CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 Pag. urm. »

Schneider Electric lanseaza o noua gama de echipamente UPS care ofera protectie in fata conditiilor instabile de furnizare a energiei electrice

publicat 2018-06-18 19:00:01 (AgoraNews)
Schneider Electric lanseaza o noua gama de echipamente UPS care ofera protectie in fata conditiilor instabile de furnizare a energiei electrice Schneider Electric, lider global in transformarea digitala a managementului energiei si al automatizarii, a lansat un nou echipament UPS monofazat - APC by Schneider Electric Easy UPS On-Line. Linia de produse Easy UPS reprezinta o noua categorie de UPS-uri, proiectate pentru mediile instabile, cu fluctuatii frecvente de energie. ...continuare.

Cum isi securizeaza francezii Turnul Eiffel impotriva ATENTATELOR TERORISTE

publicat 2018-06-16 10:15:14 (Puterea)
Cum isi securizeaza francezii Turnul Eiffel impotriva ATENTATELOR TERORISTE In urma cu doi ani, autoritatile franceze au plasat bariere temporare in jurul Turnului Eiffel, insa de acum ele vor inlocuite cu masuri permanente. In perioada imediat urmatoare va fi inaugurat un perimetru de securitate in jurul simbolului Frantei pentru protectie impotriva amenintarilor teroriste, scrie editia on-line a BBC, citata de News.ro. Gardurile, care vor fi finalizate in iulie, costa aproape 35 de milioane de euro. Bernard Gaudillere, presedintele Société d'Exploitation de la... ...continuare.

Andreea Marin, marturisire dureroasa. "Orice femeie are nevoie, la un moment dat..."

publicat 2018-06-12 19:45:15 (Romania-TV)
Andreea Marin, marturisire dureroasa. "Orice femeie are nevoie, la un moment dat..." Andreea Marin a anuntat sfarsitul unei campanii in care a fost implicata. Vedeta a marturisit ca si pe ea a ajutat-o sa se schimbe in bine si sa depaseasca unul dintre momentele dificile din viata sa. Andreea Marin, marturisire SOCANTA. "Am ajuns in punctul in care sa ma gandesc la un gest extrem!" "Campania #NuExistaNuSePoate ajunge saptamana aceasta la final! A durat trei luni si a oferit sanse de schimbare in bine romancelor din toate zonele tarii, unde Top Line Romania are saloane... ...continuare.

Ian Pearson, Ford Romania: Cu al doilea model produs la Craiova dorim sa crestem cat mai mult baza de furnizori locali

publicat 2018-06-12 00:30:33 (Ziarul-Financiar)
Ian Pearson, Ford Romania: Cu al doilea model produs la Craiova dorim sa crestem cat mai mult baza de furnizori locali Citeste si: Test Auto ZF: Ford EcoSport 1,0 EcoBoost ST Line 140 CP - Partea I: Consumul Afacerile Ford Romania au revenit in 2017 la peste 1 miliard de euro. Uzina de la Craiova si-a triplat profitul Ian Pearson, Ford Romania: Avem nevoie de investitii urgente in infrastructura rutiera si feroviara pentru uzina din Craiova pentru a fi competitivi Cresterea productiei Ford Romania prin introducerea unui al doilea model, pe langa SUV-ul EcoSport, va permite atragerea unui numar mai mare de... ...continuare.

Inca un brand de scaune de gaming intra oficial pe piata din Romania, cu preturi competitive (Accesorii)

publicat 2018-06-11 17:00:08 (Go4IT)
Inca un brand de scaune de gaming intra oficial pe piata din Romania, cu preturi competitive (Accesorii) Dupa Vertagear, inca o marca de scaune de gaming si-a anuntat oficial intrarea pe piata din Romania. Brandul VARR apartine Platinet, un producator polonez de electronice. Din portofoliul actual al VARR fac parte patru modele: Indianapolis (460 de lei), Riverside (550 de lei), Silverstone (900 de lei) si Monza (1.100 de lei). Citeste si: Vertagear P-Line PL6000 - scaun care poate fi ajustat in detaliu, pentru gamerii bine facuti [REVIEW]Scaunele au baza metalica cu ciunci brate, roti cu... ...continuare.

Sute de afaceristi romani, tepuiti printr-o firma nemteasca. Oamenii credeau ca apartine Uniunii Europene

publicat 2018-06-11 11:45:14 (Romania-TV)
Sute de afaceristi romani, tepuiti printr-o firma nemteasca. Oamenii credeau ca apartine Uniunii Europene Din primele estimari, in toata Europa ar fi peste 5000 de pagubiti, iar prejudiciul se ridica la aproximativ 8 milioane de euro. In spetele acestei escrocherii se afla o firma nemteasca, DAD Deutscher Adressdienst GmbH, cu sediul in Alter Wall 65, 20457, Hamburg. Aceasta are o vechime pe piata de 10 ani. Firmele primeau un formular on line, iar administratorii aveau obligasia sa completeze erorile, astfel incat sa fie inscrise corect in baza de date privind codurile de tva. Insa, in acelasi... ...continuare.

Philips anunta noi monitoare cu performante de top, oferind imagine UltraWide si hub USB-C integrat (Monitoare)

publicat 2018-06-08 17:45:15 (Go4IT)
Philips anunta noi monitoare cu performante de top, oferind imagine UltraWide si hub USB-C integrat (Monitoare) Philips anunta lansarea a doua noi monitoare prevazute cu hub USB-C, un model Wide QHD curbat de 34" si un monitor Philips QHD de 27".Philips 349P7FUBEB face parte din gama Philips Brilliance P Line si detine un ecran curbat de 34" UltraWide, conceput pentru aplicatii WQHD (3440 x 1440). Acesta foloseste un panou MVA de tip curbat si ofera utilizatorului un efect subtil de imersiune, sesizabil mai ales la vizionarea de filme sau jocuri PC.Prevazut cu Hub USB-C, noul Philips 272B7QUPBEB... ...continuare.

Anunt important de la Metrorex privind mitingul PSD. Ce se va intampla cu circulatia metrourilor in Piata Victoriei

publicat 2018-06-08 16:15:01 (Antena3)
Anunt important de la Metrorex privind mitingul PSD. Ce se va intampla cu circulatia metrourilor in Piata Victoriei Metroul va functiona si in Piata Victoriei sambata, in orele in care se va desfasura mitingul PSD. Reactia Metrorex vine dupa ce in spatiul on-line au fost vehiculate informatii potrivit carora... ...continuare.

Un suporter ISIS a recunoscut ca a incurajat un atac la scoala Printului George

publicat 2018-05-31 17:45:02 (Antena3)
Un suporter ISIS a recunoscut ca a incurajat un atac la scoala Printului George Un sustinator al statului islamic care a postat mai mult de 300.000 de mesaje de propaganda on-line a recunoscut ca ar fi incurajat teroristii  sa vizeze acoala printului George.... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro