Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 40 41 Pag. urm. »

Dani Coman, avertisment frontal la Gigi Becali: "Vorbeste despre Alibec? Sa-si vada de treaba ca as putea scrie o carte despre ce se intampla de fapt la FCSB"

publicat 2020-01-28 22:16:06 (Gazeta-Sporturilor)
Dani Coman, avertisment frontal la Gigi Becali: Vorbeste despre Alibec? Sa-si vada de treaba ca as putea scrie o carte despre ce se intampla de fapt la FCSB Dani Coman, presedintele Astrei, a oferit o replica vehementa dupa ce Gigi Becali a criticat etica profesionala a lui Denis Alibec.  Patronul celor de la FCSB a declarat ca nu ia in calcul transferul lui Denis Alibec din cauza neseriozitatii atacantului: "Nu poti juca fotbal daca nu te antrenezi". "Vorbeste despre baiatul ala care le-a dat doua goluri? Ii transmit ca se pregateste foarte bine. ... ...continuare.

Dinamo a bifat al treilea TRANSFER al iernii

publicat 2020-01-28 14:47:57 (Puterea)
Dinamo a bifat al treilea TRANSFER al iernii FC Dinamo Bucuresti a anuntat transferul fundasului dreapta slovac Kristian Kostrna. Ultima oara la Dunajska Streda, locul 3 in prima liga campionatului din Slovacia, jucatorul a implinit 26 de ani luna trecuta, la 15 decembrie. Kristian Kostrna este un produs al Centrului de copii si juniori din cadrul clubului slovac Spartak Trnava, iar la 17 ani a fost transferat in Anglia, la Academia celor de la Wolverhampton. Dupa 4 ani la Wolves, in care nu a debutat pentru prima echipa, Kristian... ...continuare.

Barty- Kenin, prima semifinala de la Melbounre!

publicat 2020-01-28 10:16:02 (CanCan)
Barty- Kenin, prima semifinala de la Melbounre! Australianca Ashleigh Barty, numarul unu WTA s-a calificat in aceasta dimineata in careul de asi al turneului de la Melbourne. Performanta jucatoarei din Australia a fost posibila dupa victoria obtinuta in minimum de seturi contra cehoaicei Petra Kvitova, scor 7-6, 6-2. Biletul Zilei » Facem profit cu Simona Halep! De mentionat ar fi ca prin […] The post Barty- Kenin, prima semifinala de la Melbounre! appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Roger Federer a salvat sapte mingi de meci cu Tennys Sandgren, inainte de a se califica in semifinalele Australian Open

publicat 2020-01-28 10:16:01 (Antena-1)
Roger Federer a salvat sapte mingi de meci cu Tennys Sandgren, inainte de a se califica in semifinalele Australian Open Roger Federer, locul 3 ATP, l-a invins, marti, cu scorul de 6-3, 2-6, 2-6, 7-6 (8), 6-3, pe americanul Tennys Sandgren (SUA), locul 100 mondial, calificandu-se in semifinalele Australian Open. ...continuare.

Halep - Kontaveit, la Australian Open 2020. Simona joaca pentru un loc in semifinale

publicat 2020-01-28 08:49:34 (ProTV)
Halep - Kontaveit, la Australian Open 2020. Simona joaca pentru un loc in semifinale Australian Open 2020. Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 4, va evolua miercuri, de la ora 02:00, cu Anett Kntaveit (Estonia), locul 31 WTA si cap de serie numarul 28, în sferturile de finala ale Australian Open. ...continuare.

Elise Mertens: „E pacat ca am dat peste Simona atat de rapid deoarece, la nivelul la care am jucat, puteam ajunge departe”

publicat 2020-01-28 08:49:32 (Libertatea)
Elise Mertens: „E pacat ca am dat peste Simona atat de rapid deoarece, la nivelul la care am jucat, puteam ajunge departe” Jucatoarea de tenis Elise Mertens a explicat motivele pentru care a pierdut in fata Simonei halep la turneul de mare slem Australian Open, informeaza ziare.com. Simona Halep, 28 de ani, 3 WTA, a invins-o pe sportiva belgiana Elise Mertens, 24 de ani, 17 WTA, scor 6-4, 6-4, in optimile de finala de la Australian Open. […] ...continuare.

Organizatorii au anuntat ora de start a meciului Simonei Halep cu Anett Kontaveit, din sferturile Australian Open

publicat 2020-01-28 08:19:51 (Mediafax)
Organizatorii au anuntat ora de start a meciului Simonei Halep cu Anett Kontaveit, din sferturile Australian Open Organizatorii turneului de Grand Slam Australian Open au anuntat ora de start a meciului din sferturile de finala, dintre Simona Halep si Anett Kontaveit. Cele doua se vor intalni miercuri dimineata (29 ianuarie) de la ora 02:00 (ora Romaniei) pe terenul central Rod Laver de la Melbourne. ...continuare.

Schimbare radicala in tenisul feminin. Antrenorii vor avea voie sa le dea indicatii jucatoarelor din tribuna, in timpul meciurilor

publicat 2020-01-27 23:17:54 (Romania-TV)
Schimbare radicala in tenisul feminin. Antrenorii vor avea voie sa le dea indicatii jucatoarelor din tribuna, in timpul meciurilor "Aceasta perioada de proba va permite antrenorilor sa le ofere sfaturi jucatoarelor din tribuna, fara a fi penalizate. Fie ca sunt cuvinte de incurajare sau cateva cuvinte catre jucatoarea lor cand este pe aceeasi parte a terenului sau semne cu mana, asemenea sfaturi vor putea fi acordate din loja si vor fi permise", a declarat Simon Cambers, jurnalist ESPN. In septembrie 2018, jucatoarea americana Serena Williams a fost amendata cu suma de 17.000 de dolari pentru comportamentul nesportiv din... ...continuare.

Australian Open 2020. Programul complet al sferturilor de finala la feminin. Unde vezi meciurile in direct la TV

publicat 2020-01-27 14:18:03 (Romania-TV)
Australian Open 2020. Programul complet al sferturilor de finala la feminin. Unde vezi meciurile in direct la TV Australian Open 2020. Iata programul sferturilor de finala: Ashleigh Barty (Australia) 1 WTA - Petra Kvitova (Cehia) 8 WTA Sofia Kenin (SUA) 15 WTA  - Ons Jabeur (Tunisia) 78 WTA Anett Kontaveit (Estonia) 31 WTA - Simona Halep (Romania) 3 WTA Garbine Muguruza (Spania) 32 WTA - Anastasia Pavliucenkova (Rusia) 30 WTA - meciurile sunt in direct la Eurosport Simona Halep - Anett Kontaveit in sferturile de finala la Australian Open 2020. Cand se joaca meciul si unde il vezi in direct la TV ...continuare.

Rafael Nadal, ultimul jucator calificat in sferturi la Australian Open. Programul complet

publicat 2020-01-27 14:17:59 (Mediafax)
Rafael Nadal, ultimul jucator calificat in sferturi la Australian Open. Programul complet Rafael Nadal (Spania; 1 ATP) s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem, Australian Open, dupa un meci foarte intens cu Nick Kyrgios (Australia; 26 ATP). Ibericul s-a impus, la capatul unui meci de 3 ore si 42 de minute, in 4 seturi, cu scorul 6-3; 3-6; 7-6(6); 7-6(4). ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 40 41 Pag. urmatoare »