CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Cod galben de furtuna pentru localitati din judetele Dolj, Bistrita-Nasaud si Mures

publicat 2018-04-26 21:30:13 (Libertatea)
Cod galben de furtuna pentru localitati din judetele Dolj, Bistrita-Nasaud si Mures Cod galben de furtuna pentru localitati din judetele Dolj, Bistrita-Nasaud si Mures. Administratia Nationala de Meteorologie  a emis, joi seara, noi atentionari nowcasting cod galben de furtuna pentru localitati din judetele Dolj, Bistrita-Nasaud si Mures. Potrivit ANM, intre orele 21:00 – 22:00, in localitatile doljene Dabuleni, Sadova, Danesi, Calarasi, Valea Stanciului, Ostroveni, Amarastii de Jos, […] Post-ul Cod galben de furtuna pentru localitati din judetele Dolj,... ...continuare.

Meteorologii avertizeaza! Cod galben de furtuna in mai multe judete ale tarii

publicat 2018-04-26 21:30:01 (Antena3)
Meteorologii avertizeaza! Cod galben de furtuna in mai multe judete ale tarii Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, joi seara, noi atentionari nowcasting Cod galben de furtuna pentru localitati din judetele Dolj, Bistrita-Nasaud si Mures. Potrivit meteorologilor,... ...continuare.

Motivare CCR privind LEGEA de infiintarea Liceului Romano-Catolic de la Targu Mures: Are un veritabil caracter individual

publicat 2018-04-26 14:30:19 (Puterea)
Motivare CCR privind LEGEA de infiintarea Liceului Romano-Catolic de la Targu Mures: Are un veritabil caracter individual Legea privind infiintarea Liceului Teologic Romano-Catolic de la Targu Mures are un veritabil caracter individual, fiind adoptata nu in vederea aplicarii unui numar nedeterminat de cazuri concrete, ci intr-un singur caz prestabilit, se arata in motivarea deciziei prin care Curtea Constitutionala a Romaniei (CCR) a admis, cu majoritate de voturi, o sesizare formulata de grupurile parlamentare ale PNL si PMP referitoare la acest act normativ. "Curtea constata ca legea, ca act juridic al... ...continuare.

Descoperire incredibila facuta de romani, cu privire la o boala care omoara un milion de oameni anual

publicat 2018-04-25 17:30:02 (Antena3)
Descoperire incredibila facuta de romani, cu privire la o boala care omoara un milion de oameni anual Cercetatori de la Universitatea Sapientia Cluj si UMF Targu-Mures au gasit o metoda prin care se obtine, cu putina apa, o cantitate mai mare de artemisinina, substanta folosita in medicamentul ce trateaza malaria, in... ...continuare.

Razvan Burleanu pregateste o schimbare majora in fotbalul romanesc. Nu s-a mai facut niciodata asa ceva

publicat 2018-04-25 14:00:02 (Antena3)
Razvan Burleanu pregateste o schimbare majora in fotbalul romanesc. Nu s-a mai facut niciodata asa ceva In acest moment, in Liga a 2-a exista 20 de echipe, dar Olimpia Satu Mare a fost exclusa, iar ASA Tg. Mures s-a retras. Liga a 3-a este compusa din cinci serii, fiecare serie avand intre 13 si 15 echipe. "Cu... ...continuare.

1990 Tg. Mures. UN MARTIE SANGEROS. ROMANII si UNGURII s-au macelarit reciproc

publicat 2018-04-25 10:45:06 (Evenimentul-Zilei)
1990 Tg. Mures. UN MARTIE SANGEROS. ROMANII si UNGURII s-au macelarit reciproc 15-20 martie In judetul Harghita, maghiarii aniverseaza Revolutia ungara de la 1848. Cu aceasta ocazie se arboreaza drapelul maghiar pe institutiile publice, primarii, case de cultura, scoli, spitale, case particulare. ...continuare.

Trafic ingreunat pe drumurile din cinci judete din tara din cauza cetii dense

publicat 2018-04-25 10:30:48 (Ziarul-Financiar)
Trafic ingreunat pe drumurile din cinci judete din tara din cauza cetii dense Se circula cu dificultate, in conditii de ceata, miercuri dimineata, pe drumurile nationale din judetele Iasi, Cluj, Alba, Mures si Harghita, din cauza cetii dense. Vizibilitatea scade chiar si sub 50 de metri. ...continuare.

Vremea se strica! Avertizari de fenomene periculoase: COD GALBEN. Ce se va intampla in urmatoarele ore

publicat 2018-04-25 09:45:02 (Antena-1)
Vremea se strica! Avertizari de fenomene periculoase: COD GALBEN. Ce se va intampla in urmatoarele ore Administratia Nationala de Meteorologie a emis, miercuri, doua atentionari nowcasting Cod galben de ceata valabile in ora urmatoare in judetele Cluj, Harghita si Mures. ...continuare.

COD GALBEN de ceata emis de ANM

publicat 2018-04-25 08:45:34 (Romania-TV)
COD GALBEN de ceata emis de ANM COD GALBEN valabil de la ora 8:00 pana la ora 9:30 In zona : Judetul Cluj: Gherla, Apahida, Bontida, Iclod, Jucu, Mintiu Gherlii, Dej; Se vor semnala : ceata care determina scaderea vizibilitatii, local sub 200 m, izolat sub 50 m COD GALBEN valabil de la ora 6:20 pana la ora 9:00 In zona : Judetul Harghita: Toplita, Gheorgheni, Ditrau, Remetea, Joseni, Suseni, Ciumani, Sarmas, Lazarea, Galautas, Subcetate; Judetul Mures: Targu Mures, Ludus, Iernut, Sangeorgiu de Mures, Sarmasu, Gurghiu,... ...continuare.

Prefectul de Mures, Lucian Goga, eliberat din functie. Hotararea a fost aprobata de Guvern

publicat 2018-04-24 21:30:10 (Libertatea)
Prefectul de Mures, Lucian Goga, eliberat din functie. Hotararea a fost aprobata de Guvern Prefectul de Mures, Lucian Goga, eliberat din functie. Hotararea a fost aprobata de Guvern, marti 24 aprilie. Totodata, Guvernul a decis numirea lui Adrian-Laurentiu Folea in functia de subprefect al judetului Brasov. Printr-o alta hotarare aprobata in sedinta Executivului, Adrian-Dumitru Bughiu a fost numit in functia de subprefect al judetului Arges, in locul lui Gabriel […] Post-ul Prefectul de Mures, Lucian Goga, eliberat din functie. Hotararea a fost aprobata de Guvern apare prima... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro