Articole

Stiri locale

Stirea cautata nu mai exista in baza noastra de date.

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 12406 12407 Pag. urm. »

Ministrul Carmen Dan, atac fara precedent la adresa Serviciilor, dupa protestul diasporei

publicat 2018-08-19 20:15:13 (Realitatea-TV)
Ministrul Carmen Dan, atac fara precedent la adresa Serviciilor, dupa protestul diasporei Ministrul Afacerilor Interne, Carmen Dan, a anuntat, duminica, ca informarile venite de la servicii referitoare la mitingul din 10 august au avut caracter general si nu au aratat o situatie de criza care, prin complexitate, sa ameninte situatia politica sau sociala. "In completarea si sprijinul activitatilor deja derulate de M.A.I., dupa protest am solicitat acelorasi institutii date, informatii. In legatura cu activarea Centrul National de Ordine Publica, precizez ca informatiile primite... ...continuare.

Liga 1. FCSB invinge Sepsi, desi ros-albastrii au folosit o formula experimentala

Liga 1. FCSB invinge Sepsi, desi ros-albastrii au folosit o formula experimentala FCSB a invins pe teren propriu Sepsi Sfantu Gheorghe cu scorul de 2-0 (0-0), intr-un meci care a avut loc duminica in etapa a 5-a a Ligii I. Vicecampioana Romaniei s-a impus in ciuda unei evolutii neconvingatoare, golurile venind tarziu, din faze fixe. Gnohere a inscris din penalty in minutul 81 dupa un hent comis de Jovanovic. Florinel Coman a transformat o lovitura libera in minutul 85.FCSB a folosit o formula experimentala, pentru ca Nicolae Dica a menajat titulaarii in vederea meciului cu... ...continuare.

Un nou focar de pesta porcina, confirmat de ANSVSA in apropiere de Capitala

publicat 2018-08-19 20:15:11 (Mediafax)
Virusul pestei porcine africane a confirmat la 15 porci dintr-o anexa gospodareasca a unei stane, la 4 km de localitatea Tunari, din judetul Ilfov, a anuntat duminica Autoritatea Nationala Sanitar Veterinara si pentru Siguranta Alimentara (ANSVSA). ...continuare.

FCSB - SEPSI 2-0 // GALERIE FOTO Nu mai e Mbappe! » Florinel Coman a celebrat supergolul din lovitura libera in stilul unui alt mare jucator

publicat 2018-08-19 20:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
FCSB a învins-o pe Sepsi, 2-0, într-un meci din etapa a 5-a a Ligii 1. Gnohere si Florinel Coman au marcat în ultimele 10 minute, iar ros-albastrii obtin victoria de care aveau nevoie înaintea meciului de joi cu Rapid Viena din play-off-ul Europa League. ... ...continuare.

FCSB - SEPSI 2-0 // Eugen Neagoe pune tunurile pe arbitraj: "Tusierul fugea spre careu sa dea penalty, nu mai aveau timp sa marcheze"

Eugen Neagoe, tehnicianul lui Sepsi, a fost extrem de suparat la finalul meciului pierdut în fata celor de la FCSB, 0-2. Antrenorul covasnenilor a criticat arbitrajul în urma penalty-ului dictat în favoarea stelistilor în minutul 80.  "Cred ca FCSB nu si-a creat nicio ocazie pâna la penalty. Am controlat prima repriza, pacat ca n-am reusit sa marcam. Am facut un meci bun, FCSB n-a avut nicio sansa pâna în minutul 80. ... ...continuare.

Fostul sef al lui Dragnea: Pare ca traim in Sicilia perioadei in care totul era condus de Cosa Nostra

publicat 2018-08-19 20:15:03 (Capital)
Deputatul Victor Ponta a sustinut, intr-o postare pe Facebook, ca, in Romania, "boala clientelismului si nepotismului" a ajuns la un nivel cronic, iar promovarile facute de liderul PSD, Liviu Dragnea, se bazeaza pe "niste criterii feudale si mafiote incompatibile cu un stat modern". ...continuare.

Ministrul Carmen Dan face topul manipularilor de dupa protestul din Piata Victoriei

publicat 2018-08-19 20:15:03 (Antena3)
Ministrul Afacerilor Interne a prezentat, duminica, mai multe informatii despre miting pe care le-a catalogat drept manipulari. "Jandarmeria trimisa in punctul de frontiera sa previna oamenii sa vina la... ...continuare.

Dumnezeule, nu se mai opresc! Cutremur dupa cutremur in Indonezia! Un seism de magnitudinea 7,2 a avut loc in insula Lombok

publicat 2018-08-19 20:15:02 (Antena-1)
Un cutremur de 7 grade pe scara Richter a zguduit duminica insula turistica indoneziana Lombok, al doilea seism major din aceasta zi, a anuntat agentia de geofizica a tarii, conform DPA. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 12406 12407 Pag. urmatoare »