuare.

Un sediu al PSD a fost ATACAT

publicat 2018-06-22 15:15:12 (Money.ro)
Potrivit reprezentantilor partidului, mai multe borcane cu gem "maro" au fost aruncate in reclama luminoasa amplasata deasupra intrarii in sediu, care a fost si sparta, dar si pe peretii cladirii. In acest sens s-a depus o reclamatie in vederea identificarii si retinerii celui sau celor care au recurs la acest act de vandalism.   "In acest sens, Organizatia Judeteana PSD Mures a depus o reclamatie in vederea identificarii autorului, tragerii la raspundere si a... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro