CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Acuze dure dupa Botosani - Dinamo 0-1: "Niste mamaligi mari, grele si reci!"

publicat 2018-04-03 22:00:16 (Gazeta-Sporturilor)
Acuze dure dupa Botosani - Dinamo 0-1: Niste mamaligi mari, grele si reci! Valeriu Iftime, patronul celor de la FC Botosani, si-a criticat dur jucatorii dupa înfrângerea cu Dinamo din play-out, 0-1. Finantatorul moldovenilor le-a dat dreptate fanilor care l-au huiduit pe tehnicianul Costel Enache.  "Întotdeauna trebuie sa ascultam vocea fanilor. Nu te pui cu ei niciodata! Noi câstigam doar din lovituri de la 11 metri, nu aducem mingea în fata portii. E o situatie foarte grea. ... ...continuare.

Liga 1. Un patron din campionatul nostru si-a atacat jucatorii: Niste mamaligi mari, grele si reci

publicat 2018-04-03 21:45:21 (Realitatea-TV)
Liga 1. Un patron din campionatul nostru si-a atacat jucatorii: Niste mamaligi mari, grele si reci Dinamo a invins-o pe FC Botosani cu scorul de 1-0 (0-0), marti, in deplasare, intr-un meci restant din etapa a 2-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal. ...continuare.

Eroul lui Dinamo la Botosani, dezvaluire de pe banca in timpul meciului: "I-am zis ca dau gol"

publicat 2018-04-03 21:00:11 (Gazeta-Sporturilor)
Eroul lui Dinamo la Botosani, dezvaluire de pe banca in timpul meciului: I-am zis ca dau gol Eroul lui Dinamo din victoria cu Botosani, scor 1-0, a simtit ca va înscrie în deplasarea de azi. Robert Moldoveanu a dezvaluit ce a discutat cu unul dintre colegii lui înainte de a intra pe teren.  "Sunt bucuros ca am marcat si ca am ajutat echipa sa ia cele 3 puncte. I-am spus lui Mihai Popescu ca voi intra si voi da golul victoriei chiar daca jucam în 10 oameni. ... ...continuare.

Marea surpriza a lui Bratu la Botosani: a bifat primele minute in Liga 1 in tricoul lui Dinamo

publicat 2018-04-03 21:00:11 (Gazeta-Sporturilor)
Marea surpriza a lui Bratu la Botosani: a bifat primele minute in Liga 1 in tricoul lui Dinamo Florin Bratu, tehnicianul lui Dinamo, încearca sa dea credit tinerilor, chiar daca la Botosani a trimis în primul "11" doar 4 români. Pâna la urma un conational, Moldoveanu, a adus victoria dinamovista, 1-0, iar Ricardo Grigore a prins primele minute la prima echipa.  În minutul 90, Bratu l-a trimis în teren pe fundasul central Ricardo Grigore, cel care i-a luat locul croatului Ivan Pesici. ... ...continuare.

Infrangerea cu Dinamo poate provoca victime la Botosani! Enache recunoaste: "Nu sunt genul sa tin de scaun!"

publicat 2018-04-03 20:45:10 (Gazeta-Sporturilor)
Infrangerea cu Dinamo poate provoca victime la Botosani! Enache recunoaste: Nu sunt genul sa tin de scaun! Costel Enache recunoaste problemele pe care echipa sa le are în ofensiva, iar azi, dupa meciul cu Dinamo, pierdut în superioritate numerica, 0-1, a recunoscut ca s-ar putea desparti de FC Botosani.  "E clar ca nu functioneaza finalizarea. Am controlat jocul, am avut ocazii, dar nu reusim sa înscriem. Știam ca Dinamo e genul de echipa buna pe contraatac. Ocaziile ratate s-au razbunat. E greu de digerat o asemenea înfrângere. ... ...continuare.

Bratu da din casa dupa succesul cu Botosani! Cum i-a motivat pe jucatori + ce zice de Torje

publicat 2018-04-03 20:30:11 (Gazeta-Sporturilor)
Bratu da din casa dupa succesul cu Botosani! Cum i-a motivat pe jucatori + ce zice de Torje Florin Bratu se bucura de succesul cu Botosani, scor 1-0, mai ales ca vine dupa înfrângerea cu Juventus, scor 1-2. A vorbit si despre Gabi Torje, fotbalist lasat în afara jocului pentru meciul de azi.  "E o victorie importanta pentru noi. Din fericire jucatorii au avut o reactie buna dupa esecul cu Juventus. Au aratat ca au valoare, ceea ce stiam. Am câstigat în 10 oameni. Moldoveanu a înscris, Ricardo Grigore a debutat. ... ...continuare.

Dinamo castiga la Botosani in inferioritate numerica

publicat 2018-04-03 20:00:12 (OnlineSport)
Dinamo castiga la Botosani in inferioritate numerica Echipa Dinamo si –a consolidat prima pozitie in playout dupa 1-0 pe terenul celor de la FC Botosani, formatie care a evoluat aproape o repriza intreaga cu un jucator mai mult pe teren. ...continuare.

FOTO + VIDEO Chivulete jr. i-a lasat pe "caini" in 10 oameni la startul reprizei secunde! Pentru ce s-a aratat "rosu" direct la Botosani

publicat 2018-04-03 19:30:16 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO + VIDEO Chivulete jr. i-a lasat pe caini in 10 oameni la startul reprizei secunde! Pentru ce s-a aratat rosu direct la Botosani Dinamo a facut o prima repriza extrem de slaba la Botosani, meci început la ora 18:00, iar evolutia sub asteptari a echipei lui Bratu a continuat si în mitanul secund.  În minutul 51, la 0-0, "câinii" au ramas în 10 dupa o intrare dura a lui Diogo Salomao asupra lui Mihai Roman. ... ...continuare.

VIDEO + FOTO Fotbalistul de la Botosani care i-a chinuit pe dinamovisti tot meciul » Protagonist in ambele reprize

publicat 2018-04-03 19:30:16 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO + FOTO Fotbalistul de la Botosani care i-a chinuit pe dinamovisti tot meciul » Protagonist in ambele reprize Partida dintre FC Botosani si Dinamo a început echilibrat. Ocaziile au fost rarisime, însa chiar si asa gazdele puteau deschide scorul spre finalul primei parti.  VEZI VIDEO! Achim a surprins când a executat o lovitura libera de la 25 de metri peste zidul lui Dinamo, desi putea suta direct, a ales sa centreze. Mingea a ajuns la mijlocasul dreapta Mihai Roman, care a fost prins cu spatele la poarta si a reluat acrobatic, cu o foarfeca. ... ...continuare.

Jucatorii lui Dinamo, pusi la zid de conducere inainte de meciul cu FC Botosani: "Ne gandim foarte serios daca le vom plati salariile!" » Cum s-ar putea salva jucatorii lui Bratu

publicat 2018-04-03 18:00:16 (Gazeta-Sporturilor)
Jucatorii lui Dinamo, pusi la zid de conducere inainte de meciul cu FC Botosani: Ne gandim foarte serios daca le vom plati salariile! » Cum s-ar putea salva jucatorii lui Bratu Dinamo joaca în aceasta dupa-amiaza cel mai tare meci din play-out, "câinii" evoluând pe terenul lui FC Botosani. Partida poate fi urmarita în format liveTEXT pe GSP.ro si în direct la TV Digi Sport, TV Telekom Sport si Look TV. ... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro