CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 ... 9 10 11 12 Pag. urm. »

O biserica din Maramures, salvata de printul Charles

publicat 2018-03-29 15:00:02 (Antena-1)
O biserica din Maramures, salvata de printul Charles O biserica veche din Breb, judetul Maramures, va fi salvata de la distrugere datorita printului Charles al Marii Britanii, care a donat o suma considerabila pentru restaurarea lacasului.  ...continuare.

Ingrijorare printre localnici, dupa ce apele raului au devenit rosiatice

publicat 2018-03-28 10:15:13 (ProTV)
Imagini cu apele rosiatice ale unui râu din Maramures au stârnit îngrijorare. ...continuare.

Poluare cu apa de mina intr-o comuna din Maramures. „Apa rosie” a omorat pestii din raul Lapus si a ajuns pe sosea

publicat 2018-03-27 13:00:03 (CanCan)
O poluare cu apa de mina a avut loc, marti dimineata, in comuna Baiut din Maramures. Localnicii au anuntat la 112 ca s-a auzit o bubuitura puternica, dupa care apa raului a capatat o culoare rosiatica. Echipele de interventie sosite la fata locului au deviat apele de mina, pentru protejarea gospodariilor din zona. Apele poluate […] The post Poluare cu apa de mina intr-o comuna din Maramures. „Apa rosie” a omorat pestii din raul Lapus si a ajuns pe sosea appeared first on... ...continuare.

O asociatie pentru femei ajuta familiile nevoiase din Maramures, inainte de Paste

publicat 2018-03-27 09:15:15 (ProTV)
Iepurasul a început sa împarta cadourile de Paste. Ajutat de 150 de femei dintr-o asociatie crestina din Maramures a facut fericite peste 350 de familii nevoiase. Este al 13-lea an când oamenii sarmani primesc pachete în preajma sarbatorilor. ...continuare.

Julia Chioran, tanara din Maramures care joaca la Hollywood, dupa ce a lucrat ca menajera. "Am iesit in lacrimi de la Ambasada"

publicat 2018-03-24 13:15:26 (Libertatea)
Julia Chioran, tanara din Maramures care joaca la Hollywood, dupa ce a lucrat ca menajera. Am iesit in lacrimi de la Ambasada Julia Chioran, tanara din Maramures care joaca la Hollywood, dupa ce a lucrat ca menajera. Actrita spune ca "visul american exista", insa acesta se obtine prin sacrificii si prin munca. Julia a lucrat cu artisti celebri, precum Pitbull, Busta Rhymes, Snoop Dogg si Eddie Murphy. In 2009, Julia Chioran a plecat din Maramuresul natal in […] Post-ul Julia Chioran, tanara din Maramures care joaca la Hollywood, dupa ce a lucrat ca menajera. "Am iesit in lacrimi de la Ambasada" apare prima... ...continuare.

Traficul in Pasul Prislop, ingreunat din cauza ninsorii si viscolului

publicat 2018-03-20 16:00:28 (Libertatea)
Traficul in Pasul Prislop, ingreunat din cauza ninsorii si viscolului Traficul in Pasul Prislop, ingreunat din cauza ninsorii si viscolului. Circulatia rutiera pe DN18, care face legatura intre judetele Maramures si Suceava, se desfasoara, marti, cu dificultate din cauza zapezii si a viscolului. Vizibilitatea pe acest drum a scazut sub 100 de metri, a precizat, marti, purtatorul de cuvant al Institutiei Prefectului Judetul Maramures, Dan […] Post-ul Traficul in Pasul Prislop, ingreunat din cauza ninsorii si viscolului apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Operatiune dramatica de salvare a unui barbat din apele unui rau, unde fusese aruncat de doi prieteni

publicat 2018-03-19 22:30:02 (Antena3)
Operatiune dramatica de salvare a unui barbat din apele unui rau, unde fusese aruncat de doi prieteni Un barbat care a fost aruncat luni seara in raul Sasar, in Baia Mare, de un barbat si o femeie a fost salvat de pompierii din cadrul ISU Maramures, potrivit dispeceratului institutiei.  Barbatul, care... ...continuare.

Tanar arestat preventiv dupa ce a violat si ucis o batrana imobilizata la pat

publicat 2018-03-19 17:30:28 (ProTV)
Un tânar de 29 de ani, din Viseu de Sus, a fost arestat preventiv pentru viol, omor si furt calificat, victima sa fiind o femeie de 80 de ani ce era imobilizata la pat, a informat luni Tribunalul Maramures. ...continuare.

Dupa defrisarile masive, au inceput impaduririle in Maramures si Bistrita

publicat 2018-03-19 08:30:32 (ProTV)
Taierile ilegale din padurile României au dus la disparitia peste noapte a mii de hectare. În încercarea de a repara raul facut, autoritatile sustin în fiecare an campanii de împadurire. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 ... 9 10 11 12 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro