Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 Pag. urm. »

Dinamo, prima victorie in aceste sezon de Liga 1. S-au marcat sase goluri in repriza a doua a meciului cu Clinceniul

publicat 2019-08-02 23:17:00 (Romania-TV)
Dinamo, prima victorie in aceste sezon de Liga 1. S-au marcat sase goluri in repriza a doua a meciului cu Clinceniul Dinamo a marcat primul sau gol in acest campionat in min. 52, prin Daniel Popa, atacant introdus la pauza de antrenorul Sebastian Moga, la capatul unei actiuni in care a trecut de unul singur prin apararea ilfovenilor. Italianul Mattia Montini a majorat diferenta (56), din centrarea lui Deian Sorescu, intrat in min. 34 pe teren. Academica a reusit sa revina pe tabela, prin golurile marcate de slovacul Jakub Vojtus (65) si Robert Ion (73). Popa a completat tripla prin golurile marcate in min.... ...continuare.

FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-2, in etapa a treia din Liga I

publicat 2019-07-26 23:15:13 (Mediafax)
FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-2, in etapa a treia din Liga I Astra Giurgiu s-a impus, vineri, pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-1. Pentru formatia giurgiuveana a fost prima victorie din noul sezon competitional, in timp ce ilfovenii raman cu un singur punct in clasament. ...continuare.