Pilonul II Exatlon Evaluarea Nationala

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urm. »

Sondaj CURS: Realitatea TV si realitatea.net, printre principalele surse de informare ale romanilor

publicat 2018-05-26 20:30:15 (Realitatea-TV)
Sondaj CURS: Realitatea TV si realitatea.net, printre principalele surse de informare ale romanilor Realitatea TV este printre televiziunile preferate de romani. Postul nostru se afla pe locul trei, atunci cand vine vorba de surse de informare, potrivit unui sondaj realizat de Centrul de Sociologie Urbana si Regionala. Studiul mai arata ca romanii isi iau in continuare informatiile politice de la canalele de televiziune, dar considera, intr-un procent foarte mare, ca tara se indreapta intr-o directie gresita. Cei mai multi romani se uita la televizor cand vor sa afle ce se intampla pe scena... ...continuare.

Vreme neasteptata la inceput de saptamana. Prognoza pentru luni si marti

publicat 2018-05-26 16:00:13 (Realitatea-TV)
Vreme neasteptata la inceput de saptamana. Prognoza pentru luni si marti Vreme neasteptata la final de mai. Temperaturile vor fi mai ridicate decat in mod normal in aceasta perioada, ajungand la 30 de grade Celsius. VREMEA LUNILuni, vom avea parte de vreme mai calda decat in mod normal la aceasta data in cea mai mare parte a tarii. Temperaturile maxime se vor situa intre 23-24 de grade pe litoral si in depresiuni si 30 de grade la Alaba Iulia, anunta REALITATEA TV.In Carpatii Occidentali, Meridionali, local in Crisana, Banat, Oltenia si izolat in Transilvania si... ...continuare.

COD GALBEN de furtuni cu grindina in mai multe judete

publicat 2018-05-26 13:00:16 (Romania-TV)
COD GALBEN de furtuni cu grindina in mai multe judete COD GALBEN Valabil de la : 26-05-2018 ora 13:00 pana la : 26-05-2018 ora 14:00 Judetul Bihor: zona de munte; Judetul Caras-Severin: zona de munte; Se vor semnala : frecvente descarcari electrice, averse de ploaie care vor cumula local 20-25 l/mp, grindina de dimensiuni mici, intensificari de scurta durata ale vantului. COD GALBEN Valabil de la : 26-05-2018 ora 12:20 pana la : 26-05-2018 ora 13:30 Judetul Alba: : zona de munte de peste cota 1800 m; Judetul Alba: Zlatna, Campeni, Abrud, Bistra,... ...continuare.

Mihai Tudose reactioneaza la scenariul trecerii la Pro Romania. Despre 'sobolanii' lui Dragnea: 'Nu comentez tipul asta de limbaj'

publicat 2018-05-25 17:00:04 (Click)
Mihai Tudose reactioneaza la scenariul trecerii la Pro Romania. Despre 'sobolanii' lui Dragnea: 'Nu comentez tipul asta de limbaj' Mihai Tudose are o prima reactie la informatia vehiculata "pe surse" de ziarul "Adevarul", cu privire la o posibila trecere la Pro Romania. Fostul premier nu confirma, dar nici nu infirma, spunand doar ca orice anunt, daca va fi cazul, va fi facut de el. Citeste mai departe... ...continuare.

Efectul Merkel. Ghetoizarea a crescut semnificativ in Germania. Adevaratii nemti sunt tot mai saraci

publicat 2018-05-25 12:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Efectul Merkel. Ghetoizarea a crescut semnificativ in Germania. Adevaratii nemti sunt tot mai saraci Un nou studiu pentru cercetare sociala (WZB) arata ca ghetoizarea este in crestere in Germania, noteaza ziarul Die Welt. Si aici nu este vorba despre cum traiesc migrantii, ci despre cetatenii germani adevarati care sunt din ce in ce mai saraci. ...continuare.

Ce a declarat Ilie Nastase imediat dupa incidentul cu Politia Rutiera

publicat 2018-05-25 10:00:18 (Realitatea-TV)
Ce a declarat Ilie Nastase imediat dupa incidentul cu Politia Rutiera Ilie Nastase se apara in scandalul incatusarii din zorii zilei de vineri, 25 mai. Intr-o interventie telefonica la Realitatea TV, Ilie Nastase a povestit ca a fost scos cu forta din masina si aruncat cu fata la pamant, "de parca eram cel mai mare terorist". Ilie Nastase, celebrul fost tenismen ajuns la varsta de 72 de ani, a fost incatusat de politisti in aceasta dimineata dupa ce a fost prins baut la volan.Intr-o interventie telefonica la Realitatea TV, Ilie Nastase a explicat circumstantele... ...continuare.

Conferinta ZF Branduri Romanesti. Cum sa iti construiesti un brand puternic? Companiile romanesti pot merge mai departe doar prin investitii masive in branding

publicat 2018-05-25 00:30:29 (Ziarul-Financiar)
Conferinta ZF Branduri Romanesti. Cum sa iti construiesti un brand puternic? Companiile romanesti pot merge mai departe doar prin investitii masive in branding Citeste si: Cele mai puternice cinci branduri de consum construite de antreprenori locali au afaceri ce merg spre 15 mld. lei Piata de moda de lux, intre nume noi si branduri consacrate care trag obloanele a "Brandurile romanesti au menirea sa inteleaga consumatorul local mult mai repede decat o fac brandurile straine." a "Brandurile romanesti au menirea sa inteleaga consumatorul local mult mai repede decat o fac brandurile straine." Antreprenorii romani prezenti la conferinta ZF Branduri... ...continuare.

BREAKING NEWS: Surse Realitatea TV: In PNL se pregateste un puci anti-Orban

publicat 2018-05-24 09:15:13 (Realitatea-TV)
BREAKING NEWS: Surse Realitatea TV: In PNL se pregateste un puci anti-Orban Potrivit unor surse Realitatea, in PNL s-ar pregati un puci impotriva lui Ludovic Orban. 20 de sefi de organizatii analizeaza posibilitatea debarcarii acestuia si inlocuirii cu un lider comod in lupta anti-justitie in care sunt interesati multi liberali cu probleme.Aceleasi surse sustin ca unul dintre numele vehiculate pentru a-l inlocui este Iulian Dumitrescu, cel ce a votat marti impotriva asumarii plangerii lui Orban.Potrivit surselor noastre, Alina Gorghiu, Ilie Bolojan dar si un numar... ...continuare.

Cea mai mare problema pentru Romania. Un dezastru pentru economie

publicat 2018-05-24 02:30:03 (Click)
Cea mai mare problema pentru Romania. Un dezastru pentru economie In REVISTA PRESEI de astazi, stiripesurse.ro va propune o analiza din Ziarul Financiar pe o tema de maxim interes pentru Romania, cu efecte dezastruoase pe termen lung asupra economiei. Citeste mai departe... ...continuare.

Realizarile economice ale lui Putin, sub ambitiile globale ale acestuia

publicat 2018-05-24 00:15:29 (Ziarul-Financiar)
Realizarile economice ale lui Putin, sub ambitiile globale ale acestuia Primul forum de la St. Petersburg din noul mandat prezidential al lui Vladimir Putin reprezinta o sansa pentru liderul rus de a-si evidentia influenta la nivel geopolitic, insa pe plan economic local, realizarile acestuia dezamagesc, scrie Bloomberg.Chiar si cu redresarea recenta a preturilor petrolului, revenirea economiei ruse este fragila, iar rubla este in continuare slabita. Un punct luminous este inflatia situata la un minim record, insa aceasta nu a fost suficienta pentru a relansa... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro