EMAG

Candva Geo daSilva, primul nostru dj de succes in Europa, astazi predicator la biserica si compozitor de muzica crestina

publicat 2020-10-29 16:15:17 (Money.ro)

Candva Geo daSilva, primul nostru dj de succes in Europa, astazi predicator la biserica si compozitor de muzica crestina Geo daSilva a fost primul dj roman a carui muzica a ajuns in cele mai populare cluburi din Europa. Candva adulat, rasfatat, artistul al carui mare succes "I'll Do You Like a Truck" se asculta in urma cu 12 ani in zeci de tari, a disparut din actualitatea muzicala autohtona, si reneaga anii de celebritate. "M-am indepartat de tot ce-i rau, de viata pe care am dus-o", ne spune artistul care pune acum muzica crestina cu Biblia in mana. Cristinel are o emisiune muzicala online pentru credinciosi, propovaduieste Evanghelia si se ocupa cu acte de caritate. Il regasim zi drept fratele rebotezat Constantin Cristinel Gheorghe care si-a schimbat radical viata dupa un vis in care, dupa cum chiar el ne spune, i-a vorbit Duhul Domnului. Fostul DJ Geo DaSilva, actualul frate Cristinel: "Sunt de gasit la biserica noastra din Sanandrei,Timisoara  aproape in fiecare zi a saptamanii" Candva se impartea intre Ibiza, capitala de vara a distracitiei de pe continent si Costinesti, unde era gazda si manager la Ring, cea mai veche si de traditie discoteca a studentimii romanesti. Acum viata sa e la mana Celui de Sus. "Sunt omul lui Dumnezeu, m-am indepartat de tot ce-i rau, de viata pe care am dus-o. Sunt de gasit la biserica noastra din Sanandrei (Timisoara) aproape in fiecare zi a saptamanii", ne uimeste cu vesti despre schimbarile radicale din viata sa Geo, fostul lider al trupei Funky Dj. "O buna perioada am uitat de Dumnezeu, credeam ca am orice. Aveam popularitate, contracte, bani. Luam microfonul si sareau 5000 de persoane la indemnul meu! Dar nu eram deloc fericit ca cei din club. Am trait inconjurat de tot ce-i rau pe lumea asta, iar, pe langa alcool au aparut si drogurile in viata mea. Parea ca am de toate si totusi eram din ce in ce mai trist. Ii multumesc sotiei mele ca nu s-a departat de mine, ea era cea credinciosa", adauga Constantin Cristinel Gheorghe (44 ani), cel de astazi care scrie si ii dedica poeme lui Dumnezeu, a carui prezenta zice ca a simtit-o intr-un vis. [caption id="attachment_370952" align="alignnone" width="300"] Geo daSilva, vedeta cluburilor in 2019 si acum, propavaitor din Biblie[/caption] Florin Piersic Jr., noua "voce" a Pro TV-ului! "Dupa o conferinta unde am pus muzica, la Oradea, a inceput lucrarea Domnului. L-am simtit pe Dumnezeu in vis si  in toata fiinta mea. Nu mai beau, nu ma mai droghez, m-am lasat si de tigari. La inceput ii uimeam pe toti apropiatii am inceput sa ma confesez acestora de pacatele mele. Le vorbeam acestora de Dumnezeu iar ei credeau ca sunt drogat", ne spune fostul dj si entertainer de succes. "Acum viata mea e intr-o tranzitie, cum o vrea bunul Dumnezeu. Incerc sa-mi gasesc un nou drum. L-am rugat pe Dumnezeu sa reactivez in zona muzicala, sa-mi intretin familia", este marturia lui Constantin Cristinel Gheorghe. Ele sunt vedetele care candideaza la alegerile parlamentare! Din ring, scena muzicala si de teatru, pe scena politica

Alte stiri de la Money.ro:

Cum va fi facuta vaccinarea in Romania! Anunt de ultim moment de la Guvern
ATAC PE MARE. Un roman a fost RAPIT
Un proeict de crestere a salariilor la NATO cu 2,2%, in toiul crizei cauzate de covid-19, relanseaza tensiuni in Alianta
EMOȚII mari pentru Raed Arafat. A fost numit CAVALER
Medicii sunt speriati de minivacanta de 1 decembrie. Toate spitalele sunt ARHIPLINE
Un PARTID surpriza ar putea castiga alegerile parlamentare. Are deja un procent mare
CEI MAI NOROCOȘI ministri. PNL nu poate renunta la ei
Un senator il apara pe Iohannis: Ciolacu doar preia orice "gogoasa
Folkistul Walter Ghicolescu si-a scos ultimul album cu un imprumut bancar!
De ce IPJ Teodosie nu se apara de COVID: E dovedit stiintific!
Orban rupe tacerea! Probleme mari privind alegerile parlamentare
Bianca Dragusanu nu mai ascunde nimic dupa despartirea de Alex Bodi. S-a pozat goala-pusca!
Actionarii Teraplast au aprobat acordarea de dividende de 45,32 milioane lei
Un nou cod galben de ninsori si viscol, in cinci judete. Cum va fi vremea in Bucuresti
Ciolacu spune ca Iohannis este mincinos. "Legea cu dechiderea pietelor este timisa de 20 de zile"

Cumparaturi online - Emag.ro
© Copyright 2000-2020 iStorm. Toate drepturile rezervate.