Linia istorica de TRAMVAI ARAD-Ghioroc va fi readusa la viata: Investitie de peste 1.000.000 de euro

publicat 2026-05-24 14:45:09 (Libertatea)
Linia de tramvai interurbana Arad-Ghioroc, inaugurata in 1906 si una dintre cele mai vechi linii electrificate din lume, urmeaza sa fie reabilitata cu fonduri europene. Proiectul vizeaza modernizarea completa a infrastructurii pentru a permite utilizarea tramvaielor moderne. Linia de TRAMVAI ARAD-Ghioroc va fi modernizata Cea mai lunga linie de tramvai interurbana din Romania, care leaga […] ...continuare.
EMAG


© Copyright 2000-2026 iStorm. Toate drepturile rezervate.