CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Microbuzul unui club sportiv, implicat intr-un accident in Brasov. Doi copii sunt raniti

publicat 2018-05-18 17:15:15 (Romania-TV)
Microbuzul unui club sportiv, implicat intr-un accident in Brasov. Doi copii sunt raniti Potrivit ISU Brasov, accidentul s-a petrecut pe DN 13, la intrarea in padurea Bogatii, dinspre Maierus. Un microbuz care apartine unui club sportiv si in care se aflau 7 copii a intrat in spatele unui TIR care transporta paleti. "Erau 7 copii. Doi au fost raniti, constienti, neincarcerati, acuzau dureri de cap. Un singur copil a fost dus la spital, cu dureri de cap", arata ISU Brasov. Presedintele CS Coltea 1920 Brasov, Ciprian Jurubescu, a declarat, corespondentului MEDIAFAX, ca microbuzul... ...continuare.

Procurorii din Brasov cer suspendarea deciziilor CCR pe Justitie pana la avizul Comisiei de la Venetia

publicat 2018-05-18 17:15:12 (Mediafax)
Procurorii din Brasov cer suspendarea deciziilor CCR pe Justitie pana la avizul Comisiei de la Venetia Procurorii Parchetului de pe langa Judecatoria Brasov cer suspendarea oricaror decizii din partea CCR sau din partea celorlalti factori implicati in procesul legislativ cu privire la legile justitiei pana la emiterea avizului Comisiei de la Venetia si respectarea intocmai a recomandarilor GRECO. ...continuare.

Accident grav la Brasov! Un microbuz plin cu sportivi a lovit un TIR!

publicat 2018-05-18 17:00:04 (CanCan)
Un miocrobuz plin cu junior a fost implicat intr-un accident rutier, in judetul Brasov. Acesta a intrat in spatele unui TIR care transporta paleti. Accidentul s-a produs vineri, pe DN 13, in zona padurii Bogatii din Brasov, iar in urma coliziunii, doi copii au fost raniti, transmite corespondentul Mediafax. Potrivit ISU Brasov, accidentul s-a petrecut […] The post Accident grav la Brasov! Un microbuz plin cu sportivi a lovit un TIR! appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Microbuzul unui club sportiv, implicat intr-un accident in Brasov. Doi copii sunt raniti

publicat 2018-05-18 16:45:12 (Mediafax)
Microbuzul unui club sportiv, implicat intr-un accident in Brasov. Doi copii sunt raniti Microbuzul unui club sportiv din Brasov care se aflau mai multi copii a intrat in spatele unui TIR care transporta paleti. Accidentul s-a produs vineri, pe DN 13, in zona padurii Bogatii din Brasov, iar in urma coliziunii, doi copii au fost raniti, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Tinerii care au batut un batran in Brasov raman in arest!

publicat 2018-05-18 14:45:03 (CanCan)
Cei doi agresori care au batut un barbat de 66 de ani, cu pumnii si picioarele, pe scarile unui pasaj din Brasov, raman in arest, au decis judecatorii. Adrian Ceplinsche (18 ani) si Mircea Mihai Constantin (23 de ani) au fost arestati preventiv la inceptul lunii aprilie, dupa ce l-au batut pana la lesin pe […] The post Tinerii care au batut un batran in Brasov raman in arest! appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

FOTO AS SR Brasov, la un pas de promovarea in Liga 3-a! Fostul dinamovist Sorin Stratila a facut spectacol la ultimul meci

publicat 2018-05-18 12:30:11 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO AS SR Brasov, la un pas de promovarea in Liga 3-a! Fostul dinamovist Sorin Stratila a facut spectacol la ultimul meci AS SR, echipa înfiintata vara trecuta de suporterii "stegari", dupa falimentul lui FC Brasov, îsi continua marsul catre barajul de promovare în Liga a 3-a, învingând cu 4-0 pe terenul lui Coltea 1920. O "tripla" a vârfului Alin Damian plus o reusita a lui Capatâna au adus a zecea victorie fara emotii, în tot atâtea meciuri disputate în retur de liderul clasamentului. ... ...continuare.

Afaceristul Ioan Neculaie, la un pas de a parasi inchisoarea

publicat 2018-05-17 13:15:06 (Libertatea)
Afaceristul Ioan Neculaie, la un pas de a parasi inchisoarea Afaceristul Ioan Neculaie, la un pas de a parasi inchisoarea. O instanta a Tribunalului Brasov a admis ieri cererea de eliberare conditionata a detinutului, fostul patron al echipei de fotbal FC Brasov. Iata solutia instantei, decizie care poate fi insa contestata in termen de 3 zile: "In baza art.587 Cod procedura penala admite propunerea Comisiei […] Post-ul Afaceristul Ioan Neculaie, la un pas de a parasi inchisoarea apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

O femeie si copilul sau au fost spulberati de o masina. Minorul a fost preluat de elicopterul SMURD

publicat 2018-05-16 19:45:29 (Realitatea-TV)
O femeie si copilul sau au fost spulberati de o masina. Minorul a fost preluat de elicopterul SMURD O femeie si copilul sau se zbat intre viata si moarte, dupa ce au fost loviti de un autoturism, miercuri, la Ucea de Sus, Brasov. In urma evenimentului, minorul a fost resuscitat si preluat de un elicopter SMURD. De asemenea, mama acestuia a fost preluata de echipaj al Serviciului de Ambulanta Judetean Brasov, in stare de inconstienta.Conform mytex.ro, oamenii legii fac cercetari pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs evenimentul. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro