Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 Pag. urm. »

CUPA ROMANIEI: Echipele calificate in OPTIMI. Rezultatele complete

publicat 2018-09-28 00:45:10 (Puterea)
CUPA ROMANIEI: Echipele calificate in OPTIMI. Rezultatele complete Douasprezece echipe din Liga I, Universitatea Craiova, detinatoarea trofeului, FC Voluntari, ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe, Dinamo Bucuresti, Politehnica Iasi, Dunarea Calarasi, FC Hermannstadt, FC Viitorul Constanta, CFR Cluj, Astra Giurgiu, Gaz Metan Medias si FCSB, doua din esalonul secund, CS Mioveni, Universitatea Cluj, si doua din liga a treia, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, AFC Turris-Oltul Turnu Magurele, s-au calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Tragerea la... ...continuare.

Gigi Becali, declaratia care-i va infuria pe toti fanii Stelei inainte de FCSB-Dunarea Calarasi

publicat 2018-09-22 13:30:12 (Romania-TV)
Gigi Becali, declaratia care-i va infuria pe toti fanii Stelei inainte de FCSB-Dunarea Calarasi "N-a fost intentia mea asta. Nu ma interesa pe mine de Dinamo sa pun raca la ei, nu ma interesa. Eu respect Dinamo, pentru ca este o entitate mare, cu nume, e o echipa care are suporteri. Chiar am vazut aseara... Vorbeam cu MM si ii spuneam: Bai, MM, uite-i p-astia, bai! Desi echipa e pe locul 10, uite cum merg sute de kilometiri dupa echipa. Bravo lor! Tot respectul pentru ei! Dar ce-am facut eu? Eu cand am intrat in fotbal, am avut doua obiective: Rapid si Dinamo. Nu sa le destabilizez, ci... ...continuare.

Liga 1, astazi incepe etapa a 9-a. Programul complet al meciurilor si clasamentul la zi

publicat 2018-09-21 14:45:17 (Romania-TV)
Liga 1, astazi incepe etapa a 9-a. Programul complet al meciurilor si clasamentul la zi Derby-ul acestei runde va fi meciul dintre CS Universitatea Craiova si FC Viitorul Constanta, in timp ce Dinamo joaca in deplasare, la Iasi, iar FCSB intalneste, pe teren prorpiu, Dunarea Calarasi. Codasele Concordia Chiajna si FC Voluntari vor juca in deplasare impotriva echipelor FC Botosani, respectiv Sepsi Sfantu Gheorghe. Programul complet: Vineri, 21 septembrie, ora 18:00 ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe - FC Voluntari Vineri, 21 septembrie, ora 21:00 ACSM Politehnica Iasi - Dinamo 1948... ...continuare.

Liga 1, sase echipe despartite de doua puncte in fruntea ierarhiei. Rezultatele si clasamentul dupa etapa a 8-a

publicat 2018-09-18 10:15:14 (Romania-TV)
Liga 1, sase echipe despartite de doua puncte in fruntea ierarhiei. Rezultatele si clasamentul dupa etapa a 8-a Rezultatele etapei a VIII-a a Ligii I: Concordia Chiajna - Sepsi Sf. Gheorghe 0-3 (0-0) Golurile au fost marcate de Tandia '76, '90+1 si Nouvier '82. Dinamo - Astra Giurgiu 1-2 (0-1) Gorurile au fost marcate de Subotici '88 / Alibec '13 si Romario Moise '66. Dunarea Calarasi - FC Botosani 3-2 (2-1) Golurile au fost marcate de Kanda '29, Dobrosavlevici '37 si Ndiaye '85 / Rodriguez '12 si '51, ambele din penalti. Gaz Metan Medias - CSU Craiova 3-2 (2-1) Golurile au fost marcate de Marius... ...continuare.

Liga 1, etapa 3: FC Hermannstadt – Dunarea Calarasi (duminica, ora 18:00, Digi, Telekom, Look TV). Duelul nou-promovatelor

publicat 2018-08-05 09:15:12 (Libertatea)
Liga 1, etapa 3: FC Hermannstadt – Dunarea Calarasi (duminica, ora 18:00, Digi, Telekom, Look TV). Duelul nou-promovatelor Liga 1, etapa 3: FC Hermannstadt – Dunarea Calarasi (duminica, ora 18:00, Digi, Telekom, Look TV). Duelul nou-promovatelor se disputa pe stadionul Trans – Sil din Tirgu Mures. Sibienii au trei puncte, dupa victoria obtinuta in prima etapa, 1-0 cu Sepsi, iar calarasenii au patru puncte, acumulate dupa 1-0 cu Viitorul si 0-0 cu CFR Cluj. […] Post-ul Liga 1, etapa 3: FC Hermannstadt – Dunarea Calarasi (duminica, ora 18:00, Digi, Telekom, Look TV). Duelul nou-promovatelor... ...continuare.

Ianis Hagi pleaca de la Viitorul. Destinatie SURPRIZA: tocmai a fost facut ANUNTUL

publicat 2018-07-23 20:00:19 (Romania-TV)
Ianis Hagi pleaca de la Viitorul. Destinatie SURPRIZA: tocmai a fost facut ANUNTUL Ianis Hagi poate pleca de la Viitorul in aceasta vara. "Au venit mai multi scouteri din Franta, Belgia, Rusia, astfel ca sunt sanse ca Ianis sa plece in aceasta vara de la Viitorul", a declarat Cristian Bivolaru pentru Look TV. SCANDAL MONSTRU la academia lui Gica Hagi. Parintii copiilor fac ACUZATII GRAVE Oficialul celor de la Viitorul nu a dezvaluit si numele cluburilor interesate de mijlocasul in varsta de 20 de ani. Ianis Hagi nu a avut un meci prea reusit in fata celor de la Dunarea... ...continuare.

FC Viitorul a debutat cu o infrangere cu Dunarea Calarasi, scor 0-1. Ianis Hagi a ratat un penalti

publicat 2018-07-22 21:15:13 (Romania-TV)
FC Viitorul a debutat cu o infrangere cu Dunarea Calarasi, scor 0-1. Ianis Hagi a ratat un penalti Golul a fost marcat de Honciu, in minutul 4, dintr-o lovitura libera, potrivit news.ro. In minutul 44, Straton a aparat un penalti executat de Ianis Hagi. FC Viitorul a ramas in inferioritate numerica in minutul 83, cand a fost eliminat Tudor Baluta. Meciul a fost intrerupt in repriza a doua aproape un sfert de ora, din minutul 64, din cauza unei pene de curent. Pe parcursul reprizei secunde, timp de mai multe minute la Ovidiu a plouat torential. ...continuare.