CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 44 45 Pag. urm. »

Schimbare importanta! Ce urmeaza sa se intample cu cardul de sanatate

publicat 2018-06-20 18:00:02 (Antena3)
Schimbare importanta! Ce urmeaza sa se intample cu cardul de sanatate Primele carduri emise isi pierd anul acesta valabilitatea, dar acestea nu vor fi inlocuite. Guvernul intentioneaza sa prelungeasca valabilitatea cardurilor de sanatate de la 5 la 7 ani, pentru a nu mai fi... ...continuare.

Problema de sanatate cu care se confrunta Horia Moculescu. “Am fost operat, dar nu s-a rezolvat nimic”

publicat 2018-06-20 14:00:14 (Libertatea)
Problema de sanatate cu care se confrunta Horia Moculescu. “Am fost operat, dar nu s-a rezolvat nimic” Renumitul compozitor Horia Moculescu are o problema de sanatate la un picior de foarte multi ani. Desi s-a operat, situatia nu s-a ameliorat. Horia Moculescu a facut marturisiri intr-un interviu acordat publicatiei Formula As. Celebrul compozitor a vorbit, printre altele, despre problema de sanatate pe care o are la piciorul stang, problema care ii da […] Post-ul Problema de sanatate cu care se confrunta Horia Moculescu. “Am fost operat, dar nu s-a rezolvat nimic” apare... ...continuare.

Modificari la cardurile de sanatate. Anunt important pentru milioane de romani

publicat 2018-06-20 11:30:15 (Romania-TV)
Modificari la cardurile de sanatate. Anunt important pentru milioane de romani Cardurile de sanatate vor avea valabilitate sapte ani, in loc de cinci ani, potrivit Proiectului de Hotarare a Guvernului pentru modificarea si completarea unor acte normative in domeniul sanatatii. Proiectul se afla in dezbatere publica, iar pentru a fi aplicat, acesta va trebui adoptat de Executiv. Sunt vizati 14 milioane de oameni ale caror carduri de sanatate vor expira anul acesta. Potrivit Romania ...continuare.

Dana Mariajuana are probleme de sanatate! Primele declaratii ale vedetei: "Am ajuns la psihiatru, fac tratament"

publicat 2018-06-19 18:00:03 (CanCan)
Dana Mariajuana a intampinat mai multe greutati de-a lungul timpului, cea mai recenta perioada neagra din viata ei a fost cand i-a murit tatal. Vedeta a recunoscut ca are probleme de sanatate, a ajuns chiar si la psihiatru si urmeaza un tratament lunar, care o linisteste. "M-a ajutat familia, am ajuns si la un psihiatru […] The post Dana Mariajuana are probleme de sanatate! Primele declaratii ale vedetei: "Am ajuns la psihiatru, fac tratament" appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Kanal D, veste surprinzatoare despre Teo Trandafir

publicat 2018-06-19 16:45:25 (Realitatea-TV)
Kanal D, veste surprinzatoare despre Teo Trandafir Concursul de cultura generala "Vrei sa fii milionar?" se intoarce la posturile TV romanesti, de data asta este produs de Kanal D. Surprinzator, se pare ca noul prezentator al acestui show este Teo Trandafir, dupa cum anunta paginademedia.ro. Teo mai gazduieste la acelasi post si "Teo Show".Este prima data cand "Vrei sa fii milionar?" va avea, in Romania, o prezentatoare - pana acum, gazda emisiunii era Virgil Iantu. Emisiunea va fi pe Kanal D in grila de toamna.Show-ul a fost difuzat pentru... ...continuare.

Anunt de ULTIMA ORA despre milioanele de CARDURI de SANATATE care urmeaza sa EXPIRE

publicat 2018-06-19 14:30:15 (Puterea)
Anunt de ULTIMA ORA despre milioanele de CARDURI de SANATATE care urmeaza sa EXPIRE Modificari de ultima ora anuntate despre cardurile de sanatate ale romanilor. Conform Ministerului Sanatatii, aproximativ 14 milioane de romani urmau sa ramana cu cardul expirat in urmatoarele luni. Anticipand haosul si nefiind pregatite, autoritatile au luat decozia ca sa prelungeasca perioada de valabilitate a cardurilor de sanatate de la cinci la sapte ani, conform Proiectului de Hotarare a Guvernului pentru modificarea si completarea unor acte normative in domeniul sanatatii si pentru... ...continuare.

ALERTA in ROMANIA. Ce se intampla cu CARDURILE de SANATATE ale romanilor

publicat 2018-06-19 14:00:04 (Evenimentul-Zilei)
ALERTA in ROMANIA. Ce se intampla cu CARDURILE de SANATATE ale romanilor Oficialii fac modificari importante la cardurile de sanatate. Inca de la introducerea lor, romanii s-au lovit de foarte multe probleme. Fie ca nu s-au emis, fie ca sistemul a cedat de nenumarate ori, milioane de persoane depind de aceste carduri pentru a merge la medic si pentru a obtine tratamentele necesare. ...continuare.

Ce se intampla cu cardurile de sanatate. Anunt de ultima ora

publicat 2018-06-19 13:30:15 (Realitatea-TV)
Ce se intampla cu cardurile de sanatate. Anunt de ultima ora Modificari importante la cardurile de sanatate. Astfel, autoritatile au decis sa prelungeasca perioada de valabilitate pentru cardurile de sanatate de la cinci la sapte ani, potrivit unui proiect de act normativ pus recent in dezbatere.Acesta va trebui adoptat de Executiv pentru a se aplica efectiv, a notat avocatnet.ro.Din 2015, pentru a putea beneficia de consultatii si tratamente medicale sau de retete compensate, romanii asigurati au nevoie de un card de sanatate valabil.Cardul national... ...continuare.

Modificari majore pentru cardul de sanatate

publicat 2018-06-19 08:30:17 (Realitatea-TV)
Modificari majore pentru cardul de sanatate Guvernul va prelungi valabilitatea cardurilor de sanatate de la 5 la 7 ani, pentru a nu mai fi obligat sa le schimbe pe cele care expirau anul acesta In aceste conditii, niciun card de sanatate nu va expira mai devreme de 1 ianuarie 2020."Termenul de valabilitate a cardurilor nationale emise pana la data de 31 iulie 2018 este de 7 ani de la data emiterii", scrie in proiect, iar pentru orice card emis inainte de 31 decembrie 2012 se va considera ca cei sapte ani de valabilitate se calculeaza... ...continuare.

Ce boli tratezi cu pepene

publicat 2018-06-19 08:30:17 (Realitatea-TV)
Ce boli tratezi cu pepene Pepenele este unul dintre cele mai sanatoase fructe pe care le gasesti vara. Este plin de nutrienti si te ajuta la tratarea unor probleme de sanatate. Afla care sunt. Pepenele nu ar trebui combinat cu niciun alt aliment, deoarece trece repede prin stomac si are nevoie de o anumita enzima pentru a fi digerat. Cand il combini cu paine sau branza, poate produce gaze si dureri abdominale. Pe langa faptul ca are un gust delicios si cand este consumat singur, are foarte multe beneficii pentru... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 44 45 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro