CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Barbatul care si-a ucis fosta sotia, iar apoi a dat foc locuintei in care mai era mama ei, arestat preventiv

publicat 2018-04-13 20:15:18 (Romania-TV)
Barbatul care si-a ucis fosta sotia, iar apoi a dat foc locuintei in care mai era mama ei, arestat preventiv Potrivit unui comunicat de presa trimis, vineri, de Tribunalul Mures, barbatul acuzat ca si-a omorat, joi, fosta sotie si a incendiat apartamentul in care a avut loc scandalul, a fost arestat preventiv. "S-a admis propunerea formulata de Parchetul de pe langa Tribunalul Mures si s-a dispus arestarea preventiva a inculpatului, cercetat sub aspectul savarsirii infractiunii de omor, tentativa la omor si distrugere, pe o perioada de 30 de zile, pana in 12 mai. Incheierea poate fi atacata cu... ...continuare.

Noi detalii in cazul crimei de la Reghin. Barbatul care si-a injunghiat sotia si soacra este un cunoscut inventator

publicat 2018-04-13 17:00:16 (Romania-TV)
Noi detalii in cazul crimei de la Reghin. Barbatul care si-a injunghiat sotia si soacra este un cunoscut inventator Barbatul care a socat o lume intreaga este absolvent al Institutului Politehnic de Tehnologie a Constructiilor de Masini din Tirgu-Mures, a obtinut prin concurs un post la Sectia Proiectare Prototipuri din cadrul Intreprinderii Metalurgice ,,,Metalurgica" Reghin unde a facut munca de proiectare prototip pana in anul 1998. Prima sa inovatie tehnologica realizata a fost un ,,Dispozitiv pentru rectificari interioare a conductelor pentru fluide, in vederea diminuarii efectelor fenomenului de... ...continuare.

Vesti NOI de la METEO! A fost cea mai calduroasa zi din luna aprilie. Ce surprize ne mai pregateste vremea

publicat 2018-04-13 14:15:02 (Antena-1)
Vesti NOI de la METEO! A fost cea mai calduroasa zi din luna aprilie. Ce surprize ne mai pregateste vremea Au fost mai multe recorduri de temperatura ieri. Termometrele au urcat chiar si pana la 30 de grade. Si in Targu Mures maximele au fost cele mai ridicate pentru aceasta perioada- 28 de grade Celsius. ...continuare.

Incendiu PUTERNIC in judetul Mures! O persoana a murit. SCENARIU-ȘOC: Focul ar fi fost PUS INTENȚIONAT

publicat 2018-04-12 23:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Incendiu PUTERNIC in judetul Mures! O persoana a murit. SCENARIU-ȘOC: Focul ar fi fost PUS INTENȚIONAT O femeie din Reghin, judetul Mures, a murit, iar alta a suferit arsuri si s-a intoxicat cu fum, dupa apartamentul in care locuiau a luat foc. ...continuare.

In ziua divortului, un barbat si-ar fi ucis fosta sotie, apoi a dat foc la casa

publicat 2018-04-12 22:15:14 (ProTV)
Crima cumplita la Reghin, în judetul Mures. O femeie de 60 de ani a fost ucisa, iar mama ei, de 80 de ani, a suferit arsuri si s-a intoxicat cu fum, dupa ce victimele au fost atacate în propria locuinta de un individ. ...continuare.

Incendiu puternic in judetul Mures. O persoana a murit, iar alta a fost intoxicata cu fum

publicat 2018-04-12 20:45:01 (Antena3)
Incendiu puternic in judetul Mures. O persoana a murit, iar alta a fost intoxicata cu fum O femeie din municipiul Reghin a decedat iar alta a suferit arsuri si s-a intoxicat cu fum, dupa ce in apartamentul in care se aflau a izbucnit un incendiu ca urmare a unei actiuni intentionate, a anuntat joi... ...continuare.

Incendiu de proportii la o locuinta din judetul Mures. O femeie a murit, iar alta a fost ranita

publicat 2018-04-12 20:30:14 (Romania-TV)
Incendiu de proportii la o locuinta din judetul Mures. O femeie a murit, iar alta a fost ranita Reprezentantii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Mures au declarat ca incendiul la apartamentul din Reghin a fost declansat intentionat, iar in urma acestuia o femeie de circa 60 de ani a murit, iar alta de 80 de ani a fost transportata la spital, intoxicata cu fum si cu arsuri, potrivit Mediafax. "Incendiul a izbucnit in urma unei actiuni intentionate", arata ISU Mures. Ambele persoane au fost evacuate de pompieri din locuinta, insa femeia de 60 de ani a murit la scurt timp.... ...continuare.

Primul transplant de cord din acest an, realizat la Targu Mures. Operatia a durat aproape sase ore

publicat 2018-04-11 23:00:20 (Romania-TV)
Primul transplant de cord din acest an, realizat la Targu Mures. Operatia a durat aproape sase ore Medicul Horatiu Suciu, seful Clinicii de Chirurgie Cardiovasculara din cadrul Institutului de Boli Cardiovasculare si Transplant Targu Mures, coordonatorul echipei care a realizat transplantul de cord, a declarat, miercuri, in cadrul unei conferinte de presa, ca evolutia pacientului este buna. "Ma bucur sa va anunt ca in cursul acestei zile am efectuat un transplant cardiac, la un pacient in varsta de 54 de ani din judetul Galati, aflat in evidenta clinicii de mai bine de un an, cu... ...continuare.

Primul transplant de cord din acest an, realizat la Targu Mures; operatia a durat aproape sase ore

publicat 2018-04-11 22:45:14 (Mediafax)
Primul transplant de cord din acest an, realizat la Targu Mures; operatia a durat aproape sase ore O echipa de medici de la Institutul de Boli Cardiovasculare si Transplant Targu Mures a realizat, miercuri, primul transplant de cord din acest an, la un pacient de 54 de ani din Galati, care a primit inima de la un donator de 36 de ani aflat in moarte cerebrala. Operatia a durat aproape 6 ore. ...continuare.

Un barbat din Mures a murit din cauza gripei. Numarul deceselor a urcat la 123

publicat 2018-04-11 16:00:17 (Romania-TV)
Un barbat din Mures a murit din cauza gripei. Numarul deceselor a urcat la 123 CNSCBT a anuntat, miercuri, ca a fost confirmat virus gripal tip A la un barbat de 54 de ani din judetul Mures care a murit in 2 aprilie. Barbatul era cunoscut cu afectiuni cronice si nu fusese vaccinat antigripal. Acesta este cel de-al 123-lea deces provocat de gripa in sezonul 2017 - 2018. Ultima statistica prezentata de CNSCBT arata ca au fost confirmate pana in prezent aproape 1.700 de cazuri de imbolnavire. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro