EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




USR Bucuresti cere explicatii Prefecturii despre interventia jandarmilor in Piata Victoriei

publicat 2018-08-13 14:15:16 (Libertatea)
USR Bucuresti cere explicatii Prefecturii despre interventia jandarmilor in Piata Victoriei. Reprezentantii Uniunii Salvati Romania vor depune, luni, la Prefectura Capitalei o solicitare pentru a fi facute publice informatii despre ordinele date de Prefectul Bucurestiului jandarmilor pentru a interveni in forta la mitingul diasporei din 10 august. "Astazi, la ora 15:00, reprezentantii USR Bucuresti vor […] Post-ul USR Bucuresti cere explicatii Prefecturii despre interventia jandarmilor... ...continuare.

VIDEO Gest de mare campion al lui Rafa Nadal » A oprit finala si a schimbat decizia arbitrului!

publicat 2018-08-13 14:15:10 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Gest de mare campion al lui Rafa Nadal » A oprit finala si a schimbat decizia arbitrului! Rafael Nadal (32 de ani, 1 ATP) s-a impus la turneul de la Toronto, 6-2, 7-6 în fata lui Stefanos Tsitsipas (20 de ani, 15 ATP). Spaniolul a produs unul dintre cele mai discutate momente ale finalei. În al doilea set, când conducea cu 5-3, Tsitsipas a servit, dar din tribuna s-a auzit un strigat care l-a derutat si a trimis gresit. Grecul a facut semn catre arbitru, dar acesta i-a spus ca nu poate face decât un anunt la statie si atât. ... ...continuare.

VIDEO Wayne Rooney a extaziat Statele Unite! Cursa FABULOASA: tackling dezarmant si assist savuros in 20 de secunde

publicat 2018-08-13 14:15:10 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Wayne Rooney a extaziat Statele Unite! Cursa FABULOASA: tackling dezarmant si assist savuros in 20 de secunde Wayne Rooney (32 de ani) a parasit în aceasta vara Premier League, alegând, la fel ca alti mari jucatori, calea Statelor Unite. Fostul atacant legendar al lui United si al nationalei Angliei evolueaza pentru D.C. United, iar duminica a reusit o faza incredibila! În prelungirile partidei pe care echipa sa a disputat-o cu Orlando City, Rooney a creat într-un mare stil faza din care D.C. United a înscris golul victoriei. ... ...continuare.

SOLICITARE ULUITOARE la 112 - Ce a cerut un protestatar dupa ce a fost amendat de jandarmi

publicat 2018-08-13 14:15:05 (Click)
SOLICITARE ULUITOARE la 112 - Ce a cerut un protestatar dupa ce a fost amendat de jandarmi Protestatarul amendat duminica pentru injurii a sunat la 112 in cursul noptii, pentru a cere consultanta juridica, a declarat luni, pentru AGERPRES, seful Jandarmeriei Sibiu, Costel Dogaru. Citeste mai departe... ...continuare.

Marius Pieleanu, atac neasteptat la adresa PSD: Din acest motiv vor pierde alegerile

publicat 2018-08-13 14:15:05 (Click)
Marius Pieleanu, atac neasteptat la adresa PSD: Din acest motiv vor pierde alegerile Sociologul Marius Pieleanu sustine ca PSD nu va pierde alegerile pentru incidentele din Piata Victoriei sau din cauza altor scandaluri ci pentru ca in doi ani de zile nu au realizat niciun kilometru de autostrada, niciun spital si nicio investitie publica majora. Citeste mai departe... ...continuare.

Florin Morariu, 'eroul cu facalet' de la Londra, va fi premiat de Politia Metropolitana pentru curajul din timpul atacului terorist din 2017

publicat 2018-08-13 14:15:05 (Click)
Florin Morariu, 'eroul cu facalet' de la Londra, va fi premiat de Politia Metropolitana pentru curajul din timpul atacului terorist din 2017 Florin Morariu, supranumit "eroul cu facalet de la Londra", care va primi distinctia "The Queen's Commendation for Bravery" din partea Marii Britanii pentru faptele de care a dat dovada in timpul atacului terorist din iunie 2017, anunta ca va fi premiat si de Citeste mai departe... ...continuare.

VIDEO Jandarmeria Capitalei,REACȚIE la imaginile in care sunt agresate persoane pasnice: Nu ne fac CINSTE. Sunt cazuri izolate, nu anuleaza legalitatea actiunii

publicat 2018-08-13 14:15:05 (Click)
VIDEO Jandarmeria Capitalei,REACȚIE la imaginile in care sunt agresate persoane pasnice: Nu ne fac CINSTE. Sunt cazuri izolate, nu anuleaza legalitatea actiunii Purtatorul de cuvant al Jandarmeriei Capitalei, Georgian Enache, a comentat imaginile in care persoane care par pasnice sunt agresate de jandarmi, inclusiv o echipa a Digi24, mentionand ca sunt cazuri izolate si ca aceste imagini "nu fac cinste" jandarmilor. Citeste mai departe... ...continuare.

RASTURNARE de situatie: jandarmerita batuta de protestatari nu poate fi externata - Ce au descoperit medicii

publicat 2018-08-13 14:15:05 (Click)
RASTURNARE de situatie: jandarmerita batuta de protestatari nu poate fi externata - Ce au descoperit medicii Rasturnare de situatie. Jandarmerita batuta la proteste nu poate fi externata.Dupa violentele din Piata Victoriei de vineri seara, tanara de 23 de ani a ajuns la spital. Citeste mai departe... ...continuare.

Purtatorul de cuvant al Jandarmeriei Capitalei, MESAJ catre protestatari: Cand va trece emotia si manipularea vor vedea ca actiunea a fost justificata

publicat 2018-08-13 14:15:05 (Click)
Purtatorul de cuvant al Jandarmeriei Capitalei, MESAJ catre protestatari: Cand va trece emotia si manipularea vor vedea ca actiunea a fost justificata Georgian Enache, purtatorul de cuvant al Jandarmeriei Capitalei, a transmis protestatarilor ca atunci cand va trece "emotia si manipularea" si vor deveni "rationali", vor vedea ca actiunea Jandarmeriei de la protestul de pe 10 august a fost "justificata". Citeste mai departe... ...continuare.

ULTIMA ORA Premierul Viorica Dancila a convocat ministrii in regim de URGENȚA pentru o sedinta

publicat 2018-08-13 14:15:05 (Click)
ULTIMA ORA Premierul Viorica Dancila a convocat ministrii in regim de URGENȚA pentru o sedinta Informatii de ultima ora. Premierul Viorica Dancila a convocat ministrii intr-o sedinta de urgenta.Astazi, Dancila s-a intors din concendiu cu o zi mai devreme decat era programat si a decis sa faca o sedinta cu ministrii din subordinea ei pentru a discuta despre Citeste mai departe... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com