CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




INCREDIBIL! Fanii UTA Arad protesteaza intr-un mod inedit dupa ce noul stadion nu a fost finalizat nici pana acum: "Mergem sa taiem panglica"

publicat 2018-05-19 16:15:15 (Gazeta-Sporturilor)
INCREDIBIL! Fanii UTA Arad protesteaza intr-un mod inedit dupa ce noul stadion nu a fost finalizat nici pana acum: Mergem sa taiem panglica Constructia stadionului "Francisc Neuman" din Arad continua sa întârzie, în ciuda faptului ca acesta trebuia sa fie gata, dupa ultimele termene, la data de 21 mai. Suporterii "Batrânei Doamne", UTA Arad, au ales sa satirizeze situatia neclara a noului stadion printr-un comunicat în care îsi anunta prezenta la ceea ce ar fi trebuit sa fie ceremonia de inaugurare a arenei. ... ...continuare.

O asistenta medicala din Arad a murit subit pe treptele Enel. Ce postase femeia pe Facebook cu peste o luna in urma

publicat 2018-05-19 12:30:15 (Libertatea)
O asistenta medicala din Arad a murit subit pe treptele Enel. Ce postase femeia pe Facebook cu peste o luna in urma O asistenta medicala la Unitatea de Primiri Urgente a Spitalului Judetean Arad a murit subit pe treptele Enel. Cu mai bine de o luna in urma, femeia postase pe pagina sa de Facebook o caricatura cu Moartea urmarind un barbat si care avea indemnul "Miscarea inseamna viata". Asistenta a lasat in urma doi copii indurerati. […] Post-ul O asistenta medicala din Arad a murit subit pe treptele Enel. Ce postase femeia pe Facebook cu peste o luna in urma apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

NOAPTEA MUZEELOR 2018. Programul complet al muzeelor din Arad

publicat 2018-05-18 18:15:02 (Antena3)
NOAPTEA MUZEELOR 2018. Programul complet al muzeelor din Arad NOAPTEA MUZEELOR 2018 ARAD. In noaptea se sambata spre duminica va avea loc evenimentul Noaptea Muzeelor. In Arad, cei doritori pot vizita urmatoarele muzee: NOAPTEA MUZEELOR 2018 ARAD.  Complexul Muzeal... ...continuare.

Ramasitele celor 10 luptatori anticomunisti impuscati la Arad in 1958, de negasit

publicat 2018-05-18 16:15:08 (Evenimentul-Zilei)
Ramasitele celor 10 luptatori anticomunisti impuscati la Arad in 1958, de negasit Groapa comuna de la Arad, une se credea ca au fost depuse cadavrele unor luptatori anticomunisti condamnati la moarte prin impiuscare de fostul regim, nu a fost gasita. In urma sapaturilor efectuate zilele trecute de Institutul de Investigare a Crimelor Comunismului si Memoria Exilului Romanesc (IICCMER) in Cimitirul Pomenirea din Arad "nu a fost sesizata prezenta sau urmele gropii comune care adaposteste osemintele victimelor". Este vorba despre ramasitele a zece persoane care au... ...continuare.

Arma cu care s-a impuscat preotul din judetul Arad, furata de la consulul onorific al Italiei

publicat 2018-05-18 13:30:17 (Realitatea-TV)
Arma cu care s-a impuscat preotul din judetul Arad, furata de la consulul onorific al Italiei Arma cu care preotul din comuna Hasmas, din judetu Arad, s-a impuscat mortal accidental ar apartine consulului onorific al Italiei la Arad, Roberto Sperandio, caruia i-a fost furata, impreuna cu alte bunuri, in cursul verii trecute. Politistii si procurorii fac verificari pentru a vedea cum a ajuns arma furata in posesia preotului, care nu era detinator legal de arma. Se iau in calcul mai multe variante, printre care ca preotul ar fi imprumutat arma de la un localnic pentru a scapa de vidrele... ...continuare.

Arma cu care preotul din Arad s-a impuscat, furata de la consulul onorific al Italiei

publicat 2018-05-18 13:15:03 (CanCan)
Preotul parohiei Hasmas din judetul Arad care a fost gasit miercuri impuscat in cap detinea arma ilegal. (AFLA AICI CUM POȚI CAȘTIGA ȘI TU DE ACASA CHIAR ȘI 10.000 DE EURO LUNAR) Oamenii legii au descoperit ca aceasta era furata de la consulul onorific al Italiei. Reprezentantii Inspectoratului Judetean de Politie Arad au declarat, vineri […] The post Arma cu care preotul din Arad s-a impuscat, furata de la consulul onorific al Italiei appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Rasturnare de situatie in cazul preotului din Arad gasit impuscat in cap. Slujitorul Domnului s-ar fi sinucis

publicat 2018-05-18 12:45:02 (Antena3)
Rasturnare de situatie in cazul preotului din Arad gasit impuscat in cap. Slujitorul Domnului s-ar fi sinucis Noi detalii au iesit la iveala in cazul preotului din Arad, care a fost gasit impuscat.   Dupa mai multe investigatii s-a constatat ca slujitorul bisericii nu ar fi fost ucis. Anchetatorii merg in... ...continuare.

Arma cu care s-a impuscat preotul de la Hasmas a fost furata din casa consulului Italiei in Arad

publicat 2018-05-18 11:45:12 (Libertatea)
Arma cu care s-a impuscat preotul de la Hasmas a fost furata din casa consulului Italiei in Arad Arma cu care s-a impuscat preotul de la Hasmas a fost furata din casa consulului Italiei in Arad, Roberto Sperandio. In urma cu doar cateva zile, casa consulului a fost sparta, iar hotii i-au furat arme, bijuterii, ceasuri, bani si un Kalasnikov de panoplie. Procurorul de caz de la Parchetul de pe langa Judecatoria Ineu […] Post-ul Arma cu care s-a impuscat preotul de la Hasmas a fost furata din casa consulului Italiei in Arad apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Rasturnare de situatie! Arma preotului din Arad gasit impuscat apartine unui diplomat italian

publicat 2018-05-18 11:30:15 (Romania-TV)
Rasturnare de situatie! Arma preotului din Arad gasit impuscat apartine unui diplomat italian Noi detalii socante ies la iveala in cazul mortii preotului din Arad. Anchetatorii sustin ca preotul s-ar fi impuscat in cap cu o arma furata. Pusca ii apartinea consulului onorific al Italiei la Arad, a carui casa fusese calcata de hoti anul trecut. Printre bunurile furate se numara si pusca cu care preotul si-a luat viata. Descoperire socanta in Arad. Un preot a fost gasit impuscat in cap pe terenul unei pescarii detinute de familia sa Locanicii povestesc ca preotul ar fi imprumutat arma... ...continuare.

Arma cu care preotul din Arad s-a impuscat, furata de la consulul onorific al Italiei

publicat 2018-05-18 11:30:14 (ProTV)
Preotul în vârsta de 54 de ani care a fost gasit împuscat în cap într-o pescarie din judetul Arad, detinerea arma ilegal, iar politistii au descoperit ca aceasta a fost furata, anul trecut, de la consulul onorific al Italiei la Arad, transmite Mediafax. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro