CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Trafic ingreunat pe DN 2 din cauza aluviunilor care se intind pe aproximativ un kilometru

publicat 2018-07-14 17:00:16 (Romania-TV)
Trafic ingreunat pe DN 2 din cauza aluviunilor care se intind pe aproximativ un kilometru Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Politiei Romane anunta ca, sambata, traficul rutier se desfasoara ingreunat, pe un fir alternativ, pe DN2, la iesirea din localitatea Ramnicu Sarat catre Focsani, in judetul Buzau. Este afectata o distanta de aproximativ un kilometru, din cauza aluviunilor acumulate in urma unei ploi torentiale. Circulatia este dirijata de politistii aflati la fata locului. Potrivit meteorologilor, judetul Buzau este, sambata, sub cod galben de furtuni. Se... ...continuare.

Cutremur cu magnitudine de 2,9 pe Richter, in Vrancea

publicat 2018-07-14 09:15:14 (Romania-TV)
Cutremur cu magnitudine de 2,9 pe Richter, in Vrancea Seismul din Vrancea s-a produs la o adancime de 88 kilometri si a avut magnitudinea de 2,9 pe scara Richter. Acesta a fost inregistrat la ora 1.56. Citeste si Un nou cutremur in zona Vrancea-Buzau, al treilea in mai putin de 24 de ore Cel mai puternic cutremur inregistrat in ultimele luni, cu magnitudinea de 4,6 pe scara Richter, s-a produs in 25 aprilie, in zona seismica Vrancea, judetul Buzau. ...continuare.

Accident grav in judetul Buzau! Sunt cinci victime

publicat 2018-07-13 20:45:02 (Antena3)
Accident grav in judetul Buzau! Sunt cinci victime Un grav accident rutier s-a produs, vineri dupa-amiaza, pe DN 2 E 85, in judetul Buzau. In urma impactului, cinci persoane au fost ranite. O soferita de 23 de ani s-a angajat in efectuarea unui viraj la... ...continuare.

Grav accident pe DN 2 E 85, in judetul Buzau. Cinci persoane au fost ranite

publicat 2018-07-13 20:30:12 (Libertatea)
Grav accident pe DN 2 E 85, in judetul Buzau. Cinci persoane au fost ranite Grav accident produs, vineri dupa-amiaza, pe DN 2 E 85, in judetul Buzau, in care au fost ranite cinci persoane. In acelasi timp, un alt accident cu urmari grave s-a produs pe DN 1 B, tot in judetul Buzau, insa cel mai grav dintre accidente s-a produs pe DN 2 E 85. O soferita de […] Post-ul Grav accident pe DN 2 E 85, in judetul Buzau. Cinci persoane au fost ranite apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Vinerea neagra pe soselele din Buzau

publicat 2018-07-13 17:45:16 (Realitatea-TV)
Vinerea neagra pe soselele din Buzau Accident grav pe DN2E85, impact frontal si pe DN1B. Șase persoane au ajuns la spital, in urma celor doua evenimente, conform realitateadebuzau.net. Doua accidente grave s-au produs, concomitent, pe DN1B si DN2E85. Primul, la intersectia cu Dealul Viei, al doilea, la iesirea din Gura Cilnaului, spre Posta Cilnau.Un barbat de 77 de ani ce se deplasa pe directia Mizil - Buzau, la volanul unei Dacia Logan, a patruns pe contrasens, in dreptul intersectiei cu Dealul Viei, intrind in coliziune cu... ...continuare.

Cod Galben de INUNDAȚII valabil in urmatoarele ore. Ce JUDEȚE sunt vizate

publicat 2018-07-13 17:15:15 (Puterea)
Cod Galben de INUNDAȚII valabil in urmatoarele ore. Ce JUDEȚE sunt vizate Hidrologii au instituit atentionare Cod galben de inundatii pe rauri mici din judetele Dambovita, Prahova si Buzau. Avertizarea este valabila pana vineri noaptea la ora 24:00. "Ca urmare a precipitatiilor inregistrate, a celor prognozate si propagarii, se pot produce scurgeri importante pe versanti, torenti, paraie, viituri rapide pe raurile mici cu posibile efecte de inundatii locale si cresteri de debite si niveluri cu posibile depasiri ale Cotelor de atentie pe raurile mici din bazinele... ...continuare.

Accident grav in Buzau: Coliziune intre un TIR si un autoturism

publicat 2018-07-13 15:45:13 (Romania-TV)
Accident grav in Buzau: Coliziune intre un TIR si un autoturism Potrivit purtatorului de cuvant al IPJ Buzau, agentul sef Mihai Draghiciu, soferul unui autoturism a efectuat o depasire neregulamentara, a patruns pe contrasens, unde a intrat in coliziune frontala cu un autotren. "In urma impactului a rezultat ranirea conducatorului autoturismului, care a fost transportat la spital in stare de inconstienta. Circulatia este oprita pe ambele sensuri de mers", a mai declarat sursa citata. ...continuare.

Accident la Buzau, o masina s-a facut scrum in urma impactului VIDEO

publicat 2018-07-12 23:45:13 (Romania-TV)
Accident la Buzau, o masina s-a facut scrum in urma impactului VIDEO Incidentul a avut loc pe centura ocolitoare a municipiului Buzau. Unul dintre soferi nu a pastrat distanta regulamentara in trafic si a intrat in coliziune cu autoturismul din fata sa. In urma impactului a izbucnit si un incendiu care a mistuit complet una dintre masinile implicate. O persoana a ajuns la spital pentru investigatii de specialitate. Traficul in zona s-a desfasurat cu dificultate. Pompierii incearca acum sa afle cauza producerii incendiului, iar politistii au deschis un dosar de... ...continuare.

Cutremur joi seara in judetul Buzau

publicat 2018-07-12 23:15:05 (Cotidianul)
Cutremur joi seara in judetul Buzau Un cutremur s-a produs joi seara, la ora locala 20:51, in judetul Buzau, zona seismica Vrancea, conform datelor publicate pe site-ul Institutului National de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP)... [...] The post Cutremur joi seara in judetul Buzau appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Cutremur in Romania, joi seara

publicat 2018-07-12 21:45:02 (Antena3)
Cutremur in Romania, joi seara Un cutremur cu magnitudinea 3 s-a produs, joi, in judetul Buzau, la ora 20.51, la o adancime de 170 de kilometri, anunta Institutul National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pamantului... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro