Ministerul Sanatatii: Romania nu se confrunta cu o criza de medicamente

publicat 2026-04-02 00:00:23 (Bursa)

Ministrul Sanatatii, Alexandru Rogobete, a declarat ca tara noastra nu se afla, in prezent, intr-o criza de medicamente, subliniind insa ca autoritatile urmaresc atent evolutiile de pe piata internationala pentru a preveni eventuale disfunctionalitati.

Alte stiri de la Bursa:

PNL respinge acuzatiile PSD legate de schimbarea pozitiei in negocierile guvernamentale
Comisia Europeana aproba majorarea capitalului Bancii de Investitii si Dezvoltare cu un miliard de euro
Nicusor Dan participa in Polonia la o reuniune pentru intarirea securitatii europene
Romania adopta solutia germana open-source pentru Portofelul de Identitate Digitala
Reuters: Iran isi mentine pretentiile de control asupra stramtorii Hormuz
Studiu UNSAR: Doi turisti primesc despagubiri in fiecare ora in baza asigurarilor de calatorie
BBC: Bursele din Asia scad puternic pe fondul corectiilor din sectorul tehnologic
ANALIZA XTB: Valul de caldura majoreaza facturile la energie in Europa
Techcelerator Vanguard selecteaza 16 companii tehnologice pentru securitate cibernetica si infrastructura critica
Studiu EY: Instabilitatea reglementarilor si costurile blocheaza extinderea firmelor din Europa
Aproximativ 95% dintre comerciantii romani de pe platforma Trendyol sunt IMM-uri
Reloc Craiova livreaza companiei CFR Calatori ultima locomotiva electrica modernizata prin PNRR
Volkswagen vrea sa renunte la 100.000 de angajati in urmatorii ani
Podul Giurgiu-Ruse va fi inchis temporar, sambata
New Yorkul ingheata chiriile
EMAG


© Copyright 2000-2026 iStorm. Toate drepturile rezervate.