EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Bursele asiatice au inchis in depreciere

publicat 2018-08-16 14:30:02 (Bursa)
Bursele asiatice au inchis in depreciere Principalii indici ai burselor asiatice au inchis sedinta de tranzactionare de astazi in depreciere. ...continuare.

Doliu in lumea sportului! O fosta campioana olimpica la gimnastica a murit la 49 de ani

publicat 2018-08-16 14:30:02 (Antena3)
Doliu in lumea sportului! O fosta campioana olimpica la gimnastica a murit la 49 de ani Fosta campioana olimpica la gimnastica, rusoaca Elena Susunova a murit la 49 de ani, a anuntat presa internationala. Susunova a castigat medalia de aur la individual compus in 1988 , la Jocurile Olimpice ... ...continuare.

A avut ȘOCUL vietii lui! Descoperirea INGROZITOARE pe care a facut-o un roman in compartimentul motor al masinii sale - FOTO

publicat 2018-08-16 14:30:02 (Antena-1)
Un sofer a descoperit, joi, un sarpe de peste un metru lungime care se afla in compartimentul motor al masinii sale. Barbatul a cerut ajutorul jandarmilor, care la randul lor au chemat pompierii. ...continuare.

DOLIU in lumea sportului: marea gimnasta, Elena Susunova, cea care s-a luptat pentru AUR cu Daniela Silivas, a murit! Boala a rapus-o la 49 de ani...

publicat 2018-08-16 14:30:02 (Antena-1)
Sportul mondial este in doliu. Fosta campioana olimpica la gimnastica, rusoaica Elena Susunova a murit la 49 de ani, dupa cum anunta presa internationala. ...continuare.

CURS BNR: vesti bune pentru romanii cu credite in euro

publicat 2018-08-16 14:15:19 (Romania-TV)
CURS BNR: vesti bune pentru romanii cu credite in euro CURS VALUTAR. Leul s-a apreciat usor fata de moneda euro, cu 0,04 bani (0,01%), cursul de schimb coborand joi la 4,6586 lei/euro, fata de 4,6590 lei/euro marti, potrivit datelor publicate de Banca Nationala a Romaniei. In schimb, leul a pierdut 1,22 bani (0,30%) in fata dolarului american, care a fost cotat la 4,0972 lei, fata de 4,0854 lei/dolar, cat a fost pe data de 14 august. Francul elvetian s-a apreciat cu 0,35 de bani (0,08%), pana la 4,1247 lei/franc, fata de 4,1212 lei/franc, cat a... ...continuare.

Mr. Laurentiu Cazan, coordonatorul jandarmilor: Am descoperit un autoturism cu sticle incendiare

publicat 2018-08-16 14:15:19 (Romania-TV)
Mr. Laurentiu Cazan, coordonatorul jandarmilor: Am descoperit un autoturism cu sticle incendiare "Pe timpul restabilirii ordinii publice, pe zona Bd Ion Mihalache, in timp ce colegii nostri actionau, am descoperit un autoturism cu sticle incendiare, de unde oamenii se aprovizionau", a afirmat Laurentiu Cazan. El a apreciat ca s-a intervenit exact la momentul potrivit, pentru ca au avut loc violente impotriva fortelor de ordine. "Daca ordinea nu ar fi fost restabilita, probabil am fi avut violente si mai mari. Am fi avut jandarmi incendiati", a subliniat Cazan. "Nu am ce sa-mi reprosez... ...continuare.

Accident feroviar in Dambovita. Doua persoane sunt ranite

publicat 2018-08-16 14:15:19 (Romania-TV)
Accident feroviar in Dambovita. Doua persoane sunt ranite "Utilaj CFR deraiat intre statiile CFR Titu, respectiv Boteni cu 2 victime constiente, intervine detasamentul Titu cu 1 ASAS (autospeciala de stingere cu apa si spuma, n.r.) si un echipaj descarcerare, un elicopter SMURD, doua echipaje SAJ Dambovita'', precizeaza Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta (ISU) Dambovita. Deocamdata nu se stie din ce cauza a deraiat utilajul CFR. ...continuare.

Un sofer a sunat la 112 dupa ce a vazut ce sarpe avea in masina

publicat 2018-08-16 14:15:19 (Romania-TV)
Un sofer a sunat la 112 dupa ce a vazut ce sarpe avea in masina Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Mehedinti, pompierii au intervenitjoi pentru indepartarea unui  sarpe de 120 de centimetri dintr-un autoturism din Drobeta Turnu Severin. "La solicitarea Inspectoratului Judetean de Jandarmi, un echipaj de pompieri din cadrul Detasamentului Drobeta Turnu Severin a intervenit pentru indepartarea unui sarpe dintr-un autoturism parcat pe strada Topolnitei din municipiu. Pompierii au capturat reptila, un sarpe de casa, cu o... ...continuare.

Profetia pictata a parintelui Arsenie Boca. Imaginea care iti da fiori!

publicat 2018-08-16 14:15:19 (Realitatea-TV)
Profetia pictata a parintelui Arsenie Boca. Imaginea care iti da fiori! Pe pojghita varului de fresca din pronaosul bisericii din Draganescu, pe care Arsenie Boca a pictat-o incepand cu anul 1968, parintele a strecurat inexplicabil cateva imagini premonitorii, neobisnuite prin actualitatea lor: telefonul mobil, turnurile gemene incendiate pe 11 septembrie la New York sau naveta Discovery. Desi plasate vizibil pe cei doi pereti laterali de la intrare, scenele respective nu sunt usor de observat, parand a se dizolva pana la contopire in multitudinea altor scene... ...continuare.

Dan Vasile Mihale: Și totusi, cine a adus huliganii in Piata Victoriei?

publicat 2018-08-16 14:15:19 (Realitatea-TV)
Dan Vasile Mihale: Și totusi, cine a adus huliganii in Piata Victoriei? Dupa sase zile de la "mineriada" Jandarmeriei, autoritatile nu pot sa raspunda la cateva intrebari simple. Prima: cine a adus huliganii in strada? A doua: cine sunt huligani? Și a treia: ce resorturi i-a impins pe acestia in Piata, in cazul in care nu au fost plantati acolo de nimeni? Autoritatile statului, patronate de PSD-ALDE, au gestionat prost si acest scandal ale carui ecouri se aud inca in lumea intreaga. Au trecut sase zile de la violente si nu avem nicio demisie de onoare. Politicul... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com