CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Unirea Basarabiei cu regatul Romaniei, o istorie oficiala

publicat 2018-03-26 14:00:13 (Mediafax)
Unirea Basarabiei cu regatul Romaniei, o istorie oficiala Istoria unirii Basarabiei cu regatul Romaniei incepe oficial 9 aprilie 1918 (27 martie pe stil vechi) si se incheie pe 28 iunie 1940, cand Rusia anexeaza din nou Basarabia, in urma pactului Ribbentrop-Molotov. ...continuare.

"RO-ALERT" poate fi implementat. Legea privind sistemul de avertizare a populatiei in situatii de urgenta, promulgata

publicat 2018-03-26 14:00:13 (Mediafax)
RO-ALERT poate fi implementat. Legea privind sistemul de avertizare a populatiei in situatii de urgenta, promulgata Presedintele Klaus Iohannis a promulgat, luni, proiectul de lege privind implementarea sistemului de avertizare a populatiei in situatii de urgenta "RO-ALERT". ...continuare.

Dragnea: Aproape toti ministrii se opun descentralizarii. Spun ca este foarte buna, dar nu acum/ Nu e nevoie de modificarea Constitutiei

publicat 2018-03-26 14:00:13 (Mediafax)
Dragnea: Aproape toti ministrii se opun descentralizarii. Spun ca este foarte buna, dar nu acum/ Nu e nevoie de modificarea Constitutiei Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat, luni, ca "aproape toti" ministrii se opun descentralizarii, precizand ca joi va avea o discutie, alaturi de liderul ALDE, Calin Popescu Tariceanu, cu toti membrii Executivului pentru ca "este un proces care trebuie sa inceapa foarte repede". ...continuare.

Spargatorii au furat aur, haine si ceasuri in valoare 100.000 de euro. Pradau in special casele si apartamentele de la parter

publicat 2018-03-26 14:00:12 (Libertatea)
Spargatorii au furat aur, haine si ceasuri in valoare 100.000 de euro. Pradau in special casele si apartamentele de la parter Proprietari de case dar si ai unor apartamente de la parterul blocurilor din judetul Vrancea au fost tintele unor jafuri comise, la pont, de sase indivizi specializati in spargeri. Paguba pe care au facut-o banditii care furau in special ceasuri, haine, aur, parfumuri dar si scule electrice se ridica la peste 100.000 de euro. La […] Post-ul Spargatorii au furat aur, haine si ceasuri in valoare 100.000 de euro. Pradau in special casele si apartamentele de la parter apare prima data in... ...continuare.

Nissan a gasit o intrebuintare pentru bateriile de Leaf schimbate - le foloseste pentru iluminatul stradal (Auto)

publicat 2018-03-26 14:00:12 (Go4IT)
Nissan a gasit o intrebuintare pentru bateriile de Leaf schimbate - le foloseste pentru iluminatul stradal (Auto) Nissan a anuntat proiectul "The Light Reborn", prin intermediul caruia bateriile folosite de la automobilele electrice Leaf vor fi utilizate pentru iluminatul stradal. Stalpii folositi dispun de panouri solare care incarca acumulatorii. Lumina este oferita prin intermediul unor LED-uri, care au un consum redus de energie. Sistemul este testat deja in Namie, Japonia. Acest oras a fost abandonat dupa accidentul nuclear de la Fukushima. Proiectul Nissan ne duce cu gandul la Smart Palms, palmieri... ...continuare.

Hagi = Romania » Capitolul la care "Regele" domina tot fotbalul din tara

publicat 2018-03-26 14:00:11 (Gazeta-Sporturilor)
Hagi = Romania » Capitolul la care Regele domina tot fotbalul din tara 28 la suta dintre jucatorii convocati la primele patru loturi nationale au trecut prin mâinile lui Gheorghe Hagi, cinci dintre ei fiind decisivi în meciurile României de sâmbata seara. Fotbalul românesc da din nou semne de bucurie în ceea ce priveste echipele nationale. ... ...continuare.

Dragnea: Saptamana viitoare vom infiinta o comisie speciala pentru modificarea legislatiei privind securitatea nationala

publicat 2018-03-26 14:00:03 (Capital)
Dragnea: Saptamana viitoare vom infiinta o comisie speciala pentru modificarea legislatiei privind securitatea nationala Presedintele Camerei Deputatilor, Liviu Dragnea, lider al social-democratilor, a anuntat luni ca saptamana viitoare va fi infiintata, cel mai probabil, o comisie parlamentara speciala pentru modificarea legislatiei privind securitatea nationala. ...continuare.

PNL va contesta din nou la Curtea Constitutionala Legile Justitiei

publicat 2018-03-26 14:00:03 (Bursa)
PNL va contesta din nou la Curtea Constitutionala Legile Justitiei PNL a anuntat astazi, dupa raportul final dat de Comisia speciala care a modificat Legile Justitiei, ca le va ataca din nou la Curtea Constitutionala, acuzand ca sedinta comisiei a fost 'sub imperiul grabei si al superficialitatii', relateaza News.ro. ...continuare.

Scandalos! Tatal lui Elon Musk a facut un copil cu fiica vitrega! Ce diferenta de varsta era intre ei

publicat 2018-03-26 14:00:02 (Antena3)
Scandalos! Tatal lui Elon Musk a facut un copil cu fiica vitrega! Ce diferenta de varsta era intre ei Pe cat de fascinanta este viata profesionala a lui Elon Musk, pe atat de controversata este viata privata a tatalui sau. Daca despre mama sa stim ca este o femeie puternica, antreprenoare, care  a... ...continuare.

Rugaciunea pe care trebuie s-o rostesti astazi daca vrei sa te bucuri de protectie DIVINA si prosperitate!

publicat 2018-03-26 14:00:02 (Antena-1)
Rugaciunea pe care trebuie s-o rostesti astazi daca vrei sa te bucuri de protectie DIVINA si prosperitate! Sarbatoare importanta pe 26 martie! Putini sunt cei care stiu caror sfinti este dedicata aceasta zi, dar si ce rugaciune trebuie rostita daca vrem sa ne mearga bine tot anul si avem parte de sanatate, noroc, bani si multa prosperitate! ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro