CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Crima oribila in Sibiu! A venit in concediu in tara si a fost ucis de un vecin

publicat 2018-07-12 12:00:02 (Antena3)
Crima oribila in Sibiu! A venit in concediu in tara si a fost ucis de un vecin Un roman de 35 de ani, stabilit in Grecia, s-a intors in Romania pentru a-si petrece doua zile de concediu, insa a fost ucis de un vecin in Medias, judetul Sibiu.  Incidentul a avut loc in urma unui... ...continuare.

Fosta sefa DNA nu mai pleaca la Sibiu. Augustin Lazar a delegat-o pe Laura Kovesi la Serviciul de indrumare si control din PICCJ, care are atributii de control asupra procurorilor.

publicat 2018-07-12 10:00:06 (Evenimentul-Zilei)
Fosta sefa DNA nu mai pleaca la Sibiu. Augustin Lazar a delegat-o pe Laura Kovesi la Serviciul de indrumare si control din PICCJ, care are atributii de control asupra procurorilor. Laura Codruta Kovesi nu mai pleaca la Sibiu. Fosta sefa a DNA a fost delegata de catre procurorul general de pe langa PIICJ, Augustin Lazar, prietenul de familie, ca procuror in cadrul Serviciul de indrumare si control din PICCJ. ...continuare.

Kövesi, intre Sibiu si Ministerul Public

publicat 2018-07-12 00:15:02 (Bursa)
Dupa revocarea din functia de procuror-sef al Directiei Nationale Anticoruptie, Laura Codruta Kövesi se va intoarce la DIICOT Sibiu. Cel putin asa a anuntat, ieri, Sectia pentru Procurori din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii. Conform deciziei CSM, Kövesi este reincadrata la DIICOT Sibiu incepand din 9 iulie, data la care a fost emis decretul prezidential prin care a fost revocata din functia de procuror-sef al DNA. ...continuare.

Teodorovici, despre chiria pe casa din Sibiu, pierduta de Iohannis in instanta: Am zis ANAF sa ceara inscrierea in cartea funciara

publicat 2018-07-11 23:15:17 (Mediafax)
Ministrul Finantelor, Eugen Teodorovici, a declarat, miercuri seara, referitor la recuperarea de catre stat a banilor incasati din chiria imobilului din Sibiu, pierdut de presedintele Klaus Iohannis in instanta, ca a cerut ANAF sa solicite inscrierea in cartea funciara a imobilului. ...continuare.

Ministrul Finantelor, anunt despre actiunea de recuperare a banilor incasati de presedintele Iohannis din chirii

publicat 2018-07-11 21:45:11 (Romania-TV)
Ministrul Finantelor, anunt despre actiunea de recuperare a banilor incasati de presedintele Iohannis din chirii Presedintele PSD, Liviu Dragnea, le-a transmis, saptamana trecuta, presedintelui ANAF, Ionut Misa, si ministrului Finantelor intrebarea daca "au de gand sa recupereze sutele de mii de euro de la domnul presedinte Iohannis". A doua zi, Teodorovici a spus ca presedintele Iohannis ar trebui sa plateasca statului suma de peste 1,2 milioane lei incasata din chiria imobilului din strada Nicolae Balcescu numarul 29, din Sibiu, desi statul nu este inca proprietarul acelui imobil. Teodorovici: Ar fi... ...continuare.

Zeci de persoane sunt audiate la DIICOT Sibiu intr-un dosar de trafic international de droguri. Unele dintre persoanele cercetate sunt banuite si de acte de violenta

publicat 2018-07-11 18:00:14 (Mediafax)
Zeci de persoane sunt audiate, miercuri, la sediul DICOT Sibiu, in urma unor perchezitii la persoane banuite de trafic international de droguri de mare risc. Din cercetari a reiesit ca membrii retelei procurau drogurile din strainatate si le distribuiau in Sibiu, Medias si Cluj-Napoca. ...continuare.

Vesti bune in sistemul sanitar! Un nou aparat RMN, pus in functiune la Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Sibiu  

publicat 2018-07-11 18:00:02 (Antena-1)
Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Sibiu a primit un aparat RMN pe care l-a pus deja in functiune, pacientii putand veni la investigatii cu costul decontat. ...continuare.

Actiune de mare amploare a DIICOT Sibiu. O grupare de traficanti de droguri EXTREM de PERICULOASA a fost destructurata

publicat 2018-07-11 17:45:08 (Evenimentul-Zilei)
Actiune de mare amploare a DIICOT Sibiu. O grupare de traficanti de droguri EXTREM de PERICULOASA a fost destructurata Politistii de combatere a criminalitatii organizate si procurorii DIICOT Sibiu au efectuat 24 de perchezitii la domiciliile unor persoane banuite de trafic de droguri de risc si de mare risc, pe raza judetelor Sibiu si Cluj, iar 60 de persoane au fost conduse la audieri. ...continuare.

DIICOT Sibiu: Zeci de perchezitii la persoane banuite de trafic de droguri

publicat 2018-07-11 16:45:12 (Realitatea-TV)
DIICOT Sibiu: Zeci de perchezitii la persoane banuite de trafic de droguri DIICOT Sibiu a efectuat 24 de perchezitii la domiciliile unor persoane banuite de trafic de droguri de risc si de mare risc, pe raza judetelor Sibiu si Cluj, iar 60 de persoane au fost conduse la audieri. Exista suspiciunea ca, incepand cu anul 2016, la nivelul judetului Sibiu s-a constituit o grupare infractionala ce a avut ca initiator o persoana cunoscuta si anterior cu preocupari pe linia traficului de substante cu efect psihoactiv, grupare ce avea ca scop traficul de substante... ...continuare.

Kovesi va activa ca procuror la DIICOT Sibiu

publicat 2018-07-11 11:15:02 (Bursa)
Kovesi va activa ca procuror la DIICOT Sibiu Sectia pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a decis astazi ca Laura Codruta Kovesi isi va continua activitatea in calitate de procuror la DIICOT Sibiu. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro