EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Impact devastator intre doua TIR-uri, la Arad. Un barbat a murit. Traficul, complet blocat in zona

publicat 2018-10-31 12:45:08 (Libertatea)
Impact devastator intre doua TIR-uri, la Arad. Un barbat a murit. Traficul, complet blocat in zona Acident grav miercuri dimineata, la Toc, Arad. Doua TIR-uri, unul care transporta nisip si altul  care transporta un utilaj s-au ciocnit pe DN7. Un barbat a murit si altul a fost grav ranit. Cele doua camioane mergeau in acelasi sens, unul in spatele celuilalt, insa primul sofer a franat brusc, iar al doilea nu a […] Post-ul Impact devastator intre doua TIR-uri, la Arad. Un barbat a murit. Traficul, complet blocat in zona apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Masina lovita de tren la Arad, soferul e in stare grava. S-a solicitat interventia elicopterului SMURD

publicat 2018-10-31 10:30:17 (Romania-TV)
Masina lovita de tren la Arad, soferul e in stare grava. S-a solicitat interventia elicopterului SMURD Șoferul in varsta de 39 de ani se afla singur in masina, iar un echipaj medical si unul de la descarcerare s-au deplasat de urgenta la fata locului, pentru a-i acorda primul ajutor victimei. Aceasta a fost preluata cu elicopterul SMURD, informeaza George Plesca, purtator de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Arad. "Victima este semiconstienta, cu hemoragie si este predata la Elicopterul SMURD", a spus Plesca. ...continuare.

Gheorghe Falca: Municipalitatea solicita MApN o intalnire pentru clarificarea situatiei Cetatii Aradului

publicat 2018-10-30 20:00:18 (Romania-TV)
Gheorghe Falca: Municipalitatea solicita MApN o intalnire pentru clarificarea situatiei Cetatii Aradului Gheorghe Falca a spus marti, intr-o conferinta de presa, ca demersurile de preluare a Cetatii Aradului de catre municipalitate au inceput inca din 1990, insa pana la aceasta data proiectul nu a fost finalizat. "Asa cum rezulta din documentatia existenta, de 2 ani de zile Ministerul Apararii Nationale inca nu a emis un aviz pentru realizarea investitiilor la Unitatea Militara Gai, neexistand, din 2016 pana in prezent, nicio intalnire intre MApN si primarul municipiului Arad, pe aceasta tema",... ...continuare.

Romanul care a fost anuntat la telefon ca a murit. Vecin: "Ioane, si acum ce faci?"

publicat 2018-10-30 18:00:12 (ProTV)
Un barbat din judetul Constanta a primit cu uimire vestea ca ar fi fost declarat mort, în judetul Arad. ...continuare.

Muncitorii romani inlocuiti cu cei indieni. Companii mari apeleaza la angajati straini pe fondul crizei fortei de munca

publicat 2018-10-29 13:00:13 (Romania-TV)
Muncitorii romani inlocuiti cu cei indieni. Companii mari apeleaza la angajati straini pe fondul crizei fortei de munca Companii mari din judetul Arad care nu mai gasesc forta de munca calificata sunt nevoite sa apeleze, in ultimul an, la muncitori din India, adusi de o firma de recrutare atat pentru ca sunt considerati bine calificati, cat si pentru ca sunt vorbitori de limba engleza si se integreaza usor in fabrici. O firma din Arad s-a specializat exclusiv pe rectrutarea indienilor, iar in ultimele luni a adus zeci de muncitori pentru firme care nu gaseau oameni la nivel local. Patronul firmei de recrutare,... ...continuare.

Tragedie in Romania! Un copil de opt ani a murit intr-un mod ingrozitor

publicat 2018-10-27 22:45:02 (Antena3)
Tragedie in Romania! Un copil de opt ani a murit intr-un mod ingrozitor Un baietel de opt ani din judetul Arad a murit, sambata, dupa ce a fost surprins de un zid din caramida care s-a prabusit, la o casa nelocuita a familiei. Baiatul a suferit rani grave si a fost... ...continuare.

Tragedie in Romania! Un copil de opt ani a murit intr-un mod ingrozitor de fata cu tatal sau

publicat 2018-10-27 21:30:07 (Evenimentul-Zilei)
Un baiat de opt ani a murit, sambata, in judetul Arad, dupa ce un stalp de caramida s-a prabusit peste el. Scena s-a petrecut sub privirile tatalui sau. ...continuare.

Un tanar de 27 de ani din Arad a iesit din casa si nu s-a mai intors. Politistii cer ajutorul populatiei

publicat 2018-10-27 21:15:02 (Antena3)
Un tanar de 27 de ani din Arad a iesit din casa si nu s-a mai intors. Politistii cer ajutorul populatiei Un tanar de 27 de ani, din Arad, este de negasit de doua zile, dupa ce a iesit din casa si nu s-a mai intors.  Florin Goman are 1,65 metri inaltime, 55 de kilograme, par negru, tuns scurt si... ...continuare.

Un baiat de opt ani, din judetul Arad, a murit dupa ce un stalp de caramida a cazut peste el

publicat 2018-10-27 20:15:03 (CanCan)
Un baiat de opt ani, din judetul Arad, a murit dupa ce un stalp de caramida a cazut peste el Un baiat in varsta de opt ani a murit, sambata, in localitatea Seleus, din judetul Arad, dupa ce un stalp de caramida al unei porti a cazut peste el, politistii deschizand un dosar penal pentru ucidere din culpa, transmite Mediafax.ro. Incidentul a avut loc, sambata, in localitatea Seleus, din judetul Arad. Potrivit reprezentantilor Inspectoratului Judetean […] The post Un baiat de opt ani, din judetul Arad, a murit dupa ce un stalp de caramida a cazut peste el appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Tragedie in Arad: Un copil de opt ani a murit dupa ce un zid din caramida s-a prabusit peste el

publicat 2018-10-27 20:00:20 (Romania-TV)
Tragedie in Arad: Un copil de opt ani a murit dupa ce un zid din caramida s-a prabusit peste el Incidentul a avut loc in localitatea aradeana Seleus, unde familia copilului decedat detine o a doua casa, care este nelocuita. Baietelul de opt ani si fratele sau mai mic se jucau in curte, in momentul in care zidul din caramida al portii s-a prabusit. Caramizile au cazut peste fratele mai mare, care a fost ranit grav si a fost scos dintre daramaturi de catre tatal sau, aflat in curte in momentul cedarii zidului. Purtatorul de cuvant al Politiei Judetene Arad, Claudia Iuga, a declarat pentru... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com