Cum ii ameninta Valentin Ceausescu pe jucatorii Stelei: "Daca nu intelegeti de vorba buna, exista Legea 18"

publicat 2026-05-15 10:30:33 (Gazeta-Sporturilor)

Marius Lacatus si Gabi Balint, marcatorii Stelei la penalty-uri in finala Cupei Campionilor cu Barcelona, si-au adus aminte de interactiunile cu Valentin Ceausescu din anii '80.Fiul lui Nicolae si al Elenei Ceausescu, apropiat si mare suporter al Stelei, ii ameninta pe jucatori cu "Legea 18", cunoscuta in perioada comunista si ca "Legea ilicitului". ...

Alte stiri de la Gazeta Sporturilor:

Real Madrid a cerut la UEFA ca trofeele Barcelonei sa fie retrase!
Prima decizie majora a lui Nuno Campos la Dinamo: schimba sistemul impus de Zeljko Kopic!
"Timp de trei saptamani" Lamine Yamal promite o schimbare de look inedita
Florentino Perez si-a castigat opozitia! Si pe Mourinho
Gica Popescu, discurs-manifest inainte de Mondial: "Este frustrant sa vezi asta"
Fostul selectioner a invins cancerul de doua ori si revine neasteptat in fotbal
Un jucator complet necunoscut prezent la Mondialul 2026 a devenit brusc vedeta pe net
Unul din liderii lui U-BT Cluj-Napoca a semnat in Liban, dar nu exclude sa joace si in sezonul 2026-2027 in alb si negru + prima plecare din tabara "studentilor"
Rateaza Mondialul, dupa o accidentare bizara provocata de un coechipier
Florentino Perez isi urmeaza planul Scoate Realul la vanzare!
Noul fundas dreapta al FCSB-ului? Francezii i-au anuntat transferul
Locul secund nu l-a salvat: Robin van Persie a fost demis de la Feyenoord
Brandurile auto chinezesti accelereaza in Romania: cererea creste de aproape 5 ori, sustinuta de boom-ul electric
Ultimele vesti de la spital: ce se intampla cu Eriksen Doctorul nationalei: "Cat de curand ne asteptam sa..."
Ultimele vesti de luni dimineata, de la spital, in cazul lui Eriksen
EMAG


© Copyright 2000-2026 iStorm. Toate drepturile rezervate.