Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 Pag. urm. »

Gregory Tade a semnat cu Dinamo. Primele declaratii ale atacantului care a mai jucat la Steaua si CFR Cluj

publicat 2018-11-13 15:00:28 (Romania-TV)
Gregory Tade a semnat cu Dinamo. Primele declaratii ale atacantului care a mai jucat la Steaua si CFR Cluj "Cineva mi-a spus ca pentru un fotbalist locul potrivit este pe teren. Sunt bucuros sa anunt ca m-am transferat la Dinamo Bucuresti. Abia astept sa joc din nou. Au fost cateva luni dificile, dar mereu am crezut ca ma asteapta ceva fantastic, asa ca acum sa trecem la treaba. As vrea sa mentionez ca fara ajutorul si energia pozitiva a logodnicei mele Lindsay Hughes, a familiei mele si a prietenilor apropiati, nimic nu ar fi fost posibil, asa ca va multumesc tuturor", a scris Gregory tade, pe... ...continuare.

Dinamo - FCSB, scor 1-1, in Liga I. Gnohere (FCSB) a fost eliminat in minutul 52

publicat 2018-11-12 09:15:14 (Puterea)
Dinamo - FCSB, scor 1-1, in Liga I. Gnohere (FCSB) a fost eliminat in minutul 52 FC Dinamo a remizat, duminica, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), in derbiul cu FCSB, din etapa a XV-a a campionatului national de fotbal, Liga I. In urma acestui rezultat, FCSB ramane pe locul 2 in clasament, cu 28 de puncte, la doua puncte de liderul CFR Cluj. Dinamo acumuleaza 17 puncte si ocupa locul 9. Au marcat: Salomao '40 (p) / Tanase '48. 1-0: In minutul 38, Kovacs a dictat penalti pentru Dinamo, in urma unui fault al lui Balgradean asupra lui Popa. Salomao a transformat lovitura de... ...continuare.

Dinamo a fost aproape sa dea lovitura, cu FCSB: Derbiul de Romania s-a terminat egal, cu doua penaltiuri si cu Gnohere eliminat - VIDEO

publicat 2018-11-12 02:15:02 (Click)
Dinamo a fost aproape sa dea lovitura, cu FCSB: Derbiul de Romania s-a terminat egal, cu doua penaltiuri si cu Gnohere eliminat - VIDEO FC Dinamo a remizat, duminica, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), in derbiul cu FCSB, din etapa a XV-a a campionatului national de fotbal, Liga I. In urma acestui rezultat, FCSB ramane pe locul 2 in clasament, cu 28 de puncte, la doua puncte de liderul CFR Cluj. Citeste mai departe... ...continuare.

FC Voluntari, mutare surpriza pe banca tehnica. A adus un fost antrenor de la Steaua si CFR Cluj

publicat 2018-11-08 18:45:15 (Romania-TV)
FC Voluntari, mutare surpriza pe banca tehnica. A adus un fost antrenor de la Steaua si CFR Cluj Cristiano Bergodi, care a pregatit ultima data echipa Modena FC, in anul 2016, a antrenat in Romania urmatoarele formatii: FC National Bucuresti, CFR Cluj, Rapid Bucuresti, Politehnica Iasi, Steaua Bucuresti si ASA Targu Mures. FC Voluntari a inceput campionatul cu Daniel Oprita antrenor principal, dar acesta a demisionat dupa cinci etape in care ilfovenii au obtinut un singur punct. Dinu Todoran a devenit apoi antrenorul echipei FC Voluntari, fiind supervizat de directorul tehnic Ioan... ...continuare.

Liga 2, etapa a 14-a. S-au jucat deja doua meciuri. Program si rezultate. Bogdan Lobont a preluat pe U Cluj

publicat 2018-10-27 00:45:26 (Libertatea)
Liga 2, etapa a 14-a. S-au jucat deja doua meciuri. Program si rezultate. Bogdan Lobont a preluat pe U Cluj Liga 2, etapa a 14-a. Runda programeaza derby-urile ASU Poli – UTA, Chindia – Sportul Snagov si Petrolul – Farul. 25 octombrie Universitatea Cluj – ACS Poli Timisoara 4-0 Bogdan Lobont, 40 de ani, urmeaza sa devina noul antrenor al lui U Cluj, echipa de pe locul 4 din liga secunda. „Lobby”, care nu detine […] Post-ul Liga 2, etapa a 14-a. S-au jucat deja doua meciuri. Program si rezultate. Bogdan Lobont a preluat pe U Cluj apare prima data in... ...continuare.

Doi jucatori si doi oameni din staff au jucat in DEZASTRUL cu Lituania de la Cluj!

publicat 2018-10-09 09:45:08 (Gazeta-Sporturilor)
Doi jucatori si doi oameni din staff au jucat in DEZASTRUL cu Lituania de la Cluj! Lituania e una dintre clientele României, 10 victorii din 11 jocuri pentru "tricolori", dar o corectie istorica pentru noi a ramas pe retina: 0-3 la Cluj, cu Victor Piturca pe banca, în debutul campaniei pentru CM 2010! Meciul se disputa în septembrie 2008, iar pentru partida de joi, de la Vilnius, mai exista patru supravietuitori care au patit rusinea din Ardeal. ... ...continuare.

CFR Cluj a remizat, 0-0, cu Universitatea Craiova in etapa a zecea din Liga I Betano

publicat 2018-10-01 23:45:08 (Mediafax)
CFR Cluj a remizat, 0-0, cu Universitatea Craiova in etapa a zecea din Liga I Betano Alexandru Mitrita, cel mai bun jucator al Craiovei, a ratat incredibil o lovitura de la 11 metri, in duelul cu CFR. Mingea trimisa de starul lui Mangia a trecut la metri buni peste transversala lui Arlauskis, iar partida dintre CFR Cluj si Universitatea Craiova s-a terminat asa cum a inceput, 0-0. ...continuare.

CUPA ROMANIEI: Echipele calificate in OPTIMI. Rezultatele complete

publicat 2018-09-28 00:45:10 (Puterea)
CUPA ROMANIEI: Echipele calificate in OPTIMI. Rezultatele complete Douasprezece echipe din Liga I, Universitatea Craiova, detinatoarea trofeului, FC Voluntari, ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe, Dinamo Bucuresti, Politehnica Iasi, Dunarea Calarasi, FC Hermannstadt, FC Viitorul Constanta, CFR Cluj, Astra Giurgiu, Gaz Metan Medias si FCSB, doua din esalonul secund, CS Mioveni, Universitatea Cluj, si doua din liga a treia, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, AFC Turris-Oltul Turnu Magurele, s-au calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Tragerea la... ...continuare.

Hermannstadt - CFR Cluj 0-1 in etapa a 9-a din Liga 1. Tucudean duce campioana pe locul 1. VEZI CLASAMENTUL

publicat 2018-09-22 17:45:13 (Romania-TV)
Hermannstadt - CFR Cluj 0-1 in etapa a 9-a din Liga 1. Tucudean duce campioana pe locul 1. VEZI CLASAMENTUL CFR Cluj a fost inexistenta in primele 45 de minute. Toni Conceicao a pastrat patru dintre oamenii ofensivi, Costache, Ionita, Mailat si Tambe, pe banca de rezerve, iar jocul in jumatatea adversa de teren a avut de suferit. Cea mai mare sansa de gol a primei parti a venit in cel de-al doilea minut de prelungire. Arlauskis a avut o interventie miraculoasa la sutul francezului N'Kololo. Tot sibienii au fost mai periculosi si dupa pauza. Tsomou a scapat singurul cu Arlauskis in minutul 56, dar... ...continuare.

Liga 1, astazi incepe etapa a 9-a. Programul complet al meciurilor si clasamentul la zi

publicat 2018-09-21 14:45:17 (Romania-TV)
Liga 1, astazi incepe etapa a 9-a. Programul complet al meciurilor si clasamentul la zi Derby-ul acestei runde va fi meciul dintre CS Universitatea Craiova si FC Viitorul Constanta, in timp ce Dinamo joaca in deplasare, la Iasi, iar FCSB intalneste, pe teren prorpiu, Dunarea Calarasi. Codasele Concordia Chiajna si FC Voluntari vor juca in deplasare impotriva echipelor FC Botosani, respectiv Sepsi Sfantu Gheorghe. Programul complet: Vineri, 21 septembrie, ora 18:00 ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe - FC Voluntari Vineri, 21 septembrie, ora 21:00 ACSM Politehnica Iasi - Dinamo 1948... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 Pag. urmatoare »