CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




REZULTATE BACALAUREAT 2018 TELEORMAN. Notele la BAC publicate de EDU.RO

publicat 2018-07-02 14:00:02 (Antena3)
REZULTATE BACALAUREAT 2018 TELEORMAN. Notele la BAC publicate de EDU.RO REZULTATE BAC edu.ro TELEORMAN. Prima sesiune a examenului de bacalaureat s-a incheiat. REZULTATE BAC edu.ro. Afisarea primelor rezultate, care se va face in centrele de examen si pe site-ul bacalaureat.edu.ro,... ...continuare.

Rezultate Bacalaureat 2018 EDU.RO, judetul Teleorman. Notele la Bac 2018

publicat 2018-07-02 13:30:02 (Antena-1)
Rezultate Bacalaureat 2018 EDU.RO, judetul Teleorman. Notele la Bac 2018 Rezultate Bacalaureat 2018 EDU.RO, judetul Teleorman. Absolventii de liceu au terminat joi, 28 iunie, examenul de Bacalaureat 2018, insa afla abia miercuri, 4 iulie, rezultatele examenelor, urmand ca cele finale, dupa contestatii, sa fie afisate pe 9 iulie. ...continuare.

Rechizitoriul Dosarului Belina: Sevil Shhaideh si Ionela Stoian au ignorat avizele ministerelor

publicat 2018-07-01 14:15:12 (Puterea)
Rechizitoriul Dosarului Belina: Sevil Shhaideh si Ionela Stoian au ignorat avizele ministerelor In rechizitoriul intocmit de procurorii DNA care au instrumentat Dosarul Belina, se arata ca Sevil Shhaideh, secretar de stat in Ministerul Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice (MDRAP), si Ionela Stoian, director in cadrul aceluiasi minister, nu au respectat cele dispuse de premier cu privire la HG 943/2013, scrie Agerpres. In Dosarul Belina, nume dat anchetei privind trecerea ilegala din proprietatea statului in proprietatea judetului Teleorman si in administrarea CJ Teleorman, a... ...continuare.

"Doi pe banca la inundatii" revine. Exces de zel pentru imaginea electoratului PSDragnea

publicat 2018-07-01 12:00:11 (Realitatea-TV)
"Doi pe banca la inundatii" revine. Exces de zel pentru imaginea electoratului PSDragnea Fotografia de la inundatiile din Teleorman, cu doi barbati care stau pe o banca, cu picioarele pana la genunchi in apa, a starnit o reactie rar intalnita in spatiul virtual. Din exces de zel, desi interventia echipelor ISU este chiar de laudat, fotografia a fost stearsa, probabil din cauza comentariilor facute la adresa infrastructurii, dar si a atitudinii oamenilor din Teleorman, judet condus ani la zile de Liviu Dragnea. Cenzorul de la ISU n-a sesizat insa o alta fotografie, a aceleiasi... ...continuare.

Rechizitoriul Dosarului Belina: Sevil Shhaideh si Ionela Stoian au ignorat avizele ministerelor care nu aprobau transferul insulei

publicat 2018-07-01 11:30:13 (Romania-TV)
Rechizitoriul Dosarului Belina: Sevil Shhaideh si Ionela Stoian au ignorat avizele ministerelor care nu aprobau transferul insulei In Dosarul Belina, nume dat anchetei privind trecerea ilegala din proprietatea statului in proprietatea judetului Teleorman si in administrarea CJ Teleorman, a Insulei Belina si a Bratului Pavel iar apoi, dupa doar cateva zile, inchirierea acestora, tot ilegal, unei firme private, Sevil Shhaideh a fost trimisa in judecata pentru abuz in serviciu daca functionarul public a obtinut pentru sine ori pentru altul un folos necuvenit, cu consecinte deosebit de grave. Pentru complicitate la... ...continuare.

Romania sub ape: Zeci de gospodarii inundate in Teleorman

publicat 2018-07-01 10:45:12 (Romania-TV)
Romania sub ape: Zeci de gospodarii inundate in Teleorman Potrivit celui mai recent bilant dat publicitatii duminica de Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta al judetului Teleorman, mai multe localitati sunt in continuare afectate de inundatii, duminica dimineata, pompierii din judet si echipe de interventie de la ISU Bucuresti Ilfov, Arges si Giurgiu actionand in continuare pentru evacuarea apelor din case, curti si de pe drumuri.  Cea mai afectata este comuna Tiganesti, unde in continuare sunt inundate 49 de case, 32 de anexe gospodaresti si... ...continuare.

Rechizitoriul Dosarului Belina: Sevil Shhaideh si Ionela Stoian au ignorat avizele ministerelor care nu aprobau transferul insulei la CJ Teleorman

publicat 2018-07-01 09:45:09 (Libertatea)
Rechizitoriul Dosarului Belina: Sevil Shhaideh si Ionela Stoian au ignorat avizele ministerelor care nu aprobau transferul insulei la CJ Teleorman In rechizitoriul intocmit de procurorii DNA care au instrumentat Dosarul Belina, se arata ca Sevil Shhaideh, secretar de stat in Ministerul Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice (MDRAP), si Ionela Stoian, director in cadrul aceluiasi minister, nu au respectat cele dispuse de premier cu privire la HG 943/2013, scrie Agerpres. In Dosarul Belina, nume dat anchetei […] Post-ul Rechizitoriul Dosarului Belina: Sevil Shhaideh si Ionela Stoian au ignorat avizele ministerelor care nu... ...continuare.

O imagine cat o mie de cuvinte: in Teleorman, pompierii lupta cu suvoaiele, iar localnicii STAU pe banca

publicat 2018-07-01 09:15:08 (Money.ro)
Godina a mai facut o postare legat de respectiva fotografie: "Poza asta a fost postata ieri pe pagina ISU - Teleorman. Am postat-o si eu acum o ora, fara sa le dau share, doar am indicat sursa. De ce? Pentru ca eram sigur ca, dupa ce va fi virala, o vor sterge. Ceea ce, desigur, s-a intamplat". Reactiile internautilor la postarile lui Godina: "O fi sunat secretara lu' Daddy" "Asta-i statul degeaba al cetateanului paralel cu munca...adica statul paralel!" "Aici se vede clar,... ...continuare.

Imaginea de la inundatiile din Teleorman facuta celebra de Marian Godina: pompierii muncesc, localnicii stau pe banca

publicat 2018-06-30 19:30:01 (Adevarul)
O imagine de la inundatiile din Teleorman a devenit virala pe Facebook: doi barbati din localitatea Tiganesti stau pe o banca in timp ce pompierii lucreaza. Despre fotografie a scris postari si politistul Marian Godina. ...continuare.

Doi barbati din Țiganesti, Teleorman, stau pe banca si se uita la pompieri cum scot apa de pe ulite. Imaginea e "virala" pe Internet

publicat 2018-06-30 19:00:10 (Libertatea)
Doi barbati din Țiganesti, Teleorman, stau pe banca si se uita la pompieri cum scot apa de pe ulite. Imaginea e virala pe Internet Doi barbati din Țiganesti, Teleorman, stau pe banca si se uita la pompieri cum evacueaza apa de pe ulitele inundate ale comunei. Desi sunt cu picioarele in apa, localnicii nu schiteaza niciun gest c-ar vrea sa-i ajute pe militari. Acestia au fost fotografiati, iar imaginea a devenit "virala" pe Internet. Strazile comunei Țiganesti din Teleorman […] Post-ul Doi barbati din Țiganesti, Teleorman, stau pe banca si se uita la pompieri cum scot apa de pe ulite. Imaginea e "virala" pe... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro