Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 619 620 Pag. urm. »

DINAMO // MACEL LA MIEZUL NOPȚII! Florin Prunea l-a demolat din temelii pe Mircea Rednic: "E principalul instigator! El si fiica lui au CAPUȘAT clubul" » Detalii halucinante

publicat 2019-07-23 00:30:06 (Gazeta-Sporturilor)
DINAMO // MACEL LA MIEZUL NOPȚII! Florin Prunea l-a demolat din temelii pe Mircea Rednic: E principalul instigator! El si fiica lui au CAPUȘAT clubul » Detalii halucinante Florin Prunea, managerul general al lui Dinamo, a avut o interventie taioasa la TV, la miezul noptii, în care i-a adus acuze grele fostului antrenor Mircea Rednic, printre care ca ar fi instigat suporterii împotriva lui Eugen Neagoe.  Într-o interventie-maraton de peste 20 de minute, Prunea i-a atacat pe Rednic si pe fiica acestuia, Luana, printr-o serie de declaratii de-a dreptul explozive. ... ...continuare.

SEPSI - FCSB 0-0 // Bogdan Andone si marea brambureala de la FCSB! 5 decizii care n-au produs niciun rezultat

publicat 2019-07-23 00:00:08 (Gazeta-Sporturilor)
SEPSI - FCSB 0-0 // Bogdan Andone si marea brambureala de la FCSB! 5 decizii care n-au produs niciun rezultat Bogdan Andone (44 de ani), antrenorul FCSB-ului, a încercat la meciul cu Sepsi (0-0) câteva permutari care au luat ochii, improvizatii ce au tinut fotbalul pe loc. La pauza, a schimbat o parte din ce n-a functionat. Vezi AICI detalii de la Sepsi - FCSB, VIDEO+FOTO Bogdan Andone vrea sa-si lase amprenta pe jocul echipei lui Gigi Becali si-a facut câteva mutari surprinzatoare în startul partidei de la Sfântu Gheorghe. ... ...continuare.

SEPSI - FCSB 0-0 // Csaba Laszlo a ironizat-o pe Dinamo: "Macar noi nu primim goluri"

publicat 2019-07-22 23:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
SEPSI - FCSB 0-0 // Csaba Laszlo a ironizat-o pe Dinamo: Macar noi nu primim goluri Csaba Laszlo (55 de ani), antrenorul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, s-a declarat multumit de punctul obtinut din remiza cu FCSB, scor 0-0, în cadrul etapei a doua a Ligii 1. Vezi AICI desfasurarea partidei „Tactica noastra a fost sa asteptam si daca avem posibilitatea sa mergem pe contraatac, numai ca nu am reusit sa marcam. (n.r. despre posibilele penalty-uri) Mai întâi trebuie sa vad reluarile. De pe banca nu poti sa vezi cum trebuie. ... ...continuare.

SEPSI - FCSB 0-0 // Bogdan Andone a rabufnit: "Nu stiu ce interese au unii, dar nu e normal sa nu fim protejati deloc!" » Ce l-a nemultumit pe antrenor

publicat 2019-07-22 23:30:06 (Gazeta-Sporturilor)
SEPSI - FCSB 0-0 // Bogdan Andone a rabufnit: Nu stiu ce interese au unii, dar nu e normal sa nu fim protejati deloc! » Ce l-a nemultumit pe antrenor SEPSI - FCSB 0-0 // Bogdan Andone (44 de ani) a tras concluziile dupa remiza înregistrata de ros-albastri, 0-0 pe terenul lui Sepsi Sfântu Gheorghe. „Dupa primele 15-20 de minute, baietii au pus stapânire pe joc si meciul s-a jucat la o singura poarta. Din nefericire, n-am reusit sa marcam. E un plus ca n-am primit gol. Cei de la Sepsi au avut doua contraatacuri, nimic special în rest. Am avut si o bara, dar n-am reusit sa înscriem. ... ...continuare.

SEPSI - FCSB 0-0 // Florin Tanase, in forma la interviul de dupa meci: "A jucat Sepsi ceva azi?" + "Asa m-a facut mama"

SEPSI - FCSB 0-0 // Florin Tanase, in forma la interviul de dupa meci: A jucat Sepsi ceva azi? + Asa m-a facut mama Florin Tanase (24 de ani) i-a ironizat pe adversari dupa remiza de la Sfântu Gheorghe, 0-0 cu Sepsi, în cadrul etapei a doua a Ligii 1. Vezi AICI desfasurarea partidei Capitanul FCSB-ului este de parere ca echipa lui Bogdan Andone a dominat partida, iar Sepsi nu a existat pe teren. „Am avut ocazii, nu le-am fructificat si s-a terminat 0-0. A jucat ceva Sepsi azi? Au avut o ocazie pe o greseala a noastra, dar atât. ... ...continuare.

SEPSI - FCSB // Faza controversata in repriza a doua: covasnenii au cerut penalty in minutul 65

publicat 2019-07-22 22:45:07 (Gazeta-Sporturilor)
SEPSI - FCSB // Faza controversata in repriza a doua: covasnenii au cerut penalty in minutul 65 Minutul 65 al partidei dintre Sepsi si FCSB a adus cea mai controversata faza a partidei, una la finalul careia covasnenii au cerut penalty. Dupa o centrare precisa venita din flancul drept, Dylan Flores a fost dezechilibrat în careu de Ovidiu Popescu. Atacantul s-a prabusit, a solicitat dictarea unui penalty, dar arbitrul Iulian Calin a lasat jocul sa continue. ... ...continuare.