CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Top ponturi ca sa faci din calcatul rufelor o placere

publicat 2018-04-18 00:15:17 (Romania-TV)
Top ponturi ca sa faci din calcatul rufelor o placere Vrei sa stii cateva ponturi care pot face din calcatul rufelor o placere? Citeste in continuare. Calca rufele in dormitor. Vei putea folosi patul pentru a sorta hainele, iar de la calcat le poti pune direct pe umerase in sifonier. Poti reduce timpul de calcare al rufelor daca sub husa mesei de calcat pui folie de aluminiu. Folia va reflecta caldura fierului de calcat si astfel, rufele vor avea caldura din doua parti. Incepe cu hainele care n-au nevoie de multa caldura pentru a se calca si... ...continuare.

Calendar menstrual. Cum sa concepi un copil sau sa eviti o sarcina, folosind metoda calendarului

publicat 2018-04-18 00:15:17 (Romania-TV)
Calendar menstrual. Cum sa concepi un copil sau sa eviti o sarcina, folosind metoda calendarului Pentru a fi sigura de acuratetea metodei calendarului, trebuie sa-ti urmaresti ciclul menstrual pe cel putin 6 luni. Poti face acest lucru avand la indemana un calendar obisnuit sau o aplicatie. La finalul articolului vei gasi cateva recomandari cu aplicatii pentru calendar menstrual. Asadar, incepe prin a-ti nota in calendar menstrual prima zi a sangerarii menstruale (ziua 1) din fiecare luna. Urmareste cate zile s-au scurs intre ziua 1 din prima luna fata de ziua 1 din a doua luna si tot... ...continuare.

Ce dureri poti ameliora daca te apesi zilnic, timp de cateva minute, in acest loc!

publicat 2018-04-18 00:15:17 (Realitatea-TV)
Ce dureri poti ameliora daca te apesi zilnic, timp de cateva minute, in acest loc! Medicina alternativa nu are efecte secundare sau riscuri. Exista o tehnica derivata din acupunctura care presupune apasarea unui punct in organism, pentru a imbunatati starea de sanatate. Punctul LV3, aflat intre oasele metatarsiene, are o putere incredibila de a imbunatati starea de sanatate. Iata ce beneficii ai daca apesi acest punct!Scapi de stresReflexologia moderna afirma ca prin apasarea punctului LV3 se reduce nivelul de stres si oboseala si creste capacitatea de concentrare.Te scapa... ...continuare.

Avioanele comerciale americane ar putea fi silite sa ocoleasca Rusia

publicat 2018-04-18 00:15:17 (Realitatea-TV)
Avioanele comerciale americane ar putea fi silite sa ocoleasca Rusia Purtatoarea de cuvant a diplomatiei americane a declarat ca Departamentul de Stat nu doreste perturbari in transportul aerian, de aceea incearca sa obtina un "aranjament functional" dupa ce guvernul rus a anulat o intalnire ce trebuia sa aiba loc zilele trecute la Washington pentru reinnoirea acordului.  Potrivit Reuters, companiile aeriene studiaza deja posibilitatea unor rute care sa nu treaca prin spatiul aerian al Rusiei.Tensiunile intre Moscova si Washington au escaladat in ultima... ...continuare.

Razvan Burleanu, Ionut Lupescu sau Marcel Puscas? Aici ai toate informatiile despre alegerile FRF

publicat 2018-04-18 00:15:17 (Realitatea-TV)
Razvan Burleanu, Ionut Lupescu sau Marcel Puscas? Aici ai toate informatiile despre alegerile FRF Astazi este ziua Z in fotbalul romanesc, ziua in care vom cunoaste numele noului presedinte al FRF pentru urmatorii patru ani. Razvan Burleanu, Ionut Lupescu, Marcel Puscas si Ilie Dragan sunt candidatii la cea mai importanta functie din fotbalul nostru. va ofera mai jos toate detaliile, adica prin care se desfasoara alegerile si celor patru candidati La alegerile pentru presedintia FRF, care vor incepe la ora 11:00, vor avea drept de vot 257 de membri afiliati. este singurul site de stiri... ...continuare.

Donald Trump: Statele Unite si Coreea de Nord au purtat discutii directe la nivel inalt

publicat 2018-04-18 00:15:16 (Mediafax)
Donald Trump: Statele Unite si Coreea de Nord au purtat discutii directe la nivel inalt Presedintele Statelor Unite, Donald Trump, a anuntat, marti, ca Washingtonul a purtat discutii directe la nivel inalt cu Phenianul in vederea organizarii viitoarei intalniri cu liderul nord-coreean Kim Jong-un, relateaza site-ul postului CNN. ...continuare.

Dificilul triumf al Arcului de Triumf

publicat 2018-04-18 00:15:03 (CanCan)
Cu prilejul zilei de 18 aprilie, Ziua Internationala a monumentelor si a siturilor, Administratia Monumentelor si Patrimoniului Turistic incurajeaza publicul sa exploreze si sa pretuiasca patrimoniul cultural al capitalei, dar si sa redescopere monumentele de for public.   Pentru ca, din 1983 incoace, dupa o initiativa UNESCO, sarbatorim Ziua Internationala a Monumentelor si Siturilor, o […] The post Dificilul triumf al Arcului de Triumf appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Alternativele la tigarile traditionale - un nou mar al discordiei pe piata tutunului

publicat 2018-04-18 00:15:03 (Bursa)
Alternativele la tigarile traditionale - un nou mar al discordiei pe piata tutunului * Un proiect legislativ aflat in dezbatere urmareste interzicerea in spatiile publice a tigaretelor electronice si a dispozitivelor pentru fumat care nu ard tutunul La scurt timp dupa ce doua din cele trei mari companii producatoare de tigarete de la noi au lansat, pe piata noastra, dispozitive pentru fumat care incalzesc tutunul fara a-l arde, in Parlament a aparut o noua initiativa legislativa care interzice atat utilizarea in public a acestor noi alternatrive la fumatul traditional,... ...continuare.

'Oferta consortiului SNAM pentru DESFA - 535 milioane de euro'

publicat 2018-04-18 00:15:03 (Bursa)
* Potrivit Kathimerini, consortiul condus de SNAM a oferit pentru DESFA cu 78 de milioane de euro mai mult decat consortiul in care este implicat Transgaz * Autoritatile cer consortiului condus de SNAM sa-si imbunatateasca oferta pentru DESFA Agentia de Privatizare din Grecia (HRDAF) a cerut, la inceputul aceste saptamani, consortiului condus de grupul italian SNAM sa depuna o oferta imbunatatita pentru o participatie de 66% in operatorul retelei de gazoducte din Grecia, DESFA,... ...continuare.

Deloitte: 'Majoritatea directorilor financiari nu iau in calcul investitiile, in 2018'

publicat 2018-04-18 00:15:03 (Bursa)
Cei mai multi dintre directorii financiari ai companiilor din tara noastra sustin ca anul acesta se vor axa pe consolidarea afacerilor lor, si nu pe noi investitii, arata un studiu efectuat de compania de consultanta Deloitte in 12 state, printre care si Romania. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro