Prosumatorii ar putea folosi energia produsa pentru a-si reduce direct facturile la curent si gaze

publicat 2026-05-05 12:30:28 (Mediafax)

Persoanele care produc energie din panouri solare ar putea beneficia de un sistem mai avantajos de compensare, care le-ar permite sa scada direct din facturi energia livrata in retea si chiar sa foloseasca surplusul pentru plata gazelor.

Alte stiri de la Mediafax:

Abrudean: Vom reforma PNL pana la capat, incepe evaluarea filialelor, nu va fi o vanatoare de vrajitoare
Cine este Andy Burnham, omul care ar putea deveni urmatorul prim-ministru al Marii Britanii
"Aseara am aflat ca voi fi ministru", declara Romeo Lungu, propus ministru al Dezvoltarii
Ucraina loveste din nou Podul Crimeei. Vanzarile de combustibil au fost suspendate in zona
Caz extrem de rar. O vaca a nascut patru vitei sanatosi
Cate voturi are, cate ii lipsesc si cine il poate face premier pe Adrian Vestea. Toate calculele inainte de vot
Val de cutremure in Marea Neagra. Cinci seisme, inregistrate in aproape patru ore
Se incheie cosmarul soferilor de pe Valea Oltului. Circulatia va fi reluata pe ambele sensuri pe Viaductul Rau Vadului
Starmer anunta demisia intr-un mesaj in fata natiunii
Starmer isi anunta demisia din functia de lider al Partidului Laburist
Ebola: Peste 1.000 de cazuri confirmate si 254 de decese in Congo
Cod galben de temperaturi ridicate si discomfort termic in mai multe zone din tara. Pana cand este valabil
Petrisor Peiu: AUR nu va vota Guvernul Vestea. Sustinerea Executivului ar dezamagi electoratul partidului
Doi minori au disparut duminica in timp ce erau la scaldat in raul Ialomita. Autoritatile inca ii cauta
Un barbat ar fi cerut 5.000 de euro pentru a "interveni" intr-un dosar penal
EMAG


© Copyright 2000-2026 iStorm. Toate drepturile rezervate.