Pretul unei vieti: 2.000 de lei? Amenda derizorie pentru medicul de la Polizu dupa moartea unui prematur

publicat 2026-05-12 12:45:26 (Jurnalul-National)

Ministerul Sanatatii a aplicat o amenda medicului curant al bebelusului prematur, dupa decesul acestuia, la doua luni de la nastere. Ministerul a sesizat Colegiul Medicilor, pentru aspecte ce vizeaza un posibil caz de malpraxis. Parintii acuza ca bebelusul a fost abandonat in suferinta.

Alte stiri de la Jurnalul National:

Bolojan: Siegfried Muresan nu a fost acceptat de Cotroceni. Grindeanu vrea un cec in alb. Ne-am mai fript
Fostul sef ANI il acuza direct pe Klaus Iohannis: Am fost amenintat!
Un monstru a violat o fetita de 5 ani, in Dambovita
Scrisoare deschisa in plina criza: Alexandru Rogobete ii cere lui Ilie Bolojan sa opreasca jocurile politice
Parisul fierbe: spitalele sunt sufocate de pacienti, iar Carrefour livreaza 4 tone de gheata sub escorta
Trump acuza Iranul ca a atacat nave comerciale si a rupt armistitiul
Scandal romano-rus la Cupa Mondiala de Gimnastica de la Cluj. Eduard Novak: Refuzul participarii sportivilor rusi risca sa creeze un precedent negativ
4 zodii chinezesti vor intra intr-o perioada mai buna, pe 27 iunie 2026
PNL spune un "NU" hotarat: Muresan explica de ce Grindeanu nu poate fi premierul liberalilor
AUR ameninta cu demararea procedurilor de suspendare a lui Nicusor Dan
Misterul viselor care prevestesc probleme de sanatate. Ce au descoperit oamenii de stiinta
Instabilitate politica majora: PSD blocheaza negocierile pentru guvern si cere anticipate
Nicusor Dan taxaza derapajul de la CSM: Nu este deloc corect sa facem liste negre
Concedieri istorice la Volkswagen: 100.000 de angajati lasati pe drumuri si 4 uzine inchise
Moarte misterioasa la Kremlin! A murit omul care era vazut drept succesorul lui Putin
EMAG


© Copyright 2000-2026 iStorm. Toate drepturile rezervate.