"Halucinant si inspaimantator". O gravida a trebuit sa plece in Germania pentru a-si salva bebelusul si sa plateasca 13.000 de euro, dupa ce a fost refuzata la Spitalul FILANTROPIA din Bucuresti

publicat 2026-04-18 12:00:26 (Libertatea)
O femeie insarcinata din Romania a fost nevoita sa parcurga un drum lung si dificil pana in Germania pentru a-si salva copilul nenascut, dupa ce a intampinat obstacole birocratice si un tratament inadecvat intr-un spital din Bucuresti. Cazul a fost relatat de Monica Althamer, fost secretar de stat in Ministerul Sanatatii si director de program […] ...continuare.
EMAG


© Copyright 2000-2026 iStorm. Toate drepturile rezervate.