Burleanu lamureste situatia lui Contra la nationala

Burleanu lamureste situatia lui Contra la nationala Razvan Burleanu, presedintele Federatiei Romane de Fotbal, a pus capat speculatiilor in ceea ce-l priveste pe selectionerul Cosmin Contra si viitorul acestuia la carma primei reprezentative. ...continuare.

Doliu in televiziunea romaneasca. Prezentatoarea de la "Steaua fara nume" si "Floarea din gradina" a murit

Doliu in televiziunea romaneasca. Prezentatoarea de la "Steaua fara nume" si "Floarea din gradina" a murit Simona Patraulea si-a facut debutul la Televiziunea Romana la prima editie a festivalului Cerbul de Aur.  Ulterior, a prezentat emisiunile "Steaua fara nume" si "Cu masca, fara masca". Ea a fost, timp de 13 ani, gazda emisiunii in care si-au facut debutul nume mari ale folclorului romanesc, printre care Nicolae Furdui Iancu, Veta Biris, Sava Negrean Brudascu, Maria Dragomiroiu, Nicolae Rotaru, Nicolae Muresan. Intr-un interviu acordat in anul 2016 pentru TVR 2, prezentatoarea a povestit ce... ...continuare.

liveTEXT de la 14:30 Hermannstadt - Botosani. Meciul a fost reprogramat pentru azi din cauza cetii

liveTEXT de la 14:30 Hermannstadt - Botosani. Meciul a fost reprogramat pentru azi din cauza cetii Partida dintre AFC Hermannstadt si AFC Botosani, programata initial pentru ieri, ora 17:30, a fost amânata. Meciul se va juca azi, de ora 14:00, în direct la TV Digi Sport, Telekom, Look si liveTEXT pe GSP.RO. "Centralul" Andrei Chivulete a luat decizia ca partida de pe stadionul Trans-sil din Târgu Mures sa fie amânata din cauza cetii. Vizibilitatea era sub 30 de metri, ceea ce contravine regulamentelor în vigoare. ... ...continuare.

FC Voluntari, mutare surpriza pe banca tehnica. A adus un fost antrenor de la Steaua si CFR Cluj

FC Voluntari, mutare surpriza pe banca tehnica. A adus un fost antrenor de la Steaua si CFR Cluj Cristiano Bergodi, care a pregatit ultima data echipa Modena FC, in anul 2016, a antrenat in Romania urmatoarele formatii: FC National Bucuresti, CFR Cluj, Rapid Bucuresti, Politehnica Iasi, Steaua Bucuresti si ASA Targu Mures. FC Voluntari a inceput campionatul cu Daniel Oprita antrenor principal, dar acesta a demisionat dupa cinci etape in care ilfovenii au obtinut un singur punct. Dinu Todoran a devenit apoi antrenorul echipei FC Voluntari, fiind supervizat de directorul tehnic Ioan... ...continuare.

Astafei si Ferfelea fac show la noua echipa din Targu Mures! Primul a dat 10 goluri intr-un meci

Astafei si Ferfelea fac show la noua echipa din Targu Mures! Primul a dat 10 goluri intr-un meci Noua echipa a municipalitatii din Târgu Mures, CSM, face legea în principalul campionat judetean. Formatia conduce în clasamentul Ligii a IV-a cu 30 de puncte din zece meciuri si are un golaveraj graitor, 70-7. ... ...continuare.

VIDEO | FC Hermannstadt, prima sfertfinalista a Cupei Romaniei

VIDEO | FC Hermannstadt, prima sfertfinalista a Cupei Romaniei FC Hermannstadt a invins FC Voluntari cu scorul de 3-0, in optimile de finala ale Cupei Romaniei. Partida s-a disputat pe arena "Trans-Sil" din Targu Mures, in fata a aproximativ 200 de spectatori. Jordan Nkololo a deschis scorul in minutul 38. Petrisor Petrescu a dublat avantajul gazdelor in minutul 51, din penalty.Miranda Alves, debutant la sibieni, a stabilit scorul final in minutul 90+1.Vezi pe realitateasportiva.net toate golurile inscrise de FC Hermannstadt.In sezonul trecut, FC... ...continuare.

HERMANNSTADT - FCSB 1-3 // Cinci la un loc nu fac cat marca FCSB! Traditia Stelei, dusa mai departe la Targu Mures

HERMANNSTADT - FCSB 1-3 // Cinci la un loc nu fac cat marca FCSB! Traditia Stelei, dusa mai departe la Targu Mures FCSB a învins-o clar în aceasta seara pe Hermannstadt, 3-1. Și redenumita, echipa lui Becali continua sa atraga lumea, mai ales în provincie. La Târgu Mures, Hermannstadt a adunat mai multi spectatori decât în precedentele cinci partide considerate pe teren propriu.  Românii înca mai sunt fascinati de echipa lui Becali mai mult decât de alta din campionat. ... ...continuare.