CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Perchezitii la Casa de Pensii si Spitalul Judetean Brasov pentru afaceri ilegale cu “morti"

publicat 2018-06-21 16:30:23 (Libertatea)
Perchezitii la Casa de Pensii si Spitalul Judetean Brasov pentru afaceri ilegale cu “morti Ofiterii de politie judiciara ai Directiei Generale Anticoruptie Brasov, Covasna si Harghita au facut, joi, 14 perchezitii in judetul Brasov vizand doua institutii publice si trei societati comerciale, dintre care una avand ca obiect de activitate "desfasurare activitati de pompe funebre" si 9 la domiciliile unor persoane. Potrivit unor surse judiciare, institutiile vizate sunt Casa […] Post-ul Perchezitii la Casa de Pensii si Spitalul Judetean Brasov pentru afaceri ilegale cu... ...continuare.

Situatie DRAMATICA cauzata de ploi. Scafandrii intervin in aceasta dimineata dupa o noapte de CAUTARI

publicat 2018-06-21 09:45:01 (Antena-1)
Situatie DRAMATICA cauzata de ploi. Scafandrii intervin in aceasta dimineata dupa o noapte de CAUTARI Apar primele victime ale ploilor care au pus stapanire pe tara. Un barbat din Buzau a fost at disparut miercuri seara.Pompierii militari ai ISU Brasov au reluat joi dimineata cautarile, dupa o noapte in care nu au reusit sa ii gaseasca trupul. Conform purtatorului de cuvant al ISU Brasov: ...continuare.

Barbat disparut in raul Buzau. Pompierii au intervenit de urgenta

publicat 2018-06-21 09:30:12 (Libertatea)
Barbat disparut in raul Buzau. Pompierii au intervenit de urgenta Barbat disparut in raul Buzau, joi seara, dupa ce nivelul apei a crescut foarte mult, in urma ploilor abundente. Pompierii militari ai Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Brasov au reluat joi dimineata cautarile unui barbat disparut miercuri seara in raul Buzau, in zona comunei Vama Buzaului, informeaza purtatorul de cuvant al ISU Brasov, Luiza […] Post-ul Barbat disparut in raul Buzau. Pompierii au intervenit de urgenta apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Perchezitii in Bucuresti, Ilfov, Prahova, Brasov si Giurgiu intr-un dosar de evaziune fiscala si spalare a banilor, in construtii

publicat 2018-06-21 09:15:23 (Romania-TV)
Perchezitii in Bucuresti, Ilfov, Prahova, Brasov si Giurgiu intr-un dosar de evaziune fiscala si spalare a banilor, in construtii "Politisti din cadrul Directiei Generale de Politie a Municipiului Bucuresti, sub supravegherea Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti,  pun in aplicare opt mandate de perchezitie domiciliara in municipiul Bucuresti si judetele Ilfov, Prahova, Brasov si Giurgiu, intr-un dosar privind savarsirea infractiunilor de evaziune fiscala si spalarea banilor, in domeniul constructiilor", anunta Politia Capitalei. Citeste si: Perchezitii in patru judete la persoane suspectate de inselaciune prin... ...continuare.

Recviem pentru infrastructura romaneasca: cronologia proiectului celei mai asteptate autostrazi din Romania, Comarnic - Brasov (A3)

publicat 2018-06-20 21:00:32 (Ziarul-Financiar)
Recviem pentru infrastructura romaneasca: cronologia proiectului celei mai asteptate autostrazi din Romania, Comarnic - Brasov (A3) Citeste si: "Veste buna" de la Compania de Drumuri: S-au ales constructorii centurii de la Comarnic: Familia Palla din Pisa si o firma din Giurgiu Cum arata planul centurii de la Comarnic in viziunea CNAIR: Construita de sicilieni, cu o banda pe sens si licitata fara "capete", pentru mai multe sanse de a se transforma intr-un drum izolat Vicepresedinte al BEI: Premierul Mihai Tudose nu ne-a cerut finantare pentru autostrada Comarnic - Brasov La 15 ani de la prima initiativa de demarare a... ...continuare.

Surpriza in cantonamentul FCSB-ului de la Brasov! Intariri pentru Dica: are la dispozitie un jucator care a avut cifre foarte bune sezonul trecut

publicat 2018-06-20 18:00:09 (Gazeta-Sporturilor)
Surpriza in cantonamentul FCSB-ului de la Brasov! Intariri pentru Dica: are la dispozitie un jucator care a avut cifre foarte bune sezonul trecut FCSB se pregateste în aceste zile la Brasov, unde Nicolae Dica a avut parte de o revenire-surpriza. Este vorba despre Antonio Jakolis. Croatul de 26 de ani a fost împrumutat în sezonul trecut de FCSB la Apollon Limassol, unde a avut prestatii destul de reusite.  Cipriotii nu si-au permis însa sa achite 500. ... ...continuare.

Surpriza in cantonamentul FCSB-ului de la Brasov! Intariri pentru Dica: are la dispozitie un jucator care in sezonul trecut a avut cifre foarte bune

publicat 2018-06-20 17:45:08 (Gazeta-Sporturilor)
Surpriza in cantonamentul FCSB-ului de la Brasov! Intariri pentru Dica: are la dispozitie un jucator care in sezonul trecut a avut cifre foarte bune FCSB se pregateste în aceste zile la Brasov, unde Nicolae Dica a primit, începând de astazi, un nou jucator. Este vorba despre Antonio Jakolis. Croatul de 26 de ani a fost împrumutat în sezonul trecut la Apollon Limassol, unde a avut prestatii destul de reusite. Cipriotii nu si-au permis însa sa achite 500.000 de euro în schimbul fotbalistului care a marcat pentru Apollon 5 goluri si a oferit 15 pase decisive. ... ...continuare.

Omul de afaceri Ioan Neculaie, eliberat CONDITIONAT

publicat 2018-06-20 12:00:16 (Puterea)
Omul de afaceri Ioan Neculaie, eliberat CONDITIONAT Magistratii Tribunalului Brasov au dispus miercuri, printr-o decizie definitiva, eliberarea conditionata a omului de afaceri brasovean Ioan Neculaie, in dosarul in care a fost condamnat anul trecut la doi ani de inchisoare cu executare pentru nerespectarea regimului armelor si munitiilor. ''Magistratii au dispus miercuri eliberarea conditionata a lui Ioan Neculaie, fiind respinsa contestatia Ministerului Public. Decizia este definitiva'', a declarat purtatorul de cuvant al Tribunalului... ...continuare.

Fostul patron al FC Brasov, Ioan Neculaie, va fi eliberat conditionat

publicat 2018-06-20 10:45:12 (Mediafax)
Fostul patron al FC Brasov, Ioan Neculaie, va fi eliberat conditionat Fostul patron al FC Brasov, Ioan Neculaie, va fi eliberat conditionat din Penitenciarul Codlea, decizia in acest sens a Tribunalului Brasov fiind definitiva. ...continuare.

Fostul patron al FC Brasov Ioan Neculaie, eliberat conditionat

publicat 2018-06-20 10:00:16 (Realitatea-TV)
Fostul patron al FC Brasov Ioan Neculaie, eliberat conditionat Tribunaul Brasov a decis ca fostul patron al FC Brasov Ioan Neculaie sa fie eliberat conditionat. Ioan Neculaie fusese condamnat la sase luni de inchisoare pentru savarsirea infractiunii de nerespectare a regimului armelor si munitiilor si a revocat suspendarea conditionata a executarii pedepsei de un an si sase luni inchisoare aplicata aceluiasi inculpat intr-un alt dosar in care a fost condamnat anterior pentru neluarea masurilor legale de securitate si sanatate in munca si ucidere din... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro