Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

18 mai: ziua in care a fost publicat la Londra romanul Dracula, al lui Bram Stoker. Personajul sau, inspirat de Vlad Tepes, e cel mai cunoscut vampir din literatura 18 mai: ziua in care a fost publicat la Londra romanul Dracula, al lui Bram Stoker. Personajul sau, inspirat de Vlad Tepes, e cel mai cunoscut vampir din literatura Cand ajunge in Romania furtuna care a facut ravagii in Italia si Franta. Anuntul ANM Cand ajunge in Romania furtuna care a facut ravagii in Italia si Franta. Anuntul ANM Mireasa sezonul 9. Mesajul Nataliei dupa eliminare. Fata a continuat cu dezvaluirile despre fostii colegi de competitie Mireasa sezonul 9. Mesajul Nataliei dupa eliminare. Fata a continuat cu dezvaluirile despre fostii colegi de competitie FCSB se intoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a facut anuntul: Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo FCSB se intoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a facut anuntul: "Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo" EURO 2024 umple avioanele catre Germania, unde sunt asteptati cel putin 30.000 de suporteri romani. Meciurile nationalei au dus la o crestere cu 50% a cererii pentru biletele de avion, iar locurile de cazare au fost epuizate EURO 2024 umple avioanele catre Germania, unde sunt asteptati cel putin 30.000 de suporteri romani. Meciurile nationalei au dus la o crestere cu 50% a cererii pentru biletele de avion, iar locurile de cazare au fost epuizate Ce artisti vor canta la Ziua Judetului Ilfov? Ce artisti vor canta la Ziua Judetului Ilfov? Southampton - Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLa). Sfintii, victorie clara cu West Brom Southampton - Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLa). "Sfintii", victorie clara cu West Brom Mireasa sezonul 9. Natalia a rabufnit dupa eliminare. Acuzatii la adresa mai multor concurenti, printre care Iuliana si Cristian Mireasa sezonul 9. Natalia a rabufnit dupa eliminare. Acuzatii la adresa mai multor concurenti, printre care Iuliana si Cristian Indicele Dow Jones a urcat la o valoare istorica Indicele Dow Jones a urcat la o valoare istorica Rivalul chinez al lui Tesla lanseaza un nou model. Masina este mai ieftina decat cea americana Rivalul chinez al lui Tesla lanseaza un nou model. Masina este mai ieftina decat cea americana Presedintele Biden trimite consilierul pentru securitate in Arabia Saudita si Israel Presedintele Biden trimite consilierul pentru securitate in Arabia Saudita si Israel Cine au fost primii locuitori ai teritoriului Romaniei. Unii aveau pielea neagra, iar Ion de la Anina este cel mai vechi european Cine au fost primii locuitori ai teritoriului Romaniei. Unii aveau pielea neagra, iar "Ion de la Anina" este cel mai vechi european OFF THE RECORD, ep. 8. Capsunarii de ieri, afaceristii de astazi. „Secretul” romanilor care si-au transformat vietile pe campurile de capsuni din Spania OFF THE RECORD, ep. 8. Capsunarii de ieri, afaceristii de astazi. „Secretul” romanilor care si-au transformat vietile pe campurile de capsuni din Spania SUA a evacuat 17 medici americani din Fasia Gaza SUA a evacuat 17 medici americani din Fasia Gaza Sub semnul sperantei - Episcopii catolici din Romania reuniti in sesiune plenara la Oradea Sub semnul sperantei - Episcopii catolici din Romania reuniti in sesiune plenara la Oradea

Articole

Stiri locale

Florinel Coman, nemultumit dupa remiza cu Irlanda de Nord: "Acel meci nu se compara deloc cu ce am aratat in aceasta seara"

publicat 2024-03-23 10:45:07 (Gazeta-Sporturilor)
Florinel Coman, nemultumit dupa remiza cu Irlanda de Nord: Acel meci nu se compara deloc cu ce am aratat in aceasta seara Romania - Irlanda de Nord 1-1. Florinel Coman (25 de ani), golgheterul Superligii, a oferit prima reactie dupa remiza "tricolorilor". Jucatorul FCSB-ului nu a fost multumit de jocul nationalei, insa este increzator in potentialul colegilor sai.Titularizat de selectionerul Edi Iordanescu, Florinel Coman a fost inlocuit in minutul 62 de Valentin Mihaila. ... ...continuare.

Gata cu euforia calificarii » Andrei Burca avertizeaza dupa egalul Romaniei: "Trebuie sa ne trezim"

Gata cu euforia calificarii » Andrei Burca avertizeaza dupa egalul Romaniei: Trebuie sa ne trezim Romania - Irlanda de Nord 1-1. Andrei Burca (30 de ani), fundasul nationalei, a oferit prima reactie dupa egalul din prima partida amicala dupa calificarea la Campionatul European.Burca a vazut un cartonas galben in minutul 21 si a fost inlocuit de selectionerul Iordanescu in minutul 75 cu Bogdan Racovitan. Burca a fost in asentimentul colegilor sai: Romania a primit gol la singura faza periculoasa a nord-irlandezilor, care au preferat sa se apere tot meciul. ... ...continuare.

Jucatorul de la nationala care l-a dat pe spate pe Mihai Stoica: "Poate juca la Inter"

Jucatorul de la nationala care l-a dat pe spate pe Mihai Stoica: Poate juca la Inter Mihai Stoica (58 de ani), presedintele Consiliului de Administratie de la FCSB, a avut un singur remarcat dupa remiza obtinuta de Romania in partida amicala cu Irlanda de Nord, scor 1-1.Desi Jamie Reid (29 de ani) a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 7, Romania a revenit in meci prin intermediul lui Dennis Man (25 de ani), care a inscris dupa un sut superb in minutul 23. ... ...continuare.

Selectionerul Irlandei de Nord: "Cred ca am controlat bine jocul Romaniei"

Selectionerul Irlandei de Nord: Cred ca am controlat bine jocul Romaniei Michael O'Neill, selectionerul Irlandei de Nord, a vorbit despre sansele Romaniei de a trece de faza grupelor la Euro 2024.Reprezentativa Romaniei n-a reusit decat o remiza cu Irlanda de Nord, scor 1-1, in primul test pre-Euro 2024 al anului. Evolutia tricolorilor a fost departe de ceea ce au aratat toamna trecuta, in ultimele meciuri din preliminarii. ... ...continuare.

Meciul Soranei la Miami, intrerupt in setul 1, dupa un inceput furibund! Cand va fi reluat

Meciul Soranei la Miami, intrerupt in setul 1, dupa un inceput furibund! Cand va fi reluat Meciul dintre Sorana Cirstea (33 de ani, locul 24 WTA) si Sloane Stephens (31 de ani, 41 WTA) a fost intrerupt in setul 1 din cauza ploii, la scorul de 5-2 in favoarea romancei, si va fi reluat in aceasta seara.In turul 2 la Miami Open, primul ei meci la acest turneu, Soranei Cirstea i-a iesit in fata una dintre favoritele gazdelor, Sloane Stephens, castigatoarea competitiei in 2018. ... ...continuare.

Mircea Lucescu a identificat cea mai mare problema a nationalei Romaniei: "Sa faca asta pana la EURO"

Mircea Lucescu a identificat cea mai mare problema a nationalei Romaniei: Sa faca asta pana la EURO Mircea Lucescu (78 de ani) a fost prezent pe Arena Nationala la remiza inregistrata de nationala Romaniei in fata Irlandei de Nord, scor 1-1 si a tras primele concluzii.Tehnicianul a tras un semnal de alarma in legatura cu jucatorii nationalei care nu prind foarte multe minute la echipele de club. Acestia ar trebui sa rezolve aceasta problema pana la vara, altfel le va fi extrem de greu la turneul final din Germania. ... ...continuare.

Doua surprize si o dezamagire in calificarile Marelui Premiu de Formula 1 din Australia: Sainz, Tsunoda si Hamilton!

Doua surprize si o dezamagire in calificarile Marelui Premiu de Formula 1 din Australia: Sainz, Tsunoda si Hamilton! Max Verstappen (26 de ani, Red Bull Racing) va pleca din pole-position duminica, ora 06:00 in Romania, in Marele Premiu de Formula 1 al Australiei. Din prima linie, imediat in spatele olandezului, va pleca spaniolul Carlos Sainz jr, de la Ferrari.In aceasta dimineata, raportat la ora Romaniei, circuitul Albert Park din Melbourne a gazduit calificarile Marelui Premiu de Formula 1 din Australia. ... ...continuare.

Andone dupa incidentul lui Ionel Ganea cu politia rutiera: "Chiar in halul asta?! Sa te ia duba?!"

Andone dupa incidentul lui Ionel Ganea cu politia rutiera: Chiar in halul asta?! Sa te ia duba?! Fostul international Ionel Ganea a fost amendat si i-a fost suspendat permisul de conducere, urmarea unui incident petrecut inaintea amicalului Romania - Irlanda de Nord.La sosirea la stadion, inaintea amicalului "tricolorilor" cu Irlanda de Nord (1-1), Ionel Ganea a refuzat sa opreasca masina la solicitarea politistilor rutieri. Acestia i-au blocat fostului international vehiculul, l-au urcat apoi intr-o masina a politiei si l-au dus la sectie. ... ...continuare.

Meciul cu Simona Halep a distrus-o: "Am plans o saptamana, jur!"

Meciul cu Simona Halep a distrus-o: Am plans o saptamana, jur! Sloane Stephens (31 de ani, locul 41 WTA) a dezvaluit ca "am plans o saptamana" dupa ce a pierdut finala Roland Garros 2018, 6-3, 4-6, 1-6 cu Simona Halep.Pe 9 iunie 2018, Simona Halep a castigat primul ei turneu de Grand Slam. Jucatoarea din Romania s-a impus pe zgura din Paris, la Roland Garros, dupa o finala cu Sloane Stephens, castigatoarea US Open cu un an in urma, in 2017.Acea infrangere a lasat urme adanci pentru Sloane Stephens. ... ...continuare.

Aryna Sabalenka a invins-o pe Paula Badosa » Pe cine va intalni in turul al treilea la Miami

Aryna Sabalenka a invins-o pe Paula Badosa » Pe cine va intalni in turul al treilea la Miami Aryna Sabalenka (locul 2 WTA, 25 de ani) a invins-o vineri, in turul doi de la turneul WTA 1000, de la Miami, pe Paula Badosa (locul 80, 26 de ani) in doua seturi, scor 6-4, 6-3.Partida perturbata constant de ploaie a durat o ora si 24 de minute. Diferenta in primul set a fost produsa intr-un singur moment al jocului, cand Sabalenka a facut un break si a dus scorul la 4-3 in favoarea sa. ... ...continuare.

© Copyright 2000-2024 iStorm. Toate drepturile rezervate.