Control al Garzii de Mediu la o statie de epurare din judetul Arad, dupa ce oamenii din zona au reclamat mirosuri insuportabile / Amenda de 100.000 de lei si propunere de suspendare a activitatii

publicat 2026-06-26 00:45:08 (Money.ro)
Comisarii Garzii de Mediu au verificat statia de epurare din localitatea SEBIS, judetul Arad, dupa ce oamenii din zona au reclamat mirosuri insuportabile si au constatat abateri grave de la normele de mediu si nerespectarea prevederilor autorizatiei de mediu. A fost aplicata o amensa de 100.000 de lei si s-a propus suspendarea activitatii. Citeste mai ... Mai multArticolul Control al Garzii de Mediu la o statie de epurare din judetul Arad, dupa ce... ...continuare.
EMAG


© Copyright 2000-2026 iStorm. Toate drepturile rezervate.