CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




INTERVIU MONITORUL APARARII SI MEDIAFAX | Neculai Banea (IAR Brasov): Modernizam elicoptere Puma pentru misiuni ONU/ Elicopterul de atac Viper, visul aproape implinit cu "Dracula", dupa 21 de ani

publicat 2018-05-20 18:30:12 (Mediafax)
INTERVIU MONITORUL APARARII SI MEDIAFAX | Neculai Banea (IAR Brasov): Modernizam elicoptere Puma pentru misiuni ONU/ Elicopterul de atac Viper, visul aproape implinit cu Dracula, dupa 21 de ani IAR Brasov modernizeaza elicoptere Puma (Airbus), model cercetare -salvare, care vor fi utilizate de armata romana pentru misiuni ONU in Africa, obiectivul contractual fiind livrarea de patru asemenea elicoptere, a declarat, intr-un interviu pentru MAS/MEDIAFAX, directorul general Neculai Banea. ...continuare.

Socant: rupt in bataie in trafic la Brasov, sub ochii a zeci de oameni (VIDEO SOCANT)

publicat 2018-05-20 15:00:17 (Realitatea-TV)
Socant: rupt in bataie in trafic la Brasov, sub ochii a zeci de oameni (VIDEO SOCANT) In imaginile surprinse in trafic de un alt sofer se observa cum trei masini au blocat drumul, iar cativa barbati il inonjoara si-l lovescu cu pumnii pe un altul. Dupa ce imaginile au ajuns pe internet, politistii s-au autosesizat. Oamenii legii au stabilit ca agresorii sunt 3 tineri dintr-o localitate de langa Brasov. Doi dintre ei au fost retinuti pentru 24 de ore.Unul dintre soferi a ajuns la spital cu rani superficiale. Din primele informatii, acestia s-au sicanat in trafic inainte de a... ...continuare.

Bataie in trafic, in Brasov. O persoana a ajuns la spital

publicat 2018-05-20 13:00:14 (ProTV)
Trei barbati sunt cercetati pentru lovire si alte violente, în urma unui conflict izbucnit în trafic, în Brasov. O a patra persoana a ajuns la spital cu rani superficiale. ...continuare.

Tudorel Toader: Chiar si procurorii din Brasov trebuie sa cunoasca si sa respecte legea

publicat 2018-05-19 10:45:14 (Mediafax)
Tudorel Toader: Chiar si procurorii din Brasov trebuie sa cunoasca si sa respecte legea Ministrul Justitiei, Tudorel Toader, a anuntat, pe Facebook, ca si procurorii din Brasov trebuie sa cunoasca si sa respecte legea, dupa ce acestia au cerut suspendarea deciziilor CCR pe justitie pana la avizul Comisiei de la Venetia si respectarea recomandarilor GRECO. ...continuare.

Un nou duel incendiar in Campionatul National de Drift! Caii putere se muta in Brasov

publicat 2018-05-18 21:00:10 (Gazeta-Sporturilor)
Un nou duel incendiar in Campionatul National de Drift! Caii putere se muta in Brasov Cea de-a doua etapa din Campionatul National de Drift se va desfasura în acest weekend pe circuitul Prejmer, din Brasov, iar la start sunt înscrisi 46 de piloti români si bulgari, informeaza Romanian Drift Community printr-un comunicat. Dupa o prima runda, desfasurata la Mariapocs, în parteneriat cu vecinii din Vest, Campionatul National de Drift continua cu un nou eveniment spectaculos. ... ...continuare.

Politistii cantareti au urcat pe scena intr-un concert caritabil la Brasov pentru colegul lor Ciprian Sfichi, taiat cu sabia de un interlop

publicat 2018-05-18 20:15:11 (Libertatea)
Politistii cantareti au urcat pe scena intr-un concert caritabil la Brasov pentru colegul lor Ciprian Sfichi, taiat cu sabia de un interlop Mai multi politisti din Brasov, Suceava si Covasna, care atunci cand nu poarta uniforma se transforma in artisti, au organizat un eveniment inedit, la Brasov, pentru a intinde o mana de ajutor colegului lor Dan Ciprian Sfichi, care in luna decembrie a anului trecut, a fost taiat cu sabia de un interlop. Aproximativ 250 de […] Post-ul Politistii cantareti au urcat pe scena intr-un concert caritabil la Brasov pentru colegul lor Ciprian Sfichi, taiat cu sabia de un interlop apare prima... ...continuare.

Microbuzul unui club sportiv, plin cu copii, implicat intr-un grav accident, in Brasov. Doua victime

publicat 2018-05-18 20:00:13 (Realitatea-TV)
Microbuzul unui club sportiv, plin cu copii, implicat intr-un grav accident, in Brasov. Doua victime Microbuzul unui club sportiv din Brasov, in care se aflau mai multi copii, a intrat in spatele unui TIR care transporta paleti. Accidentul s-a produs, vineri, pe DN 13, in zona padurii Bogatii, din Brasov. In urma coliziunii, doi copii au fost raniti. Potrivit ISU Brasov, accidentul s-a petrecut pe DN 13, la intrarea in padurea Bogatii, dinspre Maierus. Un microbuz care apartine unui club sportiv si in care se aflau 7 copii a intrat in spatele unui TIR care transporta paleti. "Erau 7 copii.... ...continuare.

NOAPTEA MUZEELOR 2018. Programul complet al muzeelor din Brasov

publicat 2018-05-18 19:00:02 (Antena3)
NOAPTEA MUZEELOR 2018. Programul complet al muzeelor din Brasov NOAPTEA MUZEELOR 2018 BRAȘOV. In noaptea de sambata spre duminica va avea loc in judetul Brasov, evenimentul Noaptea Muzeelor. Iata programul complet din judet. NOAPTEA MUZEELOR 2018 BRAȘOV. Muzeul... ...continuare.

ALERTA! Un microbuz PLIN CU COPII, implicat intr-un ACCIDENT INFIORATOR. Care este starea micutilor

publicat 2018-05-18 18:45:04 (Evenimentul-Zilei)
ALERTA! Un microbuz PLIN CU COPII, implicat intr-un ACCIDENT INFIORATOR. Care este starea micutilor Un microbuz apartinand unui club sportiv din Brasov, in care se aflau mai multi copii a fost implicat intr-un accident de circulatie, pe DN13, in zona padurii Bogatii din Brasov. ...continuare.

Procurorii din Brasov cer suspendarea deciziilor CCR pe Justitie pana la avizul Comisiei de la Venetia

publicat 2018-05-18 18:15:15 (Romania-TV)
Procurorii din Brasov cer suspendarea deciziilor CCR pe Justitie pana la avizul Comisiei de la Venetia Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe langa Curtea de Apel Brasov citat de Mediafax, tratatele internationale la care Romania este parte sunt obligatorii si se aplica cu prioritate, in fata normelor legale interne, astfel ca si recomandarilre GRECO sunt obligatorii pentru legiuitorul roman. "In unanimitate, Adunarea Generala a Procurorilor din cadrul Parchetului de pe langa Judecatoria Brasov a formulat urmatoarele consideratii si solicitari: suspendarea oricaror altor decizii din... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro