CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Ploile s-au oprit, riscul de inundatii ramane. Hidrologii au emis noi avertizari

publicat 2018-07-01 10:30:13 (Realitatea-TV)
Ploile s-au oprit, riscul de inundatii ramane. Hidrologii au emis noi avertizari Rauri din 14 judete, respectiv Harghita, Covasna, Brasov, Dambovita, Prahova, Ialomita, Buzau, Bacӑu, Neamt, Iasi,Vaslui, Vrancea, Galati si Botosani, sunt in continuare sub cod portocaliu de inundatii pana duminica la ora 16.00, potrivit INHGA, scrie Mediafax.Potrivit Institutului National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA), raurile din bazinele hidrografice Olt - bazin superior amonte S.H. Hoghiz, (judetele Harghita, Covasna si Brasov), Ialomita - bazin superior si afluenti... ...continuare.

Anunt de ULTIMA ORA al meteorologilor - 14 judete sunt sub cod portocaliu de inundatii

publicat 2018-07-01 10:30:03 (Click)
Anunt de ULTIMA ORA al meteorologilor - 14 judete sunt sub cod portocaliu de inundatii Rauri din 14 judete, respectiv Harghita, Covasna, Brasov, Dambovita, Prahova, Ialomita, Buzau, Bacӑu, Neamt, Iasi,Vaslui, Vrancea, Galati si Botosani, sunt in continuare sub cod portocaliu de inundatii pana duminica la ora 16.00, potrivit INHGA, scrie Mediafax. Citeste mai departe... ...continuare.

Rauri din 14 judete sunt in continuare sub cod portocaliu de inundatii

publicat 2018-07-01 09:15:07 (Mediafax)
Rauri din 14 judete sunt in continuare sub cod portocaliu de inundatii Rauri din 14 judete, respectiv Harghita, Covasna, Brasov, Dambovita, Prahova, Ialomita, Buzau, Bacӑu, Neamt, Iasi,Vaslui, Vrancea, Galati si Botosani, sunt in continuare sub cod portocaliu de inundatii pana duminica la ora 16.00, potrivit INHGA. ...continuare.

Cod portocaliu de inundatii in pe mai multe rauri

publicat 2018-06-29 15:45:11 (Romania-TV)
Cod portocaliu de inundatii in pe mai multe rauri Conform Institutului National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA), in intervalul 29 iunie, ora 14:00 - 30 iunie, ora 18:00, va fi Cod portocaliu de cresteri ale debitelor si nivelurilor, cu posibile depasiri ale Cotelor de aparare, pe raurile din bazinele hidrografice: Olt - bazin superior amonte S.H. Hoghiz, afluentii Oltului aferenti sectorului aval S.H. Hoghiz - amonte Acumularea Dragasani (judetele Harghita, Covasna, Brasov, Sibiu, Valcea, Arges si Olt), Oltet - bazin superior... ...continuare.

Carambol cu cinci masini in Ialomita, sapte persoane ranite

publicat 2018-06-28 22:15:09 (Romania-TV)
Carambol cu cinci masini in Ialomita, sapte persoane ranite Un accident s-a produs, joi, la la popasul Strachina, in afara orasului Tandarei, cu declansarea Planului Rosu de Interventie. "Au fost implicate 4 autoturisme si 1 autoutilitara si au rezultat 7 victime. O victima a avut nevoie de manevre de descarcerare. Au fost cinci adulti si doi copii de 10, respectiv 16 ani", au precizat reprezentantii ISU. Pentru salvarea victimelor au intervenit forte de la Garda Tandarei si Garda Slobozia cu mai multe autospeciale, 19 subofiteri si un ofiter, precum... ...continuare.

Accident cu 7 raniti, dupa ciocnirea a 5 autovehicule, pe DN2. S-a activat Codul Rosu de Interventii

publicat 2018-06-28 20:30:11 (ProTV)
Sapte persoane au fost ranite, joi, dupa ce patru autovehicule si o autoutilitara s-au ciocnit, joi, pe Drumul National 2 A, la Tandarei, judetul Ialomita. ...continuare.

Accident grav in Ialomita! Sunt sapte victime. A fost activat planul rosu de interventie

publicat 2018-06-28 20:15:01 (Antena3)
Accident grav in Ialomita! Sunt sapte victime. A fost activat planul rosu de interventie Un accident cu sapte victime a avut loc joi dupa-amiaza la Popasul Strachina, de langa localitatea Tandarei, fiind activat planul rosu de interventie. Potrivit purtatorului de cuvant al ISU Ialomita,... ...continuare.

Sapte persoane ranite in urma unui accident cu 5 masini, in judetul Ialomita | FOTO

publicat 2018-06-28 20:00:13 (Mediafax)
Sapte persoane ranite in urma unui accident cu 5 masini, in judetul Ialomita | FOTO Sapte persoane au fost ranite joi, dupa ce cinci masini s-au ciocnit in afara orasului Tandarei, judetul Ialomita. ...continuare.

Șapte RANIȚI, in urma unui ACCIDENT in care au fost implicate 5 autoturisme. Se intervine DE URGENȚA

publicat 2018-06-28 20:00:07 (Evenimentul-Zilei)
Șapte RANIȚI, in urma unui ACCIDENT in care au fost implicate 5 autoturisme. Se intervine DE URGENȚA Șapte persoane au fost ranite, in urma unui accident grav care s-a petrecut pe DN2A, in zona localitatii Țandarei, judetul Ialomita. ...continuare.

Zeci de judete, sub spectrul inundatiilor. Avertismentul hidrologilor

publicat 2018-06-26 17:45:02 (Antena3)
Zeci de judete, sub spectrul inundatiilor. Avertismentul hidrologilor Hidrologii au emis o avertizare de inundatii valabila pentru bazinele hidrografice Olt, Arges, Ialomita, Cӑlmӑtui, Siret, Jijia si raurile din Dobrogea, urmand a fi afectate zeci de judete. Astfel, in cinci... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro