Cancelarul german Angela Merkel promite ca va oferi mai mult ajutor in problema imigrantilor

Cancelarul german Angela Merkel promite ca va oferi mai mult ajutor in problema imigrantilor Cancelarul german Angela Merkel a efectuat joi o vizita oficiala in landul german Saxonia, unde a promis ca va ajuta mai mult in problema expulzarilor imigrantilor care nu au primit drept de azi, relateaza site-ul agentiei Dpa. ...continuare.

SUA ameninta ca vor impune mai multe sanctiuni Turciei daca pastorul american nu va fi eliberat

publicat 2018-08-17 03:15:09 (Mediafax)
SUA ameninta ca vor impune mai multe sanctiuni Turciei daca pastorul american nu va fi eliberat Secretarul Trezoreriei Statelor Unite, Steven Mnuchin, a declarat joi ca Washingtonul este pregatit sa impuna mai multe sanctiuni asupra Turciei daca pastorul american Andrew Brunson nu va fi eliberat, relateaza site-ul agentiei Reuters. ...continuare.

FCSB, calificare dramatica in play-off-ul Europa League. Vezi golul marcat de Gnohere in prelungiri!

publicat 2018-08-17 02:00:12 (Realitatea-TV)
FCSB, calificare dramatica in play-off-ul Europa League. Vezi golul marcat de Gnohere in prelungiri! Golurile din FCSB - Hajduk Split au fost marcate de Gnohere ('55 - penalty si '90+3) pentru FCSB si de Said '81 pentru Hajduk.Fotoreporterul realitatea.net a surprins, in cadre succesive, golul victoriei marcat de Gnohere.!FCSB: Balgradean - R. Benzar, Planic, Balasa, Morais - Pintilii (Rusescu '83), L. Filip (Nedelcu '15) - Man, Fl. Tanase (Morutan '46), Teixeira - Gnohere. Antrenor: Nicolae DicaHajduk Split: Posavec - Juranovic, Vucur, Mikulic, Lopez (Gyurcso '65) - Juric (Jairo '56),... ...continuare.

Rapid Viena - FCSB si Dudelange - CFR Cluj, in play-off-ul Europa League! Cand au loc meciurile de intrare in grupe

publicat 2018-08-17 02:00:02 (Antena-1)
Rapid Viena - FCSB/ Dudelange - CFR Cluj, play-off-ul Europa League! Saptamana foarte buna pentru fotbalul romanesc la nivelul echipelor de club. Campioana si vicecampioana Romaniei, CFR Cluj si FCSB, au acces in play-off-ul de intrare in grupele Europa League.  ...continuare.

Rusia avertizeaza ca noile sanctiuni impuse de SUA vor submina procesul de pace in Peninsula Coreea

publicat 2018-08-17 01:30:06 (Mediafax)
Rusia avertizeaza ca noile sanctiuni impuse de SUA vor submina procesul de pace in Peninsula Coreea Ministerul rus de Externe a afirmat joi, printr-un comunicat, ca noile sanctiuni impuse de Statele Unite impotriva unei companii ruse care a colaborat cu statul nord-coreean ar putea submina procesul de pace din Peninsula Coreea, relateaza site-ul agentiei Reuters. ...continuare.

Becali nemultumit de jocul FCSB: "Nu suntem echipa de Europa"

publicat 2018-08-17 01:00:09 (OnlineSport)
Gigi Becali, patronul FCSB, s-a aratat nemultumit de jocul echipei sale in returul cu Hajduk Split, meci castigat de ros-albastri dupa un gol marcat de Harlem Gnohere in minutul 90+3. ...continuare.

FCSB - Hajduk Split 2- 1// Becali a anuntat prima lui Gnohere: "Ii maresc contractul, dar cu aceasta clauza"

publicat 2018-08-17 01:00:06 (Gazeta-Sporturilor)
FCSB - Hajduk Split 2- 1// Becali a anuntat prima lui Gnohere: Ii maresc contractul, dar cu aceasta clauza FCSB s-a calificat în play-off-ul Europa League dupa ce a trecut de Hajduk Split, 2-1. În tur, scorul a fost 0-0. Ambele goluri ale ros-albastrilor au fost marcate de Harlem Gnohere, în minutele 55 si 90+2. ... ...continuare.

Rapid Viena, adversara pentru FCSB in playoff-ul Europa League

publicat 2018-08-17 00:45:12 (OnlineSport)
Echipa austriaca Rapid Viena va fi adversara pentru cei de la FCSB in faza playoff din Europa League, ultimul tur de calificare inaintea grupelor. ...continuare.

publicat 2018-08-17 00:45:08 (Gazeta-Sporturilor)

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 12425 12426 Pag. urmatoare »