CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Tanara arestata la Washington ca agent al Rusiei. Ce acuzatii i se aduc

publicat 2018-07-16 22:30:14 (ProTV)
Departamentul american al justitiei a anuntat luni arestarea unei cetatene ruse acuzate de conspiratie ca agenta a guvernului Rusiei, dezvoltând legaturi cu cetateni americani si infiltrându-se în grupuri politice. ...continuare.

Claudiu Hila, absolvent EMBA WU Executive Academy: Un program de MBA iti limiteaza drastic timpul personal pentru un an si jumatate

publicat 2018-07-16 22:15:14 (Ziarul-Financiar)
Citeste si: Ciprian Banica, Maastricht School of Management. MBA-ul mi-a dezvoltat al saselea simt, simtul de business Cum alegi un MBA: "Nu conteaza unde studiezi, ci experienta internationala a profesorilor" Luiza Domnisoru, MBA Romano-Francez INDE: "Este important ca in alegerea programului MBA sa nu va ghidati doar dupa cost" Managerii care au urmat cursurile unui MBA sau Executive MBA oferit pe plan local spun ca motivatia principala care a stat la baza deciziei de a urma un astfel de... ...continuare.

ZF Live. Razvan Iorgu, CBRE Romania: Zona de centru-vest a Bucurestiului este pe lista investitorilor straini datorita metroului si Politehnicii

publicat 2018-07-16 21:45:12 (Ziarul-Financiar)
"Alegerea unei dezvoltari de tip campus, unde ai mai multe cladiri care sunt livrate in mai multe etape, ofera posibilitatea de extin­dere rapida." ...continuare.

Descoperire revolutionara: fir magnetic, care ar putea "pescui" celulele canceroase

publicat 2018-07-16 21:45:11 (Realitatea-TV)
Descoperire revolutionara: fir magnetic, care ar putea "pescui" celulele canceroase O echipa de oameni de stiinta din Statele Unite a dezvoltat un dispozitiv magnetic ce poate captura celulele tumorale din fluxul sanguin, o tehnica rapida si eficienta care ar putea contribui la depistarea precoce a cancerului. Un studiu publicat luni in jurnalul Nature Biomedical Engineering a dezvaluit ca un fir, asemanator unei sarme, introdus intr-o vena poate atrage nanoparticule magnetice speciale concepute pentru capturarea celulelor canceroase din sange. Potrivit cercetatorilor,... ...continuare.

Politica lui Augustin Lazar: Kovesi va controla ce au facut procurorii ei in dosarele politice

publicat 2018-07-16 21:15:08 (Evenimentul-Zilei)
Politica lui Augustin Lazar: Kovesi va controla ce au facut procurorii ei in dosarele politice In editorialul sau despre "Republica procurorilor", Dan Andronic atragea atentia asupra miscarii abile a procurorului general Augustin Lazar prin care a salvat-o pe fosta sefa a DNA, revocata pentru un management prost, de a merge la DIICOT Sibiu. Și tot Dan reproducea o declaratie a lui Calin Popescu Tariceanu care mi-a atras atentia si care merita dezvoltata fiindca, dincolo de ea, se intrevede viitorul actului de justitie. ...continuare.

Cat trebuie sa platesti pentru a deveni cetatean... egiptean

publicat 2018-07-16 20:45:15 (Realitatea-TV)
Cat trebuie sa platesti pentru a deveni cetatean... egiptean Egiptul le ofera cetatenia tarii strainilor care depun cel putin 7 milioane de lire egiptene (392.000 dolari) si predau banii trezoreriei dupa cinci ani, conform unui amendament adoptat luni de parlamentul de la Cairo, relateaza Reuters. Egiptul cauta modalitati de a-si revigora finantele si de a readuce investitiile straine care au parasit tara dupa revoltele din 2011. Autoritatile au adoptat in acest scop o serie de reforme drastice, in baza unui acord cu FMI in valoare de 12 miliarde de... ...continuare.

FOTO Gnohere se tine de glume dupa ce Franta a iesit campioana Mondiala

publicat 2018-07-16 20:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO Gnohere se tine de glume dupa ce Franta a iesit campioana Mondiala Franta a câstigat Campionatul Mondial dupa ce a trecut de Croatia în finala, scor 4-2.  Nu doar fotbalistii lui Didier Deschamps au petrecut dupa acest succes, ci si alti jucatori francezi.  Printre ei si Harlem Gnohere, atacantul celor de la FCSB. Cu un simt al umorului bine dezvoltat, vârful a postat o imagine trucata cu el în tricoul Frantei pe Instagram. ... ...continuare.

Situatie REVOLTATOARE intr-un liceu: o profesoara ii trimitea poze NUD si mesaje cu continut SEXUAL unui elev

publicat 2018-07-16 19:30:01 (Antena-1)
Situatie REVOLTATOARE intr-un liceu: o profesoara ii trimitea poze NUD si mesaje cu continut SEXUAL unui elev O profesoara de limba engleza a fost data afara de la liceul la care lucra dupa ce au inceput sa circule zvonuri ca ar fi trimis poze nud si mesaje indecente unui elev de 17 ani. Liceul Ewing din New Jersey a confirmat concedierea lui Chelsea Hahn. ...continuare.

Primarul Sectorului 1 o ironizeaza pe Firea si publica un clip video in care prezinta masurile luate de primarie: Am vazut ca se poarta

publicat 2018-07-16 18:30:13 (Romania-TV)
Primarul Sectorului 1 o ironizeaza pe Firea si publica un clip video in care prezinta masurile luate de primarie: Am vazut ca se poarta "Am vazut ca se poarta, in aceste zile, filmuletele de bilant, la doi ani de mandat, ale primarilor bucuresteni. Ma aliniez si eu acestei tendinte, cu amendamentul ca raman un adept al zicalei "lauda de sine nu miroase bine" si cu precizarea ca sunt perfect constient ca mai avem multe de facut in Sectorul 1 pana sa ne ridicam cu adevarat la nivelul exigentelor celei mai dezvoltate comunitati locale din Romania", a scris primarul Sectorului 1, luni, pe pagina sa de Facebook. In clipul video se... ...continuare.

Valul de caldura si inundatiile care au lovit Europa au afectat recolta de cereale

publicat 2018-07-16 18:15:02 (Capital)
Multi fermieri din Germania se lupta sa supravietuiasca, dupa ce canicula si, implicit, seceta au lovit partea de nord a continentului si au afectat culturile agricole, in timp ce in Franta culturile de grau au fost afectate de prea multe ploi, astfel incat recolta de cereale din acest an a blocului comunitar se prefigureaza a fi cea mai mica din ultimii sase ani, transmite Bloomberg. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro